ПОРАЗ НА СТАРТУ СЕЗОНЕ: Апоел казнио грешке Војводине, са предношћу иде у Нови Сад

27. 07. 2023. у 20:59

ФУДБАЛЕРИ Војводине поражени су у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу конференција од Апоела са 2:1 у Никозији.

Домаћин је боље отворио утакмицу, али прву велику прилику пропустио је Никола Чумић, чији ударац из одличне позиције је успео да заустави Вид Белец.

Од тог момента изабраници Рикарда Са Пинта су преузели контролу на терену и успели су да дођу до предности у 32. минуту преко Гиоргија Квитилаје који је остао сам испред гола Лазара Царевића и није му било тешко да га савлада.

Апоел је на почетку другог полувремена кренуо по други гол, али домаће навијаче на "ГСП" стадиону је утишао Дејан Зукић који је сјајну акцију гостију крунисао поготком.

Ипак, само девет минута је на семафору стајало 1:1, пошто је Лаша Двали искористио лоше постављање голмана Војводине приликом корнера и убацио је лопту у празну мрежу.

Имала је Војводина након тога неколико добрих ситуација да дође до изједначења. Ударац Андије Радуловића је изблокиран из одличне позиције.

До краја утакмице промене није било, па ће Новосађани у реваншу за седам дана на стадиону "Крађаорђе" покушати да надокнаде минус из Кипра и пласирају се у треће коло.

Уколико се тим Радослава Батака нађе у наредној рунди играо би са победником двомеча Ворскла - Дила Гори.

БОНУС ВИДЕО: АКЦИЈА И РЕАКЦИЈА: Овако је Лука Јовић реаговао на повике "делија"