ДУЉАЈ ИМА ЈОШ МНОГО ПОСЛА: Партизан глатко изгубио од Бохемијанса

06. 07. 2023. у 17:48 >> 17:48

ФУДБАЛЕРИ Партизана поражени су у другој провери на припремама у Словенији. Од црно-белих бољи је био Бохемијанс, који је славио 2:0 у Птују.

ФК Партизан

Одлично су фудбалери Бохемијанса отворили меч. Имали неколико прилика у којима се истакао голман Александар Јовановић. Ипак, ни сјајни чувар мреже није могао да спасе Партизан у 18. минуту.

Добар центаршут упутио је Хурби из угла, одлично је реаговао Дамир Хушкач, који је био сам у срцу шеснаестерца, те је без много проблема савладао голмана црно-белих.

Доста је спао ритам у наставку меча, те до полувремена није било већих узбуђења.

ФК Партизан

Добро је Партизан отворио друго полувреме, имали су изабраници Игора Дуљаја све већу контролу игре и бивали све опаснији. у 52. минуту Немања Николић је имао велику прилику. Сјајно је шутирао, а неко од дефанзиваца склонио је лопту готово са гол линије.

Уследио је за црно-беле шок, Јан Матушчек је успео да дође до лопте након одбитка, помало летаргично реаговала је одбрана, успео је испред Златана Шеховића да се намести на ударац и матира Александра Поповића.

Припретио је у 70. минуту и новајлија Франк Кануте, снажно је шутирао, али је његов пројектил прошао крај гола.

Једну од најбољих прилика на мечу имао је млади Михајло Петковић  у 80. минуту,  соло продором је прошао поред тројице чувара, шутирао је крај гола ривала.

ПАРТИЗАН - БОХЕМИЈАНС 0:2-  (Друго полувреме) - (Хушкач 18', Матушчек 57)

Меч можете уживо да пратите на порталу "Новости".

59' Прилику је добио Франк Кануте.

52' Сјајна прилика за Партизан. Пантић је извео корнер, а Немања Николић шутирао, неко од дефанзиваца отклонио је опасност по гол.

45' Полувреме - До краја првог периода није било промене резултата.

ФК Партизан

16' ГОЛ - Добар центаршут упутио је Хурби из корнера, Хушкач без чувара закуцава лопту у мрежу са шест - седам метара

8' Офанзиван Бохемијанс, нападају, доста посла имао је Александар Јовановић, али је био успешан.

САСТАВИ

Птуј - Стадион: ФК Драва.

Прво полувреме: Јовановић (Г), Илић, Марковић (К), Живковић, Антић, Белић, Трифуновић, Пантић, Натко, Мениг, Баждар

Друго полувреме: Поповић, Саничанин, Шеховић, Стјепановић, Терзић, Николић, Алексић, Кануте, Петковић, Мирчетић

БОХЕМИАНС: Хибш, Јанош, Матоушек, Достал, Костл, Пушкач, Хулка, Прекоп, Крапка, Хруби, Рајх.

БОНУС ВИДЕО: Гери Линекер: Џуд Белингем је прави вођа, направио је сјајан потез