СИТИ НЕМОЋАН У НЕМАЧКОЈ, ИНТЕР СИЛАН У ГРОТЛУ МЕАЦЕ: Хрват задао тежак ударац Гвардиолиној чети, отписани Лукаку се вратио на велика врата

22. 02. 2023. у 22:52

ФУДБАЛЕРИ Интера резултатом 1:0 у гротлу своје "Ђузепе Меаце" савладали су Порто, док је у другом мечу осмине финала Лиге шампиона Лајпциг ишчупао реми против фаворизованог Манчестер ситија. Стрелац злата вредног гола за немачки тим био је Јошко Гвардиол, велика нада хрватског фудбала.

ЛАЈПЦИГ - МАНЧЕСТЕР СИТИ 1:1

САСТАВИ:

Лајпциг: Бласвич, Гвардиол, Орбан, Клостерман, Халстенберг, Шлагер, Лаимер, Форсберг, Собослаи, Вернер, Андре Силва

Манчестер сити: Едерсон, Аке, Аканџи, Диас, Вокер, Родри, Гундоган, Силва, Грилиш, Марез, Халанд

ИНТЕР - ПОРТО 1:0

САСТАВИ:

Интер: Онана, Шкрињар, Аћерби, Бастони, Дармиан, Димарко, Михитаријан, Чалханоглу, Барела, Мартинес, Џеко

Порто: Коста, Пепе, Марћано, Жоао Марио, Заиду, Галењо, Грујић, Урибе, Отавио, Тареми, Пепе

Ускоро опширније...

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ МЕЧЕВА

86 минут - Лукаку! Гол за отписаног нападача Интера, прихватио је свој одбитак и спаковао лопту у мрежу! Интер – Порто 1:0!

СНИМАК ГОЛА МОЖЕТЕ ВИДЕТИ КЛИКОМ ОВДЕ.

78. минут - Црвени картон у Милану! Отавио је претерао, Јовановић га је без размишљања послао у свлачионицу и Порто остаје са играчем мање!

70. минут - Изједначење! Грешка одбране Ситија и гол за Јошка Гвардиола који је изједначио на 1:1!

Феноменално је скочио хрватски фудбалер, пропао је голман Едерсон и лопта је завршила у мрежи екипе тренера Пепа Гвардиола.

57. минут - Поново чудесни Онана спашава Интер! У два наврата је камерунски голман скидао лопту са гол линије, период доминације Порта.

55. минут - Ау, каква шанса за Порто! Муњевита контра, Тареми је примио лопту у контри, одлично из трка упутио ударац који је ишао у сам угао гола Интера, али Онана крајњим напорима спречава Португалце да дођу до вођства.

53. минут - Пробудио се Лајпциг! Хенрикс погађа спољни део мреже након покушаја главом из казненог простора Ситија. Тек други ударац Немаца ка голу Едерсона ове вечери.

46. минут - Почело је друго полувреме у Лајпцигу и Милану!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПРВИХ ПОЛУВРЕМЕНА

41. минут - Тензије на Меаци, али српски арбитар Јовановић држи ниво! Желели су играчи Интера да добију пенал после старта Галена, српски судија је био одлучан у одлуци, а потом је настао хаос на терену због сукоба играча обе екипе. Поделио је Јовановић жуте картоне и смирио узавреле главе.

36. минут - Грујић је умало постигао гол! Топовски је шутирао из казненог простора репрезентативац Србије, Онана је одбранио, а одбитак Галено није успео да спакује у празну мрежу!

36. минут - Поново опасан Манчестер сити! Бернардо Силва је још једном показао каквог креативца у својим редовима има Пеп Гвардиола. Феноменално је прогирао Џека Грилиша, а лопта након његовог снажног ударца одлази преко гола.

27. минут - Манчестер сити води! Коначно је пукла одбрана Лајпцига, Ријад Махрез је био сигуран егзекутор после грешке домаћих играча!

26. минут - Порто први пут прети! Марко Грујић је покушао спољном са дистанце након што му је Галено одложио лопту, али ударац српског везисте иде преко гола.

25. минут - Лајпциг у потпуности потиснут на своју половину, али бункер Марка Розеа и даље одолева пред свим нападима Ситија.

18. минут - Опасно! Чалханоглу је покушао шутем из скраћеног корнера, али је голман био на правом месту. Трећа добра шанса за тим из Милана.

17. минут - Марез је са неких 18 метара из изгледне позиције тукао, али лопта након његовог покушаја из слободног ударца погађа само живи зид.

12 минут - Велика шанса Интер! Савршен центаршут Димарка, лопта пада на главу Лаутара Мартинеза, али његов покушај из зицер-прилике одлази далеко изнад гола.

10. минут - На Ред Бул арени је у току 10. минут меча, очекивана иницијатива грађана који контролишу посед, али у увертири одлично функционише дефазива Лајпцига.

2. минут - Одмах шанса за Интер! Димарко је имао велику прилику за гол, али је одбрана Порта добро реаговала.

1. минут - Мечеви су почели!

САСТАВИ ЛАЈПЦИГ - МАНЧЕСТЕР СИТИ

САСТАВИ ИНТЕР - ПОРТО

УОЧИ МЕЧА ЛАЈПЦИГ - КЕЛН

Домаћин игра солидно у последње време, након што је јако отворио други део сезоне уследили су реми са Келном и пораз од Унион Берлина, али изабраници Марка Розеа су за викенд били бољи од Волфсбурга и вратили су се на победничке стазе. Манчестер сити је за викенд испустио прилику да се одржи на првом месту Премијер лиге када је поделио бодове на ''Сити граунду'' и сада поново мора да јури водећи Арсенал.

Лајцпиг је заузео друго место у групи ''Ф''. Био је први на уласку у последње коло групне фазе, али није могао да одоли Реалу на ''Сантијаго Бернабеу'' и морао је да се задовољи другом позицијом. ''Бикови'' нису имали среће на жребу и извукли су фаворита број један по кладионицама за освајање овог такмичења. Што се тиче немачког првенства, домаћин је тренутно пети на табели Бундеслиге са 39 освојених бодова и очекује га велика борба за неко од места које води у Лигу шампиона идуће сезоне.

Пеп Гвардиола је у својој седмој сезони на клупи ''грађана'', освојио је свако такмичење сем Лиге шампиона и оран је да коначно донесе ''ушати'' трофеј у витрине клуба. Гост је групну фазу завршио без пораза, остварио је четири победе уз два ремија са гол-разликом 14:2 и заузео је прво место у групи ''Г''. Екипу у овом такмичењу голгетерски предводи Ерлинг

Холанд. Сјајни Норвежанин је тресао мрежу пет пута до сада и спреман је да повећа ту цифру. Као што смо већ рекли, Сити је за викенд испустио бодове против Нотингема и сада има два поена мање од Арсенала, а уз то је одиграо меч више од ''тобџија''.

Ове две екипе су се сусреле пре две године у групној фази Лиге шампиона када су оба тима остварила по једну победу.

Домаћин ће бити без Диалоа, Гулашија и Данија Олма, док Гвардиола не може да рачуна на Мендија и Стоунса, а наступ Кевина де Брујнеа је неизвестан због прехладе.

УОЧИ МЕЧА ИНТЕР - ПОРТО

Домаћин игра доста добро након паузе, прошле године је стао у осмини финала Лиге шампиона и има добру прилику да ове сезоне оде барем корак даље, али морао би да тријумфује вечерас на ''Ђузепе Меаци'' како би са позитивним резултатом дочекао реванш у Португалу.

Порто је у фантастичној серији, везао је десет узастопних победа у свим такмичењима и са доста самопоуздања долази у Милано.

Домаћин је био у такозваној ''групи смрти'' у првој фази такмичења. Бајерн је са 18 поена доминантно заузео прво место, али ''нероазури'' су добили борбу са Барсом за друго место и пласирали су се у осмину финала са десет поена.

Кључни резултати су били победа против Каталонаца код куће и реми са њима на ''Ноу кампу''.

Најбољи стрелац екипе у најелитнијем европском такмичењу је ветеран Един Џеко са три постигнута гола. Што се тиче домаћег првенства, изабраници Симонеа Инзагија тренутно заузимају друго место на табели Серије А. За викенд су савладали Удинезе са 3:1 и заостају 15 бодова за лидером Наполијем.

Порто је у доминатном стилу завршио прву фазу и као лидер групе ''Б'' дочекује осмину финала.

Након нешто слабијег почетка такмичења у последње три утакмице је савладао Леверкузен, Бриж и Атлетико Мадрид и са 12 поена заузео прво место. ''Змајеви'' су у фантастичној форми, последњи пораз доживели су десетог октобра у дербију против Бенфике.

Након тог неуспеха остварили су 19 победа и одиграли три ремија, што значи да су непоражени на претходне 22 утакмице у свим такмичењима! Серђо Консеисао је укомпоновао екипу која је тренутно друга на табели португалског првенства и заостаје пет бодова за градским ривалом Бенфиком.

Ова два тима су се последњи пут сусрела у групној фази Лиге шампиона 2004/2005. када је виђена по једна победа на обе стране.

Инзаги не може да рачуна на Кореу и Далбера.

Порто у Милано долази без Еванилсона, Кардоза, Габријела Верона и Меишеда, док су под упитником наступи Галена, Отавија и Урибеа.