СРПСКОЛИГАШ РАДНИЧКИ ПРЕДСТАВИО НОВОГ ТРЕНЕРА: Промоција младог фудбалског стручњака Здравка Рауковића (ФОТО)
ЗДРАВКО Рауковић, млади стручњак који је радио са млађим категоријама Чукаричког и Звездине филијале Графичара, нови је тренер српсколигаша Радничког из Зрењанина.
Б.Грујић
- Први пут радим са сениорима, али не плашим се изазова, обожавам нападачки фудбал и настојаћу да моја екипа тако игра - нагласио је Здравко Рауковић, на представљању у башти фудбалске академије Бамби, која је филијала Радничког и коју воде браћа Тошић, некадашњи репрезентативац Србије Зоран и Дарко.
Промоцији младог фудбалског стручњака, присуствовао је и Данијел Вукмирица, представник стране спортске менаџерске агенције која послује у Штокхолму, у Шведској, Немачкој и још неким европским замљама и која је ушла у партнерски однос са Фудбалским клубом Раднички.
- Желимо и надамо се успешној сардњи, трогодишњи план подразумева најпре стабилизацију клуба у Српској лиги група Војводина и промоцију младих талената из сопствене фудбалске академије, а онда лагано напред ка Првој и Суперлиги - рекао је Данијел Вукмирица, уз напомену да се агенција коју заступа одлучила да улаже средства у зрењанински фудбал, на препоруку пријатеља и његовог имењака, др Данијела Жупића, директора Покрајинског завода за спорт и медицину спорта.
Присећајући се славних дана Пролетера, који је са фудбалске сцене нестао 2005. године, када се клуб због финансијских и организационих тешкоћа угасио, Вукмирица и Рауковић, нису скривали одушевљење идејом да можда баш нови, реконструисани Раднички заигра на реновираном стадиону у Карађорђевом парку.
Препоручујемо
НОВА ТРАВА И У ХУМСКОЈ: Велика реконструкција терена на стадиону Партизана
20. 06. 2023. у 13:54
ГУДЕЉ НАЈБОЉЕ ПРОШАО: Само петорица "орлова" се китили клупским трофејима ове сезоне
20. 06. 2023. у 12:53
ПОБЕДА ЗА ПЕРФЕКТНУ ГРУПНУ ФАЗУ: Импресивни наступи "тобџија" најављују напад на европску круну!
ЛИДЕР групне фазе Лиге шампиона, Арсенал дочекује казахстански Каират у среду увече на Емирејтсу (21.00), у обрачуну првопласиране и последњепласиране екипа лигашке фазе. Тобџијама је потребан само бод како би математички потврдиле прво место пред нокаут фазу, док гости играју за част и бег са самог дна табеле.
28. 01. 2026. у 07:10
РУСИЈА СЛАВИ: Естонија кренула да зарије нож у леђа Русима - ево шта је управо доживела
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису биле тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца, али... наставак је ипак обрадовао Русе.
27. 01. 2026. у 12:45
СПАС У 10 СЕКУНДИ: Како сами себи можете да помогнете у случају срчаног удара
ИНФАРКТ је један од најчешћих узрока изненадне смрти, и то све чешће код младих особа.
29. 01. 2026. у 07:41
Коментари (0)