ФСС: Рикарду Гомешу уручен трофеј "Слободан Сантрач" за најбољег стрелца Суперлиге
Доскорашњем фудбалеру Партизана Рикарду Гомешу данас је уручен трофеј "Слободан Сантрач" за најбољег стрелца Суперлиге Србије, саопштио је Фудбалски савез Србије (ФСС).
ФОТО: ФК Партизан
Гомешу је ово друга узастопна награда, јер је био најбољи стрелац и у сезони 2021/22.
Данас је син легендарног српског голгетера Слободана, Ненад Сантрач, заједно са генералним секретаром Заједнице клубова Дарком Рамовшем, уручио трофеј бившем репрезентативцу Зеленортских Острва.
"Знам да овај трофеј чува успомену на најбољег стрелца српске лиге свих времена и зато ми је још драже што сам и ове сезоне први голгетер лиге. Свакако да ће ми диван период у Партизану остати у сећању и због тих индивидуалних признања. Највише ћу памтити први дерби против Црвене звезде који је завршен 1:1 и на коме сам постигао гол. У животу се никад не зна, можда се једног дана вратим у Партизан, ако не као играч, онда у некој другој улози", рекао је Рикардо за сајт ФСС.
Препоручујемо
ВРАТИО СЕ САША ИЛИЋ: Леонардо му одмах честитао! Бразилац му овим речима пожелео срећу!
09. 06. 2026. у 19:20
ЦРНО-БЕЛИ СПРЕМИЛИ ТРАНСФЕР ГОДИНЕ! Ђорђевић седа на клупу! Хрват му је конкурент!
09. 06. 2026. у 19:02
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЈУЧЕ СМО ПРОШЛИ! Ево ТИП тикета за понедељак
ЗА почетак нове радне недеље смо вам спремили следеће предлоге.
08. 06. 2026. у 07:30
ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! "Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство"
Светско првенство у фудбалу у САД, Мексику и Канади само што није почело, а прва утакмица између Мексика и Јужне Африке заказана је за 11. јун. Како то обично бива пред велике спортске смотре, фудбал је постао главна тема свих генерација, али пажњу јавности је, уместо спортских прогноза, привукла једна оштра и неочекивана изјава из Мостара.
09. 06. 2026. у 10:05 >> 11:32
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)