ИНТЕР У ФИНАЛУ ЛИГЕ ШАМПИОНА! Милан је нокаутиран, бајка "неразура" нема краја! (ФОТО/ВИДЕО)

16. 05. 2023. у 22:52 >> 20:47

ФУДБАЛЕРИ Интера први су финалиста Лиге шампиона, пошто су победили реваншу полуфинала Милан са 1:0 и са укупних 3:0 дошли до меча за трофеј.

ИНТЕР У ФИНАЛУ ЛИГЕ ШАМПИОНА! Милан је нокаутиран, бајка неразура нема краја! (ФОТО/ВИДЕО)

Надали се навијачи "росонера" да ће присуствовати чуду, али од тога није било ништа. Нису изабраници Стефана Пиолија показали много, иако су они били ти који су јурили резултат.

Можда би било све другачије да је Брахим Дијаз у 11. минуту био прецизнији. Протутњао је по левој страни Сандро Тонали, оставио повратну за Шпанца чији ударац је успео да обдрани Андре Онана и сачува Интер.

До краја првог полувремена добре прилике су пропустили Рафаел Леао на једној, односно Един Џеко на другој страни, но мреже су остале нетакнуте.

Наставак сусрета није донео права узбуђења, све до 74. минута када је Лаутаро Мартинез прекинуо успаванку и решио реванш и донео финале Интеру.

"Росонери" ни после примљеног гола нису кренули да кидишу ка голу Онане. Истина, требало им је три поготка за продужетке, али као да их је примљен гол сасекао и одустали су од јурења чуда.

Интер ће у финалу играти против победника Манчестер сити - Реал Мадрид (среда, 21). Прва утакмица у Мадриду завршена је без победника (1:1).

Меч за трофеј игра се у Истанбулу 10. јуна.

Интер - Милан 1:0 (0:0), укупно 3:0.

Стадион: "Ђузепе Меаца". Гледалаца: 75.567. Судија: Клером Турпан. Стрелац: Мартинез у 74. (Интер).

Интер (3-5-2): Онана - Дармијан, Аћерби, Бастони - Дамфрис, Барела (од 84. Гаљардини), Чалханоглу, Мхитаријан (од 44. Брозовић), Димарко (од 66. Госенс) - Мартинез (од 84. Кореа), Џеко (од 66. Лукаку).

Милан (4-2-3-1): Мањан - Калабрија, Тијао (од 64. Калулу), Томори, Ернандез - Тонали, Крунић - Месијас (од 76. Салемакерс), Дијаз (од 76. Ориги), Леао - Жиру.

Друго полувреме: Интер - Милан 1:0 (први меч 2:0)

90+3' - Крај утакмице!

90+2' - Добар ударац Лукаку, али Мањан се није дао изненадити и спречио је убедљивији пораз Милана.

90+1' - Друго полувреме је продужено за један минут.

78' - Лукав покшај Мартинеза. Покушао је да лобује Мањана, али голман Милана је био добро постављен и избацио је лопту у корнер.

74' - Гол када се то најмање очекивало. Није било узбуђења у последње време, али успаванку је прекинуо Лаутаро Мартинез. Дошао је Аргентинац до лопте на левој страни, остао је сам, шутирао је у ближи угао и савладао Мањана.

69' - Ево коначно неких узбуђења. Калабрија је пронашао Леаа у казненом простору ривала, Португалац је хтео да проиграо Месијаса, но делује да је можда имао бољих решења.

67' - За разлику од првог полувремена, друго је слабије. Још увек није виђена ниједна добра шанса, само понеки опасан напад.

56' - Први жути картон добио је Малик Тијао који је непрописно зауставио Лаутара Мартинеза.

55' - Очекивало се да ће изабраници Стефана Пиолија кренути жустро ка голу Интера. Ипак, за сада нема праве шансе за госте на овом мечу у другом полувремену.

51' - Веома грубо се игра у овим моментима на обе стране. Оштро је Месијас стартовао на Чалханоглуа, а пре тога Тијао на Мартинезу.

46' - Почело је друго полувреме! Нема промена на старту наставка меча, осим принудне измене коју је направио Симоне Изнаги у финишу првог дела.

Прво полувреме: Интер - Милан 0:0 (први меч 2:0)

45+3' - Завршено је прво полувреме!

43' - Због повреде меч је морао да заврши Хенрик Мхитаријан. Њега је заменио хрватски репрезентативац Марцело Брозовић.

39' - Велика прилика сада на другој страни. Џеко је фантастично шутирао главом и то без гледања после центаршута Чалханоглуа, али сјајно је био постављен Мањан и сачувао је своју мрежу.

38' - Ово је чекао Рафаел Леао. Прошао је по левој страни, шутирао левом ногом, ипак лопта је отишла мало поред стативе. Велика шанса Милана је отишла у неповрат.

33' - Утакмица је на кратко била прекинута јер се указивала помоћ Дензелу Дамфрису. Са Холанђанином је све уреду и наставиће меч.

27' - Два везана корнера је извео Интер, али није било опасности по гол ривала, те је и даље на снази најнепопуларнији резултат (0:0).

24' - Много боље може Мхитаријан. Оставио му је Мартинез лопту, но Јермен је траљаво шутирао па до промене резултата није дошло.

13' - Страшан почетак меча. Сада је Интер имао колосалну прилику, али одлично је интервенисао Мањан. Ипак, гол не би био признат да је постигнут јер је Џеко у зачетку акције био у офсајду.

11' - Каква шанса за Брахима Дијаза. Протутњао је по левој страни Тонали, оставио повратну за Шпанца чији ударац је успео да обдрани Камерунац и сачува Интер. Милан је много боље ушао у утакмицу.

10' - Лоше је Онана проценио лет лопте, Жиру је то искористио да врати лопту на петерац, но пратио је све Дармијан и избио лопту у корнер.

5' - Страшан ударац Ернандеза. Шутирао је са неких 30 метара, Онана је остао укопан у месту, али лопта је завршила мало изнад пречке.

2' - На старту меча је два фаула изнудио Тео Ернандез од кога се очекује да буде најважнија узданица "росонера".

1' - Почела је утакмица на "Ђузепе Меаци".

20.45 - Ево још снимака испред стадиона, после којих постаје јасно што су домаћи каснили са доласком:

20.40 - Проблеми пред меч године у Италији! Услед огромних гужви у саобраћају, а онда и бројних навијача испред стадиона "Ђузепе Меаца", аутобус са фудбалерима Интера каснио је више од 15 минута у односу на планирани долазак. Ипак, како су "неразури" стигли, меч би требало да почне на време.

Уочи меча:

Пред изабраницима Стефана Пиолија је веома тежак задатак, посебно ако се зна да су гости, а да у првој утакмици нису много тога показали.

Са друге страни, "нероазури" бране 2:0 из првог меча и сигурно да у много бољем расположењу дочекују овај дуел.

Вреди поменути да је Милан разочарао навијаче претходног викдена, поражен је од Специје у Серији А са 2:0. Интер је савладао Сасуоло са 4:2.

У другом полуфиналу у среду од 21 сат играју Манчестер сити и Реал Мадрид (прва утакмица 1:1).

Састави тимова:

Интер (3-5-2): Онана - Дармијан, Аћерби, Бастони - Дамфрис, Барела, Чалханоглу, Мхитаријан, Димарко - Мартинез, Џеко.

Милан (4-2-3-1): Мањан - Калабрија, Тијао, Томори, Ернандез - Тонали, Крунић - Месијас, Дијаз, Леао - Жиру.

БОНУС ВИДЕО: БАРСЕЛОНА ПРОСЛАВИЛА ТИТУЛЕ: Хиљаде навијача поздравило фудбалере и фудбалерке током вожње улицама

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36