ПАРТИЗАН ЧЕТВРТИ ПОСЛЕ МЕЧА ЗА ПАМЋЕЊЕ: Чукарички бољи од црно-белих у бурном наставку прекинуте утакмице

20. 04. 2023. у 18:55 >> 18:55

ПРЕ девет дана прекинут меч Чукарички - Партизан настављен је овог четвртка, а коначан епилог, у виду победе "брђана" над црно-белима из Хумске од 1:0 је, после изузетно узбудљивог мегдана, донео "Чуки" трећу позицију пред плеј-оф Моцартбет Суперлиге. У њега ће са четвртог места ући екипа Игора Дуљаја.

После инцидената 11. априла у присуству публике, а они су и довели до прекида и дуграјног одлагања наставка овог дуела, узбуђења је било и када се лопта поново закотрљала. Али само фудбалских, јер овога пута гледалаца није било на трибинама стадиона на Бановом Брду.

Изузетно отворено су играли и једни и други, жељни доброг резултата који је значио и треће место пред седам преосталих кола са "елитом српске фудбалске елите". Партизану је за ту позицију "играла" само победа, а Чукаричком два преостала исхода, с тим да "брђани" нису скрштених руку чекали реми који би им, попут тријумфа, пријао. Напротив.

У добром делу првог полувремена они су чешће били на супарничкој половини терена, но Партизан је далеко боље играо у транзицији, из контри двапут озбиљно припретио, а и у завршници уводног дела меча приказао више. Па опет, најбољу прилику, баш после неколико гостујућих, имао је играч домаћих, Лучић, коме је зицер с леве стране одбранио голман екипе из Хумске, Стевановић.

И, потом, као да предах није ни постојао, јер чим се меч наставио - Чукарички је "наставио" са добрим потезима, а овога пута и успео да затресе мрежу супарника.

Играо се 47. минут када је Бадамоси у паду, са своје, половине терена која је припадала екипи с Бановог Брда, послао по левом крилу дугачко додавање за Ђорђа Ивановића. Овај је умакао Саничанину и, шутем по земљи, матирао Стевановића, што је и довело до промене резултата и "разбудило" црно-беле.

Кренули су тада агилније играчи Игора Дуљаја ка голу ривала, борили се како би то задовољило "гробаре", да су били на трибинама, али...

Прву наредну велику прилику имао је Чукарички. И то када је лопта, после једног одбитка након корнера, изненадила Ковача, па од његове главе се одбила и прохујала покрај спољне ивице стативе. Али, то је био само "почетак" бурног наставка "наставка" меча.

Рикардо је натерао Поповића да бравуром заустави покушај главом за изједначење у 72. минуту, а само четири касније бриљирао је и голман "брђана", Стевановић, који је на сјајан начин зауставио снажан ударац стрелца јединог поготка, Ивановића.

У самој завршници, у којој су измене и Игора Дуљаја и његовог колеге Душана Керкеза оставиле приметан траг, Партизан је био бољи, конкретнији, али не и са довољно среће да изједначи и тиме започне преокрет. Јер, кад год би гости надмудрили своје ривале, или би погрешили у последњи час, или би се, рецимо, испречило тело добро постављеног дефанзивца, као када је Дрезгић зауставио шут Андрија Павловића који је "мирисао" на сигуран погодак.

На крају, три и по године после последње победе над Партизаном, Чукарички је управо то и успео, па је тиме заузео треће место на табели и имаће част да на истом месту, већ у недељу, 23 априла, плеј-оф отвори управо утакмицом против црно-белих из Хумске.

Табела Моцарбет Суперлиге Србије пред плеј-оф:

КРАЈ! Чукарички - Партизан 1:0

90' - После корнера домаћих, они су изнова дошли до лопте, а стрелац Ивановић опробао "шут из прве" са 18 метара и промашио мету. Још три минута до краја...

90' - Играће се још пет минута судијске надокнаде времена

88' - Бадамоси шутира из "мртвог угла", лопта је снажно упућена, но одлази преко гола Партизана.

85' - Ау! Одлична акција Партизана (у њој су учествовали Фејса, Урошевић, Павловић) није довела до промене резултата јер је снажан ударац резервисте Андрије Павловића погодио Дрезгића, те је мрежа Чукаричког остала нетакнута!

84' - Светозар Марковић улази као принудна замена за повређеног Игора Вујачића.

81' - У ова 3-4 минута нема нових шанси, али борбености уопште не мањка ни једнима ни другима. Зауста, меч достојан екипа из самог врха табеле српског шампионата.

77' - Андрија Павловић мења Јовића у екипи Партизана

76' - Нова сјајна одбрана! Ивановић, стрелац досад јединог гола на утакмици, изврсно је шутирао искоса с леве стране у намери да донесе 2:0 "Чуки", али је Стевановић фантастичном одбраном то спречио. После корнера - Партизан је отклонио опасност, али није дуго и задржао лопту у свом поседу.

72' - Врло узбудљиви моменти! Претио је најпре Овусу с леве стране напада Чукаричког, али није центрирао добро. Потом је Мениг у два наврата покушавао да буде опасан по домаћине, да би се акција Партизана завршила центаршутем с левог крила, добрим покушајем главом Рикарда и још бољом одбраном Поповића!

70' - Нове промене у Чукаричком, и то у везном реду. Сисоко и Овусу мењају Лучића и Томовића. За нијансу ће ово бити дефанзивнија поставка "брђана" од досадашње.

69' - Жути картон за Бадамосија, с леђа је оборио Вујачића на почетку контре Партизана

67' - Аух, велика прилика за Чукарички! После корнера с десне стране, лопта се од једног играча Партизана одбила ка фудбалеру домаћих, Ковачу, који је није очекивао, па се лопта од његове главе - одбила тик покрај гола црно-белих. Остаје 1:0!

65' - Данило Пантић, који је недавно добио жути картон, управо је замењен и уместо њега за Партизан сада игра офанзивнији Баждар.

Тренер Партизана Игор Дуљај током утакмице са Чукаричким / ФОТО: М. Вукадиновић

64' - Солидна акција црно-белих, Јовић је проиграо Филиповића, а овај с дистанце шутирао прецизно, али не и довољно снажно да би дошло до промене резултата.

62' - Извршена је поменута промена код Чукаричког, Роган је ушао уместо повређеног Стевановића

60' - Изгледа да је жути картон добио и Зоран Поповић, голман "Чуке"...

59' - Душан Керкез, тренер Чукаричког, принуђен је да замени десног бека. Миладин Стевановић се повредио када је уклизавао код гол-аут линије у жељи да спречи Рикарда Гомеша да уради нешто опасно по "брђане" и по свој прилици неће моћи да настави да игра.

55' - Први жути картон на овом мечу, Данило Пантић је опоменут јер се бунио због досуђеног прекршаја његовом клупском колеги. Чинило се да прекршаја баш и није било, али... Жути картон је показан.

52' - Одлична замисао Натха, врло добро је било и његово проигравање Рикарда, који, међутим, није успео да примири лопту па је акција која је могла да донесе поравнање резултата - остала "недоречена".

49' - Ево и како је Чукарички дао гол Партизану за вођство:

48' - Бадамоси је одлично, у паду, са своје половине терена проиграо Ивановића, који је затим дао поменути погодак, али као бивши фудбалер Партизана - није ни помисио да слави што је црно-белима затресао мрежу.

47' - Гол, Чукарички води! Ђорђе Ивановић је побегао играчима свог бившег клуба, тачније Саничанину, и с леве стране послао лопту испод голмана Партизана - 1:0!

46' - Управо је почео други део меча на Бановом Брду.

Ево и најзанимљивијих детаља из уводног дела овог сусрета:

Крај првог полувремена. Веома занимљивог, иако се резултат није мењао. Претио је Чукарички, захваљујући врло организваној игри на средини терена, али је далеко опаснији потом био Партизан, како због удараца с дистанце, тако и због пресинга који му је у завршници првог дела меча доносио озбиљније прилике. Осим што је, пред сам предах, "Чука" имала најбољу шансу, када је Лучићев шут зауставио Стевановић. У шутевима је било 5:4 за Чукарички, али 3:1 за Партизан када се ради о онима у оквир гола.

45' - Још један шут у врло садржајном уводном делу меча, Ивановић из Чукаричког је лопту послао... па, можда и ван граница Чукарице.

45' - Ау, каква шанса за Чукарички у 4. минуту надокнаде! Лучић се пробио по левој страни, избио пред Партизановог голмана, који му је у ситуацији један на један одбранио тај зицер!

45' - Прилично добар шут Данила Пантића из слободног ударца с леве стране, лопта је за око пола метра прелетела место где се спајају пречка и статива. Можда је у добром делу првог полувремена Чукарички деловао као екипа са нешто већим поседом, али Партизан је дефинитивно приказао више у фази напада. Ипак, и даље је 0:0.

45' - Судијска надокнада времена ће бити шест минута у првом полувремену.

43' - Чукарички као да је, после доброг издања, "изгубио дах", па Партизан својим пресингом успева да поремети планове домаћих све чешће. Сада је једна брза акција довела до Рикардовог покушаја главом, но ударац је био превише слаб да би се променио резултат.

41' - Изненађујућ, а одличан шут десном ногом Слободана Урошевића с левог крила. Изврсно је упутио лопту, под пречку, а голман Стевановић успео да спречи погодак. БИће корнер с леве стране за Партизан

36' - Чука била у две солидне акције, прву није добро завршио Бадамоси, а другу је зауставила одлична реакција покретљиве дефанзивне поставке Партизана.

34' - Опет прети Партизан из "транзиције", лепо су комбиновали црно-бели с десне стране ка средини, одакле је шутирао Натхо. Голман домаћих је, добро постављен, зауставио лопту, но она му се мало измигољила, па је на делић секунде екипа Чукаричког стрепела шта ће бити, али је Поповић новом интервенцијом отклонио опасност.

Душан Керкез, тренер Чукаричког / ФОТО: М. Вукадиновић

31' - Могао је можда Партизан први до вођства. Јовић је проигран са крилне позиције, но није добро захватио лопту и до ње су дошли домаћи фудбалери. Они се, за нијансу, дуже "друже" с њом, јер се гостујући тим наизглед мало повукао. И, изводи прилично брзе, обећавајуће контре. Но, некада их заустави појединац, као малопре Панков у дуелу са Рикардом, а понекад екипа Игора Дуљаја (који никад у играчкој каријери није изгубио од "Чуке", а дао јој је и два гола) просто направи грешку у "последњој трећини" напада.

27' - Далеко брже се игра, и прилично занимљивије, него пре девет дана када је одиграно првих 20-ак минута утакмице. И једни и други су веома заинтересовани да постигну го, па све пршти од дуела и брзих покушаја да се ривал надмудри.

24' - Прва опасна акција на данашњем мечу, Чукарички је припретио, а Урошевић у последњи час, у срцу шеснаестерца Партизана, интервенисао пре шута домаћих.

Утакмица је почела, и то настављајући од 22. минута раније претходног дуела

17.14 - Поменутој информацији о стању на табели треба додати и да ће ова два ривала опет играти у недељу, када је системом такмичења и предвиђено да се састану 3. и 4. Притом, домаћин ће бити трећепласирана екипа, односно она која данас буде успешнија. А како Чукарички има два бода више од Партизана, "брђанима" за трећу позицију одговара и реми, док црно-бели могу да преузму треће место само ако тријумфују.

17.13 - Ко победи у овом дуелу, биће трећи на табели пред почетак плеј-офа, а ко изгуби, четврти (на прве две позиције су Црвена звезда као бранилац трона, коме бод треба за нову титулу, и ТСЦ, с којим црвено-бели играју предстојећег викенда).

17.05 - Сабласно делује стадион у овим тренуцима, јер навијача нема, фудбалери су се повукли с игралишта да би у оној званичној форми, заједнички, изашли на терен... Покрај травнате подлоге су само фото-репортери, и, наравно, новинари и представници клубова у ложи.

16.55 - Ево и састава:

Чукарички: Поповић - М. Стевановић, Панков, Дрезгић, Тошић - Ковач, Доцић - Ивановић, Тoмовић, Лучић - Бадамоси

Партизан: Н. Стевановић - Филиповић, Саничанин, Вујачић, Урошевић - Фејса, Пантић - Мениг, Натхо, Јовић - Рикардо

Уочи меча

Подсетимо, утакмица је у првобитном термину била прекинута због понашања навијача Партизана, који су убацивали бакље у терен, а како ни неколико краћих застоја у одигравању дуела, па ни пражњење једне трибине, нису довели до смиривања ситуације, мегдан је одложен "до даљег".

Одлуком директора такмичења Александра Пивића прекинути меч се овог четвртка наставља од "тренутка прекида, тачније од 22. минута игре, у складу са чланом 12 Пропозиција за такмичење Супер лиге Србије за сезону 2022/23".

Данашњи наставак дуела одвијаће се без присуства публике.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“