ЗВЕЗДА У ФИНАЛУ КУПА: Црвено-бели убедљиво до меча за трофеј (ВИДЕО)

17. 05. 2023. у 18:10

Фудбалери Црвене звезде победили су ТСЦ са 3:0 и пласирали се у финале Купа Србије, они ће на тај начин имати прилику да освоје трећу узастопну дуплу круну.

На самом почетку утакмице ТСЦ је имао пенал који није искористио, да би након мало мање од пола сата наставка игре Црвена Звезда повела.

Први гол за црвено-беле постигао је Kанга са 11 метара у 35. минуту, а предност гостију је дуплирао Мирко Иванић у 56. Kангва је зацементирао предност гостију поготком са беле тачке у 72. минуту.

Фудбалери београдских црвено-белих састаће се у финалу купа између бољег из дуела Војводина - Чукарички. Та утакмица прекинута због обилних падавина у 34 минуту утакмице при резултату 2:0 за Чуку.

Друго полувреме: ТСЦ - Звезда 0:3

90' КРАЈ УТАКМИЦЕ!

84' Црвена звезда је дошла до корнера. Одиграли су странци Звезде кратка додавања и наставили кратким пасовима да контролишу игру.

80' ТСЦ покушава да нападне последњу линију Црвене звезде, међутим црвено-бели контролишу игру и без већих проблема задржавају лопту.

73' ГОЛ! Кангва је поставио лопту на 11 метара и одличним шутем послао лопту у малу мрежу.

71' Остраћанин суди трећи пенал на мечу, други за госте из Београда.

69' Кангва је послао лопту за Букарија који је изаша 1 на 1 са голманом Илићем, међутим шутирао је тик покрај леве стативе.

67' Букари је пробио и центрирао по десној страни, лопта се одбила до Иванића који је лопту желео да пласира у десно рашље, међутим није успео, за мало је пребацио гол.

62' Навијачи Црвене звезде су направили бакљаду а судија Остраћанин је на кратко прекинуо меч.

56' ГОЛ! Црвена звезда је након корнера успела да савлада Илића. На правом месту је био Мирко Иванић који је из близине послао лопту иза леђа голмана ТСЦ-а.

55' Након додавања Букарија за Катаија, момак из Србобрана је шутирао али је Крстић феноменалном блокадом спасио ТСЦ. Звезда ће добити корнер.

53' Азаров је направио велику грешку и на неких 25 метара од свог гола послао лопту у ноге играчима ТСЦ-а након чега је Кувељић шутнуо високо изнад гола.

52' Након црвеног картона домаћина, Црвена звезда контролише игру кратким додавањима на средини терена.

46' Душан Цветиновић је зарадио други жути картон! Пешић је кренуо ка голу домаћина, склонио лопту, након чега га је срушио играч ТСЦ-а и зарадио црвени картон!

46' Почело је друго полувреме. За сада нема промена у саставима екипа.

45+2' Завршено је прво полувреме!

41' Велику шансу је пропустио Мирко Ивановић. Катаи је пробио по левој страни и сјајним пасом је упослио Иванића који је лопту шутнуо високо изнад гола.

37' Букари је ушао са Петровићем у вербални сукоб након оштрог старта играча Црвене звезде.

36' Сигуран са беле тачке био је Канга. Габонац је сигурним шутем матирао Илића.

36' Црвена звезда је након вар интервенције добила пенал.

33' Црвена звезда тражи пенал након што је Канга шутирао и чини се да је лопта погодила у руку играча ТСЦ-а. Вар је узео да прегледа ову ситуацију.

28' Вукић је поново покушао далекометним шутем да савлада Борјана али је голман црвено-белих укротио лопту.

25' минут Вељко Антонић је избоксовао незгодан центаршут Катаиа и тако зауставио опасан напад гостију.

23' Кувељић је пробио по левој страни и јаким ударцем са неких 18 метара покушао да матира Борјана, али је лопта прохујала крај десне стативе

21' Навијачи Звезда се нису надали оваквом почетку. Тсц је имао два поништена гола и један нереализован пенал. Константно из контра напада прете фаворизованом ривалу.

20' Шутем из даљине Канга је погодио стативу. Оквир гола је донео срећу домаћину. У наставку акције Пешић је такође пробао шутем међутим голман ТСЦ-а је био сигуран.

16' Саша Јовановић је постигао гол за ТСЦ али је судија на радост гостију свирао офсајд након ВАР интервенције.

12' Црвено-бели комбинују и држе лопту у својим ногама. Пешић је након центаршута Вига покушао главом да матира голмана ТСЦ-а, међутим лопта одлази високо изнад гола.

7' Милан Борјан је одбранио пенал. Вукић је шутирао у десну страну, Борјан је то прочитао и сачувао мрежу црвено-белих.

Tekst potpisa

6' Борјан је стартовао на фудбалера ТСЦ-а и домаћин ће добити пенал.

4' Први корнер на мечу. Извео га је Канга али гости су без већих проблема успели да се одбране.

2' Стефан Вукић је послао лопту у мрежу Црвено звезде на додавање Саше Јовановића, међутим гол је поништен јер је лопта пре гола завршила у гол ауту.

1' Почела је утакмица у Бачкој Тополи.

Уочи меча:

Црвена звезда и ТСЦ играју полуфинале Купа Србије. Домаћин је екипа ТСЦ-а у Бачкој Тополи.

Црвено-бели и екипа из Тополе ове сезоне су одиграли три меча, два су припала изабраницима Милоша Милојевића, док је један дуел завршен без победника.

У другом полуфиналу састаће се Војводина и Чукарички.

Састави тимова:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Виго, Ераковић, Драговић, Азаров - Канга, Мијаиловић - Букари, Иванић, Катаи - Пешић

ТСЦ (3-4-3) - пројектован: Илић- Стојковић, Стојић, Антонић - Цветиновић, Кувељић, Крстић, Петровић - Јовановић, Вукић, Милосављевић.

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17