СТРАШНИ СИТИ У ФИНАЛУ ЛИГЕ ШАМПИОНА: "Грађани" разбили Реал, Европа добија новог првака (ВИДЕО)

17. 05. 2023. у 22:50

МАНЧЕСТЕР сити очитао је лекцију фудбала Реал Мадриду. "Грађани" су у реванш мечу полуфинала Лиге шампиона победили "краљевиће" на "Етихаду" са 4:0 (први меч 1:1) и само један степеник им је остао да пређу како би се попели на кров Европе.

СТРАШНИ СИТИ У ФИНАЛУ ЛИГЕ ШАМПИОНА: Грађани разбили Реал, Европа добија новог првака (ВИДЕО)

Чекају навијачи првака Енглеске да клуб коначно освоји елитно такмичење. По свему приказаном чини се да ће ова 2023. година бити резервисана за то. Ипак, остала је још једна препрека у виду миланског Интера.

Оно што су изабраници Пепа Гвардиоле одиграли у првом полувремену ретко се виђа. Тотално су надиграли ривала, а шпански великан је деловао као доста слабији клуб, баш као да није рекордер по броју освојених Лиги шампиона (14).

Било је само питање времена када ће Сити откључати браву одличног Тиба Куртое. То се десило у 23. минуту када је Бернардно Силва голом крунисао сјајну асистенцију Кевина де Брујнеа. Нису "грађани" ту стали, наставили су да газе, па је Португалац у 38. минуту дуплирао вођство.

Једино што су гости урадили у првом полувремену био је ударац из даљине Тонија Кроса. Имао је тада домаћин доста среће пошто је пречка зауставила шут Немца.

Колико је Сити био доминантан у првих 45 минута најбоље се огледа у томе да је однос у ударцима ка голу био чак 13:1 и право је чудо како још нека лопта није завршила иза леђа белгијског чувара мреже.

Реал је нешто жустрије ушао у друго полувреме, али то није било довољно да се угрози Едерсон. Покушавали су нешто да ураде Карим Бензема, Винисијус Жуниор, Лука Модрић... но ово није било њихово вече.

До краја утакмице виђена су још два поготка. Најпре је Едер Милитао постигао аутогол. Бразилац је после центаршута Де Брујнеа из слободног ударца скренуо лопту у мрежу.

Потом је млади Аргентинац Хулијан Алварез, само што је ушао у игру, у надокнади времена погодио за 4:0 после сјајне асистенције Фодена и потпуно уништио "краљевски клуб".

Сити ће 10. јуна покушати да дође до прве титуле шампиона Европе, а Интер треће. Меч за трофеј игра се у Истанбулу.

Манчестер сити - Реал Мадрид 4:0 (2:0)

Стадион: "Етихад". Гледалаца: 52.313. Судија: Симон Марчињак (Пољска). Стрелци: Силва 23, 37, Милитао 76 аг, Алварез 91. (Сити).

Манчестер сити (3-2-4-1): Едерсон - Вокер, Дијаз, Аканђи - Стоунс, Родри - Силва, Де Брујне (од 84. Фоден), Гундоган (од 79. Марез), Грилиш - Халанд (од 89. Алварез).

Реал Мадрид (4-3-3): Куртоа - Карвахал (од 80. Лукас Васкез), Милитао, Алаба, Камавинга (од 80. Чуамени) - Валверде, Крос (од 70. Асенсио), Модрић (од 63. Ридигер) - Ридриго (од 81. Себаљос), Бензема, Винисијус Жуниор.

Друго полувреме: Сити - Реал 4:0

90+3' - Крај утакмице! Манчестер сити је у финалу Лиге шампиона.

90+1' - Само што је ушао на терен гол је постигао Хулијан Алварез. Фил Фоден је послао сјајну лопту по земљи и оставио самог Аргентинца испред Куртое и овоме није било тешко да га матира.

76' - Катастрофа Реала у Енглеској. Аутогол је постигао Едер Милитао. Бразилац је после центаршута Кевина де Брујнеа скренуо лопту иза леђа Белгијанца на голу "краљевића".

73' - Прва велика прилика за Сити у другом делу. Сјајно је Гундоган петом проиграо Халанда чији ударац из одличне позиције је зауставио одлични Куртоа.

64' - Покушавају "краљевићи" да угрозе Едерсона, али за сада то не успевају. Имају више лопту у ногама и играју боље него у првом делу меча, но то није довољно да се било шта промени.

51' - Сјајан шут Алабе из слободног ударца. Ипак, фанстатично је реаговао Едерсон и спасао је "грађане".

50' - Доста боље је Реал ушао у други део меча. Већ сада су конкретнији него током целог првог полувремена. Први жути картон показао је Симон Марчињак, у његовој бележници се нашао Рубен Дијаз.

46' - Почело је друго полувреме. Ниједан тренер није ништа мењао.

Прво полувреме: Сити - Реал 2:0

45+1' - Мадриђани не знају шта их је снашло. Тотална доминација Ситија у првом полувремену. Она се најбоље огледа у томе да је односу у одарцима ка голу ривала 13:1.

37' - Дуплирао је Сити предност. Опет је стрелац Бернардно Силва. Најпре је покушај Гундогана изблокиран, потом је Португалац стигао први до лопте и главом је послао иза леђа Тиба Куртое.

35' - Утхинуо је "Етихад" на кратко. Распалио је по лопти Тони Крос са неких 25 метара, а домаћин је имао доста среће пошто је Немац погодио пречку.

33' - Тек после пола сата фудбала, Реал је озбиљније покушао да угрози гол ривала. Родриго је гурнуо у простор лопту за Бензему, али је Едерсон био бржи од Француза.

23' - Апсолутно заслужено је Сити дошао до предности. Де Брујне је фантастично проиграо Бенарнда Силву коме није било тешко да из изгледне позиције затресе мрежу ривала.

22' - Чудесни Куртоа. Сви присутни на стадиону "Етихад" видели су како се мрежа тресе, али је Белгијанац сјајно реаговао и извадио лопту практично из гола након покушаја главом Халанда. Реал у првој половини првог полувремена није ниједном прешао на половину ривала.

13' - Велика прилика за Сити. Џек Грилиш је сјајно центрирао, Халанд је шутирао главом. Ударац је зауставио Куртоа, а онда је са гол линије Давид Алаба избацио лопту.

9' - Реал не зна шта га је снашло. Сити напада свим силама. Халанд и Родрди су запретили, али и даље нема промене резултата. Мадриђани су за сада у веома подређеном положају.

7' - Нови добар напад "грађана". Прошао је Де Брујне по десној страни, покушао је да пронађе Халанда, добро је био постављен Едер Милитао који је успео да рагује испред Норвежанина. На крају је лопту без проблема покупио Куртоа.

4' - Пробао је из велике даљине Кајл Вокер. Ипак, његов ударац није био добар па је лопта отишла високо преко гола "краљевића".

3' - Домаћин је од старта преузео посед и покушава кроз пас игру да дође до гола који чува Тибо Куртоа.

1' - Почео је спектакл на "Етихаду".

Уочи меча:

Нема дилеме да ће љубитељи фудбала широм света пратити дешавања на "Етихаду" с обзиром на то да се две врхунске екипе боре за одлазак у финале.

Прва утакмица у Мадриду завршена је без победника (1:1), па се сигурно очекује добар фудбал у другом сусрету.

Изабраници Пепа Гвардиоле налазе се у фанстастичној форми. Они су горчину пораза последњи пут осетили још 5. фебруара када су изгубили до Тотенхема са 1:0.

Подсетимо, победник овог меча у финалу које се игра 10. јуна у Истанбулу одмериће снаге са Интером који је био бољи од Милана.

Састави тимова:

Манчестер сити (3-2-4-1): Едерсон - Вокер, Дијаз, Аканђи - Стоунс, Родри - Силва, Де Брујне, Гундоган, Грилиш - Халанд.

Реал Мадрид (4-3-3): Куртоа - Карвахал, Милитао, Алаба, Камавинга - Валверде, Крос, Модрић - Ридриго, Бензема, Винисијус Жуниор.

БОНУС ВИДЕО: КАГНА ПОГОДИО ГОЛ ТСЦ-А: Овако је Канга довео Звезду до предности