ЗВЕЗДА ИШЧУПАЛА ТРИ БОДА ПРОТИВ ФЕЊЕРАША: Лалатовић је био на прагу да откине бодове шампиону, али онда се појавио Милојевићев "џокер"

01. 04. 2023. у 20:00

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА након много муке савладал је Младост ГАТ резултатом 4:2 у оквиру 28. кола Супер лиге Србије.

ЗВЕЗДА ИШЧУПАЛА ТРИ БОДА ПРОТИВ ФЕЊЕРАША: Лалатовић је био на прагу да откине бодове шампиону, али онда се појавио Милојевићев џокер

По почетним додирима и самој увертири тешко да је ико могао очекивати шта ће уследити. Звезда је очекивано имала теренску иницијативу  која је већ у 9. минуту резултирала великом шансом.

Како то обично и бива казна је уследила експресно. Играо се 12. минут када је сјајна контра гостију резултирала голом.

Бабић је одрадио велики посао, након што је добио лопту у простор. Преварио је Драговића, убацио лопту на другу стативу где је био усамљен Видаков за вођство гостију.

Није дуго Црвена звезда чекала на одговор. Александар Катаи искористио је продор Александра Пешића по десној страни, те усамљен у петерцу матирао Марка Живковића.

Нападач домаћина био је на ивици офсајда, али је након прегледаног ВАР снимка судија Стеван Јекнић показао на центар.

Међутим, већ у 33. минуту нови шок на Маракани! Младост је поново повела и то још једном преко Видакова. Бивши играч Војводине је искористио велики кикс одбране Звезде, потом је ноншалантно избацио Васиљевића и послао лопту у небрањену мрежу за великих 2:1 у корист последњепласиране екипе шампиона Србије.

Црвена звезда је голом Канге са пенала у четвртом минуту надокнаде првог полувремена успела да изједначи на 2:2 и да са тим резултатом оде на велики одмор.

Уследила је опсада гола Лалатовићевог тима која је трајала готово читавим током других 45 минута.

Шансе су се низале као на траци, а једна је морала да заврши у голу. Играо се 82. минут, Канга је послао центаршут, а Марко Ракоњац се сјајно изборио за простор и из јако тешке позиције матирао Кнежевића.

На крају, сломљеног противника потпуно је дотука Александар Катаи и поставио коначних 4:2.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МЛАДОСТ ГАТ 4:2

СТАДИОН:"Рајко Митић"

САСТАВИ:

Црвена звезда: Васиљевић - Ераковић, Драговић, Лековић, Родић - Канга, Кангва - Митровић, Катаи, Иванић - Пешић

Младост ГАТ: Кнежевић - Јанковић, Танасијевић, Ћосић, Илић - Јочић, Бјелош, Марковић, Денић - Бабић, Видаков

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90. минут - Гооол! Катаи води Звезду на 4:2.

87. минут - Букари пропушта огромну прилику! Поново је као шило прошао крилни играч тима из Љутице Богдана, али поново је из изгледне позиције показао да му завршница није јача страна.

82. минут - Гооол! Ракоњац води Звезду на 3:2 након сјајног центаршута Канге.

78. минут - Александар Пешић излази у игри је Ракоњац у редови црвено-белих.

77. минут - Катаи је шутирао из слободног ударца са свега 18,19 метара удаљености, али рутински интервенише Кнежевић.

70. минут - Наставља се опсада гола гостију! Букари се сада стуштио са десног бока, шуирао је у пуном трку из добре позиције, али и ова лопта одлази поред стативе Новосађана.

62. минут - Велика офанзива Звезде! Александар Катаи је покушао са ивице шеснаестерца пласираним ударцем, Кнежевић је већ био савладан, али је голман Новосађана на његову срећу погледом испратио лопту која је прошла поред стативе.

60. минут - Канга је одложио лопту за Кангву, овај је распалио по лопти са дистанце, али његов снажан ударац је прошао поред стативе гостију.

56. минут - Виго се убацио у напад свог тима са десног бока, покушао је ударцем са ивице шеснаестерца, али баш као и Денићев ударац малочас, лопта право у рукама противничког голмана.

52. минут - Денић је опробао ударац из шеснаестерца, али лопта иде право у руке добро постављеног голмана Звезде.

46. минут - Друго полувреме је почело.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 5 - Крај првог полувремена!

45 + 4  - Канга погађа! Кнежевић у једну, Канга шаље лопту у другу страну, 2:2 на Маракани!

Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

45. минут - Пенал за Звезду!

43. минут - Канга је упутио сјајан центаршут са десног бока, лопта је пала право на главу Александра Пешића, али без веће опасности по гол Кнежевића.

38. минут - Гелор Канга добија први жути картон на мечу.

35. минут - Катаи је се нашао у обећавајућих прилици, али маестро са "Маракане" шутира поред гола Кнежевића.

33. минут - Шок на Маракани! Младост поново води, Видаков је искористио велики кикс одбране Звезде, потом је ноншалантно избацио Васиљевића и послао лопту у небрањену мрежу за свој други гол на мечу и великих 2:1.

29. минут - Још једна велика прилика за Мирка Иванића! Изашао је сада у ситуацију један на један везиста Звезде са голманом Младости, али Кнежевић му је сјајно скратио угао и одбранио његов ударац, остаје 1:1.

22. минут - Саша Марковић је покушао још једном, међутим за разлику од претходног пута када је погодио оквир гола, овога пута његов ударац завршава у наручју Васиљевића. Још један опасан напад Новосађана, сјајна увертира на Маракани.

15. минут - Гол за Звезду, какав почетак! Александар Катаи тресе мрежу, главни арбитар је прво показао да је офсајд, али након ВАР провере промена на семафору, 1:1 је.

14. минут - Нова шанса за Младост! Изабраници Ненада Лалатовића погађају стативу, и мало је недостајало да поведу са 2:0 након ударца Саше Марковића!

11. минут - Гоооооол! Одмах казна за промашај Мирка Иванића. Милан Видаков, бивши играч Војводине се одлично кретао од лопте, Ћосић га је правовремено упослио и гости изненађујуће воде на Маракани!

9. минут - Ау, какав промашај! Мирко Иванић се одлично кретао од лопте, Пешић му је упутио ниску оштру лопту, а везиста Звезде промашује чист зицер са свега 6,7 метара од гола Новосађана.

7. минут - Очекивана теренска иницијатива шампиона Србије, Звезда плете мрежу око гола Младости, за сада Кнежевић још није стављен на испит, али по почетним додирима јасно је да следи опсада гола гостију.

1. минут - Меч је почео!

УОЧИ МЕЧА

Фудбалери Црвене звезде се налазе на првој позицији на табели са 73 освојена бода. Тим Милоша Милојевића је остварио 23 победе од почетка националног првенства и забележио четири ремија, уз фантастичну  гол разлику 71:11.

На последњем првенственом дуелу црвено-бели су одиграли нерешено са крушевачким Напретком на страни 1:1, а једини гол за госте је постигао Мирко Иванић.

Уследила је репрезентативна пауза, коју је актуелни шампион искористио  за гостовање екипи Алфа из Модриче у Републици Српској, меч ја завршен убедљивом победом Црвене Звезде 6:0.

Младост ГАТ се налази на последњем месту на табели Суперлиге и до краја сезоне новајлију у највишем рангу српског фудбала очекује грчевита борба за опстанак. Са само 18 прикупљених бодова Новосађани заузимају 16 место, уз гол разлику 18:41.

Од почетка шампионата изабраници Ненада Лалатовића су стигли до само четири победе, шест пута су одиграли нерешено, док су доживели чак 17 пораза.  У претходном колу су на свом стадиону  су поражени од Радничког 1923 са 2:1, а једини гол тада за домаћина је постигао Новица Максимовић.

Црвена звезда и Младост ГАТ су се састали први пут у историји ова два клуба у јесењем делу актуелне сезоне. Меч је одигран 2. октобра 2022. године на стадиону “Карађорђе”, а црвено-бели су остварили убедљив тријумф резултатом 4:1.

За тим Милоша Милојевића мрежу противника су погађали двоструки стрелац Мирко Иванић, док су Александар Катаи и Гелор Канга по једном послали лопту у мрежу.

Вечерашњи окршај на стадиону Рајко Митић је бити или не бити за Новосађане. Тренер Младости Лалатовић ће морати из своје екипе да извуче максимум против свог некадашњег клуба. Опет, нема сумње да је актуелни шампион апсолутни фаворит пред својим делијама.

ТАБЕЛА СУПЕРЛИГЕ СРБИЈЕ

БОНУС ВИДЕО: "ОРЛОВИ" КРЕНУЛИ У МИСИЈУ НА ЕП 2024: Пикси повео Србију ка Немачкој

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45