НАВИЈАЧИ РОМЕ НЕ ПУТУЈУ У РОТЕРДАМ: Уефа озваничила одлуку - клуб кажњен због напада на Дејана Станковића

ХОЛАНДСКИ клуб Фејенорд је и формализовао одлуку УЕФА да забрани гостовање навијачима „ђалороси“ током прве утакмице четвртфинала Лиге Европе заказане за 13. април на стадиону Де Кујп.

НАВИЈАЧИ РОМЕ НЕ ПУТУЈУ У РОТЕРДАМ: Уефа озваничила одлуку - клуб кажњен због напада на Дејана Станковића

FOTO: AP/Tanjug

Рома ће због расистичких хорских скандирања против Дејана Станковића, тренера Сампдорије, а бившег играча Лација („ти си циганин“), платити казну од 8.000 евра.

У саопштењу о забрани одласка навијача Роме које је потврдио холандски клуб а у поводу одлуке италијанских власти, само који сат касније потврдила Уефа, стоји и то да „због лоших односа навијача два Клуба“, а у којем се прецизира да ће холандски навијачи такође бити онемогућени да оду на Олимпик у Риму где ће се играти реванш утакмица 20 априла.

 У образложењу стоји и подсећање да су 2015. навијачи Фејенорда вандализовали центар Рима оштетивши Бернинијеву фонтану Баркача, испод Шпанског трга, симбол фонтана Рима.

И за Лацио је била уследила одлука стоп на северној трибини за једно коло, али је потом казна суспендована због сарадње са Клубом (у поводу дербија Лацио – Рома 19. марта) и са идентификацијом одговорних који су током утакмице скандирали антисемитске поруке против присталица Роме, али први такав случај ако уследи казна ће се аутоматски применити.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ у клиници где се негује стручност, поверење и хумани приступ пацијентима