НАЈБОЉА МОГУЋА УВЕРИТА ПРЕД ДЕРБИ: Звезда на крилима Катаија до три бода у Ивањици

25. 02. 2023. у 13:22 >> 16:02

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде савладали су са 2:0 Јавор у оквиру 23. кола Моцарт Бет Супер лиге Србије и тако направили најбољи могући увод у предстојећи вечити дерби.

Стрелци за црвено-беле били су Александар Пешић у 38. минуту и Стефан Митровић у 57. а оба пута асистент је био Александар Катаи.

Ипак, код првог гола, више је Звездин магико случајно аистирао Пешићу, јер је упутио шут на гол, али се лопта од рамена нападача црвено-белих одбила у гол.

Била је ово 20. победа Звезде у текучем шампионату и 63. бод  па црвено-бели опет имају плус 14 у односу на вечитог ривала Партизан, који у недељу дочекује екипу Радничког.

А онда следи вечити дерби...

Звезда је заслужено славила у Ивањици иако је до првог гола на мечу домаћин пружао мног овећи отпор, имао и своје шансе...

После тог гола, Звезда је осокољена кренула по други, а то је спутало игру домаћина па је једва сачувао живу главу до краја полувремена.

У наставку меча није било много промене у игри обе екипе, бар не до 57. минута и другог гола гостију који је потпуно "угасио" домаћине и којим је Звезда практично затворила утакмицу.

Био је то прв гол Стефана Митровића у сезони, а асистент је био КАтаи, али не "случајно" као код првог поготка шампиона Србије, него је била то класична асистенција после продора по крилу и убацивае у средину.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

89' - Гигић се на прелеп начин ослободио двојице дефанзиваца Црвене звезде и шутирао. Александар Драговић је спречио гол.

84'- Извршио је милојевић и последњу измену, а на терен је послао Лазара Николића, десног бека који је протекле јесени играо баш за Јавор.

80' - Нове измене у Звезди. Милан Родић и Гелор Канга су се преселили на клупу, у игру су ушли Иракли Азаров и Славољуб Срнић.

79' - Опет је Манојловић изашао као победник против Букарија. Голман Јавора одбранио је данас све што је могло да се одбрани, код оба гола није имао никаквих шанси.

66' - Двострука измена у Звезди. Катаија је заменио Кангва, а Мијаиловића Ераковић. Овим изменама променио је милојевић и формацију која је из 4-2-3-1 прешла у 3-4-2-1.

60' - Прелепа комбинација Пешића и Митровића после које је млади крилни нападач Звезде упутио ударац на гол, али је Манојловић сигурно интервенисао.

56'- ГОЛ!!! Звезда је удвостручила вођство. Стефан Митровић је погодио после центаршута Катаија, двоструког асистента на овој утакмици, ако се онај шут који је претходио првом голу може сврстати у асистенције.

54' - Букари је прошао по десном крилу и покушао да погоди супротан угао али је био непрецизан.

51' - Дукуре је упутио опасан шут а једва је Борјан реаговао и спрећио изједначење.

46' - Поело је друго полувреме, нема промена у саставима.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45+' - Само минут је продужио прво полувреме Андрија Стојановић, а фудбалери домаће кипе су му јамачно захвални за то, после паничних седам-осам минута у завршници. Јавор је имао своје шансе и већи део првог полувремена играо храбро и доста отворено. На крају првог дела нису имали домаћи ни среће или су је гости иимчли више, али су и заслужено отишли са предношћу на одмор.

45' - Милуновић је сам остао на петерцу али није добро главом захватио лопту. Звезда је осокољена водећим голом у налетима а Јавор је потпуно погубио конце игре.

42' - Звезда је имала много изгледнију прилику за гол него у оном 37. минуту када је повела, али је Манојловић волшебно избио лопту у корнер. Само минут касније, нова прилика за црвено-беле преко Букарија.

39' - Мало кошкања виђено је испред клупе Јавора, али смирили су све судије и стручни штаб домаћина.

37' - ГОЛ!!! Црвена звезда уз много среће стиже до водећег гола. Лопта је после ударца Катаија погодила Пешића и завршила у мрежи. После краће ВАР провере, гол је потврђен јер је лопта Пешића огодила у раме а не у руку.

33' - Гигић је пропустио добру прилику за гол, али и да је погодио не би био признат погодак због очигледног офсајда.

32' - Трећи корнер за госте. Канга је опет преузео одговорност, центрирао у средину петерца, али је голман Јавора Манојловић показао да је то његова зона и покупио лопту без проблема.

27' - Јавор наставља да прети. Гојковић је центрирао са десног крила добио повратну од Гигића па опет упутио лопту у шеснаестерац где је пронашао Кембела. Овај је врати ократко до Дукуреа, који се спетљао и проапал је изгледна прилика за домаћина.

25' - Босић је одигро дупли пас са Гојковићем и упутио лопту у поље Звезде где се истрчали Борјан снашао боље од усамљеног Гигића.

22' - Пише се ударац у оквир гола Обрадовићу, иако је то био лак плен за борјана. Опет је лопта дошла до гола Ивањичана за неколико секунди. Овога пута Пешић је био лежима окренут голу али је ипак упутио солидан шут.

18' - Босић је нанизао неколико играча Звезде у дриблингу, али на крају га је прекршајем зауставио Милуновић, који се извукао без картона.

У истом минуту изненадна шанса на другој страни, Букари је покушао из колена, лопта се некако одбила до Пешића који је покушао да је пласира кроз шуму ногу. Остало је 0:0, иако је у једном тренутку голман гостију Милан Борјан већ видео лопту у голу и почео да прославља, али Копитовић је спречио славље.

17' - Каква бомба Кембела! Покушао је из прве у пуном трку нападач Јавора и био замало непрецизн. Најбоља прилика за домачи састав.

15' - Виго је изборио други корнер за Звезду. Опет је Канга упослио Катаија на првој стативи. Звездин Магико овај пут је шутирао на гол, али није био прецизан.

12' - Покушао је Мијаиловић са дистанце, али није био прецизан па голман Јавора Манојловић није ни морао да интервенише.

10' - Сада је корнер за Звезду извео Канга, упослио КАтаија који главом прослеђује на другу стативу, али је замало закаснио Пешић. Лопту је закачио цеваницом.

9 ' - Јавор је уовим тренуцима конкретнији тим, покушао је Гигић, али је Драговић интервенисао.

8' - Прете домаћи! Бовић је прошао по десном крилу и центрирао, Милуновић је избио лопту у аут после кога је опет до лопте дошао Босић кога је упослио Кембел јер није могао да упути лопту ка голу, али само гол-аут.

5' - Милуновић је интервенисао после ударца из угла а на петерцу је дошло до судара Обрадовића и капитена Зввезде Милана Борјана, али све је прошло без последица.

2' - Напада Звезда по десном крилу преко Вига и Канге, али одбранио се Јавор и кренуо у контру из које је изборио корнер.

1' - Почела је утакмица на очајном терену у Ивањици. Црвена звезда је у плавим дресовима, домаћин Јавор у белим.

УОЧИ МЕЧА

До сада су се Јавор и Црвена Звезда састали 31 пут. "Црвено-бели" су забележили 23 победе, три пута је меч завршен нерешеним резултатом док су Ивањичани пет пута тријумфовали, уз гол разлику 60:20 у корист тима из Љутице Богдана. Последњи међусобни дуел између два клуба одигран је 27. августа 2022. године на стадиону "Рајко Митић". Актуелни шампион је славио убедљиво резултатом 4:1. Мрежу ривала су погађали Стефан Митровић и Вељко Николић, као и бивши првотимци "црвено-белих" Ел Фарду Бен и Охи Омојуанфо.

Чета Милоша Милојевића има великих 11 бодова предности у односу на другопласирани Партизан, а у следећем колу, тачније 3. марта, очекује нас вечити дерби у којем ће се вероватно решити питање титуле првака Србије. Међутим, "црвено-беле" у данашњем окршају чека расположени ривал који пред својим навијачима на "Градском стадиону крај Моравице" тешко просипа бодове.

Милојевић је за меч са Ивањичанима "промешао карте". Стефан Митровић ће бити стартер, Мирка Иванића нема ни на клупи. Док је Немања Милуновић заменио Страхињу Ераковића у срцу одбране и чиниће тандем са Александром Драговићем.

ЈАВОР (4-2-3-1): Манојловић – Илић, Копитовић, Обрадовић, Милетић – Дукуре, Адамовић – Гојковић, Босић, Кембел – Гигић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Виго, Милуновић, Драговић, Родић – Мијаиловић, Канга – Букари, Катаи, Митровић – Пешић.