ФИОРЕНТИНА ИЗБЕГЛА КАТАСТРОФУ: "Виола" изгубила, али ће играти у полуфиналу Лиге конференција

20. 04. 2023. у 20:45

ФУДБАЛЕРИ Фиорентине успели су да се пласирају у полуфиналу Лиге конфернције упркос томе што су поражени у реваншу од Леха са 3:2 и то у Фиренци.

ФИОРЕНТИНА ИЗБЕГЛА КАТАСТРОФУ: Виола изгубила, али ће играти у полуфиналу Лиге конференција

Претио је прави крах "виоли". Сви су се на стадиону "Аретмио Франки" спремали да гледају продужетке, али се Рикардо Сотил побринуо да се то не догоди.

Дошао је пољски клуб у Италију без великог притиска с обзиром на то да је у првом мечу поражен (4:1). Ипак, та одређена растерећеност је омогућила гостима да дођу у ситуацију да јуре пласман у полуфинале.

Дуел је за тим Џона дан ден Брома одлично почео. Играо се 9. минут када је Афонсо Соуза довео Лех до вођства. До краја првог дела промене резултата није било.

Екипа из Познања је у наставку сусрета у размаку од пет минута успела да постигне још два поготка и шокира домаће навијаче. Стрелци су били Кристофер Велде и Артур Собијех.

Гости су тада почели да верују да могу да изборе продужетак, но разуверио их је у 78. минуту Сотил који је смањио предност ривала. До краја меча мрежа Леха се још једном затресла, а гол је постигао Гаетано Кастровили.

Треба истаћи да су меч од старта почели Лука Јовић и Никола Миленковић, док је Алекса Терзић прилику добио од 53. минута.

Фиорентина ће у полуфиналу играти против победника дуела Базел - Ница (први меч 2:2).

БОНУС ВИДЕО: НЕКЕ СТВАРИ МОРАЈУ ДА СЕ ПРОМЕНЕ! Игор Дуљај после пораза Партизана од Чукаричког

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56