ПРЕСИНГОМ ЛОМИМО РИВАЛЕ: Нападач Звезде Јован Мијатовић пример како се млади играч бори за минутажу

З. Ћоровић

10. 07. 2023. у 22:54

МЛАДИ талас добро је летос освежио тим Црвене звезде. Један од момака кога нови тренер Барак Бахар све више "гура у ватру" је и живахни нападач Јован Мијатовић. Био је стартер против Зенита (2:1), па је одиграо друго полувреме у голеади са Нефчијем (4:0). Пун снаге и жељан доказивања, брзо се уочи да овај седамнаестогодишњак као гладан вучић насрће на противничке дефанзивце, што се сигурно највише и свидело Бахару, који инсистира на жестоком пресингу. Мијатовићу још фали боља реализација, али му је вољни моменат на максимуму.

- Одлично радимо, сви смо максимално фокусирсни и жељни да се наметнемо новом стручном штабу. Припреме су напорне, али знамо да од септембра играмо Лигу шампиона и да је услов за врхунски фудбал да физичка спрема буде беспрекорна. За сада све протиче сјајно, уигравамо се, атмосфера је одлична и све то се пресликава на терену. Мислим да су и звездаши задовољни како смо изгледали против Нефчија и Зенита - рапортира Мијатовић из Русије.

Две победе отвориле су пут црвемно-белима ка освајању "Премијер купа", довољн им је и реми у среду  (18.30), у  мечу са Фенербахчеом, како би освојили прехар.

- Пресингом смо успели у обе утакмице да надиграмо ривала. Све оно с тренинга преносимо на терен и то изгледа врло добро, а ово су још увек припреме и да можемо само бољи да будемо. Чека нас још утакмица са Фенербахчеом и наравно да желимо да освојимо престижан турнир.

И њему заигра осмех на лицу када се помене Лиги шампиона, која ће бити највећи изазов за све у клубу.

- Звездино сам дете, волим овај клуб и наравно да сам узбуђен што ћемо играти Лигу шампиона. Већ сад мислим о пуној "Маракани" - каже Мијатовић, који је прошле сезоне већ успео да сакупи 17 утакмица у првом тиму (501 минут на терену) и забележи по гол и асистемнцију.

Премијер куп

РЕЗУЛТАТИ: Зенит - Нефчи 3:1, Зенит - Ц. звезда 1:2, Ц. звезда - Нефчи 0:4, Зенит - Фенербахче (0:0, 4:3 после пенала), Ц. звезда - Фенербахче (среда, 18.30), Нефчи - Фенербахче (15. јул).

ТАБЕЛА: Ц. звезда 6, Зенит 5, Фенербахче 1, Нефчи 0.

ЈОКИЋ И ДЕНВЕР ПОКАЗУЈУ ЗАШТО СУ ШАМПИОНИ: Кошаркаши Минесоте нису навикли да играју под оваквим притиском

У ноћи између недеље и понедељка кошаркаши Минесоте ће угостити Денвер у круцијалној четвртој утакмици полуфинала Западне конференције (2:00).

12. 05. 2024. у 12:45

УГРОЗИЛИ НОВАКУ ЖИВОТ?! Скандал у Риму, ово је Ђоковић доживео после ударца флашом у главу!

Новак Ђоковић је шокантно елиминисан са римског мастерса, и то непуних 48 сати након што је погођен металном флашом у главу. Оно што се десило после његовог пораза - прилично је узнемирило истинске љубитеље спорта.

12. 05. 2024. у 21:51