ЗВЕЗДА СИЛОВИТО КРЕНУЛА У ОДБРАНУ ТИТУЛЕ: Пуна мрежа Војводине на "Маракани" (ВИДЕО)

30. 07. 2023. у 21:54 >> 21:55

Црвена звезда је поход на нову шампионску титулу започела победом над Војводином у 1. колу Суперлиге Србије, а коначан резултат, 5:0, могло би да послужи као упозорење будућим ривалима црвено-белих, јер су Новосађани, и поред резултатски тешког пораза, заправо оставили прилично добар утисак на "Маракани".

ЗВЕЗДА СИЛОВИТО КРЕНУЛА У ОДБРАНУ ТИТУЛЕ: Пуна мрежа Војводине на Маракани (ВИДЕО)

Наравно, бити аутсајдер против било ког великог српског, или европског клуба, сам по себи је тежак посао, а нарочито када се наступи у, условно речено, комбинованом саставу, и то против ривала који је пре само четири дана за 27 минута дао пет голова мајском финалисти Лиге конференција, Фиорентини.

Када се на све то дода пенал већ у 10. минуту, који је Красо реализовао за 1:0, па црвени картон за госте у 24. минуту, јер је тада други жути добио Александар Буснић, онда постаје јасно колико је "лалама" тренера Радослава Батака било тешко да своје снове о подвигу претворе у дело.

Али, да се јесу трудили, јесу, и да је одбрана Звезде имала посла са упорним супарником, јесте. Но, сви ти покушаји нису били ни приближно довољни да се деси подвиг као онај у мају 2016, када је Војводина последњи пут победила Звезду (1:3 у Београду). Да се мирно оде на велики предах, мирно из угла шампиона, побринуо се Стаменић који је у 45. минуту био "кривац" за корнера са десне стране, јер је добрим позиционирањем натерао Милосављевића да постави главу како не треба, те је дошло до ефектног аутогола.
Отворило је то врата голеади домаћих, који су издржали "почетни удар" Војводине на старту другог полувремена, а онда је Красо донео 3:0 у полу-контри, резервиста Лучић у 70. минуту увећао то на 4:0 снажним ударцем на додавање расположеног Букарија, који је десет минута касније постигао и најлепши погодак на мечу - после соло-продора са десне стране поставио је коначан резултат.

КРАЈ! Звезда - Војводина 5:0

90' - Нова шанса за Звезду, Питер Олањинка је био у доброј прилици, но Царевић брани тај шут с десне стране.

87' - Стаменић добија жути картон због начина на који је зауставио контру "лала".

84' - Добра прилика за Кабића, десницом је пробао да увећа предност Звезде, али није успео у тој намери.

80' - Осман Букари, соло-продор, па гол за 5:0! Са десне стране се убацио у казнени простор ривала, "промешао" дефанзивце Војводине, па левицом матирао Царевића за пет разлике у корист првака.

75' - Добра акција Војводине, која не одустаје од жеље да своју храбру игру "награди" и голом. Јовановић и бивши Звездин играч, Андрија Радуловић, ставили су на муке Звездину одбрану, но она се спасила у последњи час. Наравно, боља је екипа домаћих од самог почетка, резултат то само донекле дочарава, али се и новосадски тим "испрсио", показавши и вољу и знање. Недовољно за бољи резултат, али, свакако, за похвалу.

72' - Спајић у Звезди мења Дегенека, коме крвари нос, а у Воши млади Лазар Јовановић, син Милана Јовановића, мења Букинца.

71' - Митровић је напустио тим Звезде, иде да предахне на клупу за резервне играче, а улази Лазар Николић. Извршена је одмах и друга измена, бивши члан Воше Кабић заменио је Иванића.

70' - Нови гол! Владимир Лучић доноси 4:0 Звезди! Букари га је проиграо са десне стране, он се варком тела ослободио чувара и послао неодбрањиво лопту у мрежу Новосађана.

67' - Ново, прилично велико, коришћење пиротехнике од стране Звездиних навијача на северној трибини "Маракане".

65' - Домаћин је саопштио да мечу присуствује 16.213 гледаоца.

62' - Утакмица је настављена лепом акцијом Звезде која је "плела мрежу" око казненог простора ривала, да би на крају игром главама пробали домаћини да надмудре Новосађане, но покушај Иванића није био довољно добар за још једну промену резултата.

Детаљ са утакмице Црвена звезда - Војводина / FOTO: M. Vukadinović

60' - Повређен је голман Војводине Царевић, изгледа само лакше, па ће меч бити настављен ускоро, само да му се укаже помоћ.

56' - Умало Лучић одмах да се упише у листу стрелаца, није најбоље завршио акцију домаћих, а до неке нове шансе на овом мечу, погледајте и досад последње постигнути гол на стадиону "Рајко Митић":

55' - Шљивић и Лучић улазе у игру, а екипу Звезде напуштају Кангва и Красо.

52' - Признат је погодак, три разлике за Звезду.

51' - Гол! Жан-Филип Красо постиже погодак, у полу-контри, у којој се на "граници" офсајда нашао Кангва који је добио лопту на десном крилу, па онда у средини проиграо поменутог клупског колегу. За сада, на семафору је 3:0, а чека се ВАР-одлука.

50' - Уз песму "И да ми понуде милионе, билионе, не бој се ти, Звездо - остаћу крај тебе", Звездини навијачи су подигли ову кореографију на северној трибини, на којој се види како неко узалуд нуди новац, а "делије" занимају само сезонске карте, укључујући и оне за Лигу шампиона.

Кореографија "делија" на утакмици Звезда - Војводина / Foto: Printskrin/Arena sport

49' - Нова прилика за Вошу, Чумић изнова опасан на левом крилу, шутирао је и, како је лопта погодила Дегенека, изборио корнер.

46' - Изврсна прилика за Војводину! Чумић и дебитант Букинац (рођен 2005. године) су одлично комбиновали на левој страни, надмудрили одбрану Звезде, а само је правовремено истрчавање и изврсна интервенција голмана Звезде, Глазера, спречила погодак Новосађана.

21.08 - Почело је друго полувреме! Чумић је ушао у екипу Војводине.

Радослав Батак, тренер ФК Војводина / FOTO: M. Vukadinović

21.07 - Мало касни почетак другог полувремена. Играчи тек сада излазе на терен...

Ево и снимка ефектног аутогола којим је Звезда удвостручила предност:

Крај полувремена. Прилично борбеног, а и садржајног. Звезда је повела из пенала у 12. минуту, голом Красоа, потом је остала са играчем више услед искуљења Буснића, а првак је пред сам крај уводног дела меча удвостручио предност, аутоголом Милосављевића. Отуда и актуелних 2:0.

Тренер Звезде Барак Бахар током меча са Војводином / FOTO: M. Vukadinović

45' - Да, дефинитивно је Милосављевић, главом, затресао сопствену мрежу после Звездиног корнера, те шампион Србије, уз играча више, има сада и два поготка више.

45' - Гол! Звезда води са 2:0, Стаменић је стрелац после корнера са десне стране. Или је, изгледа, аутогол... но, свакако је два разлике за домаћина.

43' - Пробала је Војводина да изједначи преко Ивановића, но његов шут са дистанце, иако прецизан, био је преслаб да би и слабијег голмана од Глазера угрозио.

41' - Звезда покушава да удвостручи предност, али она почетна борбеност Војводине као да је за нијансу већа откако су гости остали са играчем мање. Стварно квалитетно издање Новосађана на стадиону "Рајко Митић".

37' - Опоменут је жутим картоном и Олањинка.

35' - Ево и како је Звезда повела на овом мечу:

34' - Уз прилично закашњење, у сектор између источне и јужне трибине стижу и навијачи Војводине.

33' - Букари се сам изборио за шут, прошао између двојице играча Војводине по десној страни Звездиног напада, а голман Лазар Царевић је зауставио његов ударац. Добро засад интервенише чувар мреже Воше, једини који је успео да га матира био је Красо, из једанаестерца.

30' - Мирко Иванић опет у центру пажње. Желео је да лобом са око десет метара надмудри целу одбрану ривала, но није погодио мету.

26' - Иванић је из слободног ударца, после поменутог прекршаја који је и довео до црвеног картона, погодио живи зид Војводине. Звезда је, међутим, брзо освојила лопту.

24' - Искључен је играч Војводине Александар Буснић, јер је с леђа фаулирао Олањинку на 17 метара од гола гостију, а како је добио жути картон, што му је други на мечу, Новосађани су остали малобројнији.

23' - Појачава Звезда ритам. Красо је проиграо Букарија на десном крилу, овај центрирао Олањинки, али до шута није дошло јер је лопта упућена прејако.

20' - Кангва, Иванић и Букари су лепо комбиновали, но последњепоменути играч Звезде је после "повратне" лопте која му је упућена - очајно шутирао и та прилика је отишла у неповрат.

18' - Иако се Војводина не брани нимало панично (седморица играча максимално се повлачи унутар својих 30 метара), засада екипа Радослава Батака успева да осујети већину покушаја Звезде да дође до шута којим би затресла мрежу из игре. Подсетимо, домаћин је повео из пенала, након што је Олањинка био фаулиран.

16' - Не да се Војводина, ни после примљеног гола. Левицом је Урош Николић извео слободан ударац са леве стране, пребацио Звездин живи зид, али и за око метар - пребацио је рашље Звездиног гола.

14' - Услед бакљаде "делија", добар део терена је обавијен димом...

12' - Жан Филип Красо даје гол са беле тачке, Звезда води!

10' - Пенал за Звезду! Буснић је нагазио Олањинку, и не само добио жути картон, већ због прекршаја у шеснаестерцу - скривио пенал. Судија Живковић није имао милости према молб

Жан Филип Красо доводи Звезду у вођство против Војводине из једанаестерца / FOTO: M. Vukadinović

ана гостију да промени одлуку.

7' - Одбранила се Звезда, али иако је кренула у брзу акцију, морали су црвнео-бели да се врате са лоптом на своју половину, услед добре дефанзиве ривала. За сада се подмлађена екипа Војводине боље носи за шампионом Србије од Фиорентине, која је, подсетимо, у среду примила пет голова за првих 27 минута меча на Маракани.

5' - Опасни су Новосађани, сада су ударцем са дистанце изборили корнер

3' - Звезда не успева да наметне онај свој ритам као против Фиорентине, иако наспрам себе има, условно речено, комбиновану поставу "Воше"

2' - Букари се добро пробио по десној страни Звездиног напада, пробао да са пет метара лопту угура у мрежу Красо, но није успео. У наставку те акције, њих двојица су "обрнули улоге", Букари је шутирао искоса с десне стране, а лопта за око метар, два промашила мету.

1' - Први су припретили гости, и то после пресинга на Звездиној половини, где су одузели лопту домаћим дефанзивцима, али је ударац са дистанце изблокиран а да лопта није ни ушла у казнени простор шампиона Србије.

20.02 - Утакмица је почела!

Катаи са признањем / FOTO: M. Vukadinović

20.01 - Мала свечаност пред почетак меча, Јован Аћимовић је награду "Бора Костић" за најбољег стрелца у минулој сезони уручио Звездиној "десетки" Александру Катаију.

20.00 - Судија Александар Живковић ће сада бацити новчић, па ће пасти и одлука која екипа ће кренути са центра са лоптом у поседу.

19.58 - Играчи излазе на терен, а ево и колико људи је на северној трибини, на којој су најватреније Звездине присталице:

Делије на мечу Звезда - Војводина / Foto: Printskrin/Arena sport

19.55 - Временске прилике у Београду, у овом тренутку - без кише, 22 степена, влажност ваздуха 83%, ветар један метар у секунди

19.53 - На Звездиној клупи су резервни голман Васиљевић, те Недељковић, Спајић, Шљивић, Азаров, Милуновић, Родић, Лучић, Лековић, Кабић и Николић, а на Вошиној два голмана, Тороман и Шушкић, као и Тањга, Траоре, Зукић, Јовановић, Антонијевић, Болинги, Чумић, Радуловић и Бараје.

19.44 - Стартна постава Црвене звезде: Глазер, Дегенек, Мијаиловић, Драговић, Букари, Стаменић, Кангва, Митровић, Иванић, Олањинка, Красо

За Војводину наступају: Царевић, Бјековић, Црномарковић, Милосављевић, Вукић, Ивановић, Милетић, Јеличић, Николић, Буснић, Букинац

Уочи меча

Израелски стручњак на клупи Звезде, Барак Бахар, је излагање почео тако што је обећао навијачима борбу и страст и то не само на овој утакмици, већ на свакој наредној.

- Узбуђени смо због старта сезоне. Једва чекамо поново да видимо навијаче. Могу да им обећам да оно што смо показали у последњој утакмици, не говорим о фудбалу, ту мислим на страст, борбеност играча, да ћемо то понављати из меча у меч - рекао је Бахар на конференцији за медије.

Може да га радује форма екипе, али он жели да пик буде на почетку надметања у Лиги шампиона.

- Желим да увек будемо у најбољој форми, наравно да је циљ да зенит буде у Лиги шампиона, али смо у доброј форми. Морамо да будемо бољи из утакмице у утакмицу и понављам, да врхунац буде у Лиги шампиона.

Велика еуфорија влада код навијача Звезде. Неки истичу да дуго нису гледали да тим игра овако добро.

- Наравно да знамо за очекивања, да мисле да ћемо да освојимо Лигу шампиона. За нас је важно да верујемо у себе, да се не плашимо успеха, да је то део нас. Знамо да је тек почетак и да морамо да напредујемо. Знамо да припадамо овом нивоу и желимо да га задржимо и да будемо бољи.

Барак Бахар (лево)/FOTO: M. Vukadinović

Већина тима у Суперлиги ће против црвено-белих играти дефанзивно. Бахар је открио да је гледао Војводину првог ривала у новој сезони.

- Наравно да смо гледали мечеве Војводине, не само тај последњи против Апоела, већ неколико претходних мечева. Добар су тим, остварили су добар резултат на Кипру и имају шансу да прођу даље. Ми смо спремни да играмо против таквих тимова, навикао сам да играм против тимова који се бране. Имамо квалитет, страст, паметне играче који умеју да пронађу решење, спремни смо.

Није желео много да прича о томе да ли ће бити нових долазака у клуб.

- Оно шта ми треба причам са управом клуба, не преко медија. Свиђа ми се ово што имам у тиму. Ако будем имао неку жељу, разговараћу са клубом.

Присутне на конференцији да ли је било нечега чиме није био задовољан у убедљивој победи против Фиорентине (5:0).

- Има лоших ствари и када се убедљиво победи. Могли смо да дамо још неки гол, победили смо, али смо тек на почетку, знамо да морамо да напредујемо у неким стварима.

Млади Урош Кабић је недавно дошао у Звезду из Војводине, а Израелац је открио да ли је причао са њим о Новосађанима.

- Разговарао сам са њим пре пола сата, али не о Војводини, већ о њему као играчу. Добро зна енглески, талентован је, верујем да има будућност, има потенцијал, само треба да настави да ради.

Дотакао се и неких других младих играча о којима је имао само речи хвале.

- Задовољан сам свим младим играчима, не само на мечевима, већ и на тренинзима, хоће да буду бољи. Видећемо ко ће бити бонус играч.

Бахар о Иванићу, Катаију, Канги...

Прокоментарисао је и здравствени билтен екипе.

- Мијатовић има једини мали проблем са повредом, као и Александар Катаи, сви други су спремни.

Мирко Иванић за сада делује фантастично и по многима је најбољи играч црвено-белих.

- Срећан сам што се Мирко вратио у живот. Када смо причали на почетку, деловало ми да је био мало нервозан, сада изгледа срећно, захтевали смо од њега да ради оно што је потребно. Прати инструкције и ради оно што желимо, иде дубоко, даје голове, асистира, игра пресинг, агресиван је. Такав играч је потребан овом тиму.

Открио зашто нема у тиму Катаија и Гелора Канге.

- Катаи је повређен, да није то у питању, био би у тиму. Канга има неке приватне проблеме и вратио се из Габона, видећемо.

За крај је говорио о притиску који сигурно има као тренер актуелног шампиона Србије.

- Не волим да поредим клубове, породици се допало овде, атмосфера, има лепих места. Навикао сам на притисак, било је тако у сваком клубу, то ми се допада. Имам обавезу према клубу, навијачима, волим ту пресију. Спремни смо за изазов - закључио је Бахар.

БОНУС ВИДЕО: АКЦИЈА И РЕАКЦИЈА: Овако је Лука Јовић реаговао на повике "делија"

МРАЧНА СТРАНА ИСТИНЕ: У Украјини убијен двоструки шампион Европе - ружне прошлости

РАТ у Украјини и даље је, са правом, један од најважнијих догађаја на свету, а најновије вести везане за тај оружани сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из спорта.

07. 05. 2024. у 16:17