АРГЕНТИНСКИ СУПЕРКЛАСИКО ДОНЕО ЛУДУ ЗАВРШНИЦУ: Пенал, победа, хаос и седам црвених картона

М. Блажић

08. 05. 2023. у 20:50

ДЕЛОВАЛО је да ће највећи број навијача у историји градског дербија Буенос Ајреса видети један од најмирнијих окршаја Ривер Плејта и Боке јуниорс, али се четири минута надокнаде, колико је судија Херера одлучио да надокнади, претворила у више од 20, јурњаву по терену и чак седам црвених картона.

Ривер је славио минималним резултатом (1:0) пред рекордних 83.196 сведока и тако стекао 19 бодова предности над највећим ривалом, али то дефинитивно није нешто што представља главни утисак 259. првенственог међусобног окршаја два најпопуларнија аргентинска клуба.

Током 90 минута игре Ривер је контролисао посед, више претио голу Ромера, али је до тријумфа који је донео истински делиријум на крцатим трибинама "Монументала" стигао тек после сумњивог пенала досуђеног у првом минуту надокнаде другог полувремена. Херера је проценио да је старт Агустина Сандеса над Паблом Соларијем на ивици шеснаестерца довољан за најстрожу казну и резервиста Мигел Борха који је на терен ушао десет минута раније је добио прилику да постане јунак. И успео је у томе пославши Ромера у једну, а лопту у другу страну.

Победоносни гол домаћина је представљао сигнал за тотални хаос на терену пошто фудбалери Боке нису могли стоички да истрпе пораз у последњим тренуцима утакмице. Дошло је до опште јурњаве по терену, ударања, које је трајало више од десет минута. Судији је уз консултације са арбитрима требало пуних 20 да одреди ко је био грешнији од осталих у целом хаосу и на крају је поделио чак седам црвених картона. Са терена су удаљени Палавесино из Ривера, односно Валентини, Марентијел и Фернандес из Боке, док су са клупа удаљени Гомез и Сентурион (Ривер), те Алмирон из Боке.

Ривер је тако после праве луднице у финишу утакмице прекинуо мини низ Боке од две идентичне победе (0:1) у претходна два међусобна окршаја.

После 15 кола, Ривер је први са 37 бодова, док је Бока на 13. позицији са 18 поена.

БРОЈКА

83.196 навијача гледало је утакмицу између Ривера и Боке, чиме је оборен рекорд тог дербија