ЗВЕЗДА У НЕСТВАРНОМ НИЗУ: Црвено-бели против Радничког исписали нову страницу историје

20. 05. 2023. у 17:58 >> 17:58

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде гостовали су у 36. колу "Моцарт" Суперлиге Србије Радничком у Крагујевцу (1:1). Београђани су повели голом Мирка Иванића у 84. минуту, а Лука Зорић донео је изједначење домаћину два минута касније.

Црвена звезда продужила је низ непобедивости у домаћем првенству на 60 утакмица без пораза. Али, свакако нису очекивали овакав исход меча.

На први шут у оквир гола чекали су фудбалери Црвене звезде све до 30. минута, када је Милан Родић покушао да угрози Стојана Лековића. Голман Радничког одлично је реагова.

На следеће узбуђење чекало се осам минута. Марко Ракоњац је искористио одличан центаршут младог Јована Мијатовића, а поново се истакао Лековић.

У другом делу меча стезали су гости обруч око гола "ђавола". Катаи је имао лепу прилику да затресе мрежу, побегао је свом чувару у 57. минуту, главом је распалио са пет метара, још једна сигурна одбрана Лековића.

У наставку су се домаћи играчи ослободили притиска ривала. Имали су две велике прилике играчи Радничког. Прво је у 63. минуту након лоше реакције Уроша Спајића, његов имењак Видовић са осам метара шутирао поред гола Николе Стојиљковића.

Наставила је да се "нуди" Црвена звезда ривалу. Само минут касније нова стопостотна шанса за домаћина. Лука Зорић је пребацио гол са десетак метара.

Уследио је одговор Звезде. Прво је Иракли Азаров шутирао на додавање Катаија, добро брани голман Радничког, а након два минута и Ракоњац се нашао у сјајној прилици, али је Стојан Лековић поново био на висини задатка.

У 84. минуту разбио је Мирко Иванић отпор ривала и то неколико минута након уласка у игру. Након корнера искоса је заломио под пречку.

Два минута трајала је радост гостију. Након одличног центаршута по десној страни Лука Зорић је након повратне лопте поравнао резултат на 1:1.

РАДНИЧКИ 1923 - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:1 (0:0) (Зорић 86' Иванић 84')

86' ГОЛ! Раднички је изједначио. Превише простора имао је Лука Зорић пред голом ривала. Максимовић је спустио након центаршута 1:1.

84' ГОЛ Разбио је Мирко Иванић отпор ривала и то неколико минута након уласка у игру. Након корнера искоса је заломио под пречку.

79'  Ракоњац је нанизао неколико играча Радничког, а поново брани Лековић.

75'  Иракли Азаров се наместио дна шут. Одлично га је проиграо Катаи, а Лековић је добро затворио угао.

64' Сада је и Зорић промашио велику прилику. Имао је Раднички два на један, велики промашај.

63' Невероватан промашај фудбалера Радничког. Чоловић је заломио по десној страни. Оклизнуо се Спајић, лопта је дошла до Видовића, а он је промашио непромашиво.

57' - Катаи је побегао свом чувару, захватио је главом лопту, брани голман домаћих.

55' Нема игре данас у Крагујевцу, покушавају гости спорадично да нападну, али узбуђења на терену недостају.

46'  Настављен је меч у Крагујевцу.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' Три минута продужено је прво полувреме.

44' Окуражили су се фудбалери Радничког, два пута похитали у контру, али су у завршници успели дефанзивци Звезде да отклоне упасност.

38' Велика шанса за Звезду. Мијатовић је одлично центрирао, Ракоњац је покушао ударац главом, још једна одлична одбрана голмана Радничког.

30' Милан Родић је упутио први шут у оквир гола домаћих, одбранио је Лековић.

26' Навикли су навијачи да гледају атрактиван фудбал када је у питању Црвена звезда, актуелни шампион Србије у досадашњем току меча не оправдава епитет фаворита. Игра се један чудан меч у којем ниједан од тимова не ствара стопостотне шансе.

25'  Нашао се пред голманом домаћина Александар Катаи, чекао је превише, одбранио се Раднички.

17' Одговор је уследио на другој страни, тукао је по лопти Ракоњац, а голман домаћих, Лековић одлично је био постављен.

15' Стефан Чоловић је упутио одличан центаршут, пронашао усамљеног Чоловића који је опробао ударац главом - траљаво.

13' За сада на терену нема много тога што би могло да се похвали, али су навијачи оба тима на нивоу. "Делије" и "црвени ђаволи" покушавају песмом и навијачким повицима да пробуде своје мезимце.

5' Имају гостујући играчи лопту нешто више у својим ногама, за сада без узбуђења

1'  Меч у Крагујевцу је почео.

УОЧИ МЕЧА

РАДНИЧКИ 1923: Лековић - Миличић, Ивановић, Митровић, Пецељ - Видовић, Зорић - Чоловић, Видосављевић, Јовановић - Мулуновић.

Ц. ЗВЕЗДА: Васиљевић - Спајић, Милуновић, Лековић - Митровић, Кангва, Мијаиловић, Родић - Мијатовић, Катаи - Ракоњац.

Црвена звезда је "везала" рекордних 59 првенствених утакмица без пораза (претходни рекорд су такође држали играчи с Маракане, и то 57), па је данашњи меч прилика да црвено-бели дођу до јубиларног 60. узастопног суперлигашког меча у коме им ривал није узео сва три бода.

Црвена звезда и Раднички одиграли су две утакмице ове сезоне, обе је добио актуелни шампион Србије. У Крагујевцу је било 1:0, а на Маракани 2:0 за Звезду.

Последњу победу над црвено-белима крагујевачки састав остварио је 201. године када је на Маракани тријумфовао 2:1.

- Постоје мали здравствени проблеми који су такве природе да можемо да ризикујемо, али не морамо. Одлучићемо током дана шта је најбоље да би одиграли добру представу како би стигли до доброг резултата - казао је Милојевић и наставио о стању Спајића и Милуновића:

- Њих двојица јесу радили, али нису спремни за такмичење. Није реално, није ни био план, али је добро да су се вратили, рекао је Миливојевић.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“