КРВАВИ СКАНДАЛ: Душан Тадић није дао на себе, а онда је избио хаос и велики дерби Холандије је прекинут! (ВИДЕО)

05. 04. 2023. у 20:53 >> 22:43

ДУШАН Тадић је поново био у центру пажње на утакмици ФК Ајакс, овога пута у Купу Холандије.

"Копљаницима" можда не иде најбоље у холандском првенству (други су на табели, са шест бодова мање од водећег Фејеборда), а у Купу су се намерили управо на лидера шампионата.

И то у гостима.

Тај полуфинални меч почео је баш како су прижељкивале присталице екипе из Амстердама.

Наиме, у 14. минуту је Тадић учествовао у брзој акцији гостију, па после одлагања лопте у десну страну, утрчао у средину казненог простора ривала.

Након центаршута с десног крила, двојица играча ротердамског гиганта су се сударила у жељи да спрече да Ајакс поведе, а Душан Тадић је искористио да постигне гол за 0:1 (ВИДЕО).

Након што је у судијској надокнади времена, пред крај првог полувремена, брзом акцијом коју је голом крунисао  Хименез, домаћин изједначио (ВИДЕО), гости из Амстердама су други пут повели у 51. минуту, када је стрелац био Класен, и то у акцији у којој је значајну улогу имао и Душан Тадић (ВИДЕО).

А онда - немиле сцене.

У 62. минуту меч је прекинут, јер је поменути Класен погођен чврстим предметом у главу, која му је том приликом раскрварена.

Десило се то, наиме, након што је Тадић успео да загради лопту тако да Фејенордов турски интернационалац, Оркун Кокчу, не може да дође до ње.

И, док се развијала акција "копљаника", Турчин се унео у лице Србину, овај му није остао дужан, а онда се створила велика гужва. Током ње, неко је из публике чврстим предметом раскрарио главу Класену (ВИДЕО), после чега је велики дерби Холандије прекинут.

Прекид је потрајао више од пола сата, да би буран меч потом био настављен.

На крају, иако је гостујући тим остао у судијској надокнади времена без Кента Тејлора и то услед другог жутог картона (добили су их после поменутог инцидента и Тадић и Кокчу), Ајакс је успео да сачува стечену предност и прође у завршну борбу за трофеј Купа Холандије у фудбалу. И то два сата и 40 минута након првог судијског звиждука у Ротердаму...

Претходно је финалиста постао и Ајаксов (још већи) ривал ПСВ, који је са 1:2 савладао Спакенбург.

Првенство Холандије у фудбалу - табела

Бонус видео: Навијачи Олимпијакоса и Звезде заједно скандирали "Косово је Србија"