ЗВИЖДАО ИМ ЦЕО СТАДИОН: Манчестер сити престигао Арсенал, навијачи Фулама се баш изнервирали

30. 04. 2023. у 17:38

МАНЧЕСТЕР сити је победио на тешком гостовању у Лондону. "Грађани" су савладали Фулам са 1:2 и на тај начин су преузели лидерску позицију на табели Премијер лиге, престигавши Арсенал.

Ипак, имали су навијачи "котиџера" шта да замере изабраницима Пепа Гвардиоле. Пред сам крај утакмице, када су видели да је арбитар "продужио" друго полувреме за осам минута, фудбалери Ситија су тако задржавали игру, да им је скоро цео стадион звиждао. Није навијачима Фулама толико тешко пао пораз од новог лидера премијерлигашке табеле, колико безобразно понашање појединих чланова "грађана". За такве потезе, Холанд, а онда и Грилиш, били би санкционисани жутим картонима да играју у неком мањем клубу, али... Бахатост приликом "крађе времена" је овога пута остала некажњена, за шта се побринуо арбитар Хупер.

Оно што је интересантно када је овај меч у питању је то да су сва три поготка виђена у првом полувремену. Сити је до предности дошао у 3. минуту када је Ерлинг Холанд реализовао пенал.

Домаће то није уздрмали, па су брзо успели да поравнају резултат. У 15. минуту Карлос Винисијус је матирао Едерсона и изазвао одушевљење на трибинама "Крејвен Котиџа".

Ново разочарење за навијаче Фулама уследило је у 36. минуту. Аргентинац Хулијан Алварез искористио је асистенцију Ријада Мареза и постигао осми гол у Премијер лиги.

Сити је овим тријуфом преузео прву позицију на табели са 76 бодова, једним мање и утакмицом мање од Арсенала који ће морати да се нада киксу "грађана" не би ли освојио титулу.

БОНУС ВИДЕО: НЕСВАКИДАШЊИ ГОЛ КАНГВЕ: Овако је Звезда повела против Чукаричког