ЗВЕЗДА ПРЕГАЗИЛА ЧУКАРИЧКИ! Шампионска игра и плес Букарија по "Маракани": Црвено-бели направили велики корак ка одбрани трона

18. 02. 2023. у 16:53

Црвена звезда је данас резлтатом 3:0 победила Чукарички на стадиону “Рајко Митић” у дербију 22. кола Суперлиге Србије.

ЗВЕЗДА ПРЕГАЗИЛА ЧУКАРИЧКИ! Шампионска игра и плес Букарија по Маракани: Црвено-бели направили велики корак ка одбрани трона

Црвено-бели од самог старта кренули су силовито, жељни да се докажу на тешком испиту против екипе из врха Суперлиге Србије.

Мрежа се затресла већ у 15. минуту, када је Александар Катаи, практично из мртвог угла упутио хируршки прецизан ударац у малу мрежу гола који је чувао немоћни Мићовић.

САмо три минута касније нови ударац брђанима задао је Букари.

Момак из Гане је примио лопт коју му је послао Александар Пешић, направио је пируету, демонстрирао какав баланс и агилност поседује, а потом и показао какав је финишер.

Тим из Љутице Богдана доминирао је  у наредних 20-ак минута, али је и Чукарички имао своје шансе преко Миладиновића. Међутим његова преојкетиле сјајно је скидао Милан Борјан.

Са резултатом 2:0 се отишло у свлачионице, а по повратку гост је показао нешто више енергије него у првом делу сусрета.

Неколико полушанси које нису искористили фудбалери Чукаричког, док је шампион Србије био немилосрдан и већ своју прву конвертовао.

Букари је поново заплесао, сјајним дриблингом створио себи позицију из које је мирно повисио резултат на 3:0.

Питање победника се од тог тренутка више није постављало,  играчи обеју екипа практично су статирали на терену, чекајући да судија Остраћанин одсвира последњи судијски звиждук.

Црвено-бели су умирили темпо утакмице у потпуности, шампионски сакрили лопту ривалу и направили још један корак ка одбрани трона.

Звезда се овом победом одлепила на 14 бодова предности у односу на најближег пратиоца и вечитог ривала, али Партизан тек треба да одигра свој сусретовог кола Суперлиге Србије.

Снимке голова можете видети у блогу испод.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ 3:0

СТАДИОН: Рајко Митић

ГЛАВНИ АРБИТАР: С.Остраћанин

САСТАВИ:

Црвена звезда: Борјан - Виго, Драговић, Ераковић, Родић - Мијаиловић, Канга - Букари, Катаи, Иванић - Пешић

Чукарички: Мићовић - Роган, Дрезгић, Гајић, Тошић - Сисоко, Ковач, И. Миладиновић - Аџић, Ивановић, Јанковић

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90. минут. КРАЈ МЕЧА! Остраћанин није продуио сусрет ни за један минут, Звезда је направила велики корак ка одбрани трона.

88. минут - Поптуно је опао ритам утакмице. Звезда је шампионски сакрила лопту ривалу и чека последњи звиждук судије, трудећи се да са што мање проливеног зноја оконча дерби сусрет овог кола Суперлиге Србије.

76. минут - Бомба Кангве са неких 18 метара! Међутим прозујала је лопта изнад пречке Чукаричког.

75. минут - Велика шанса за Чукарички! Поново је Урош Миладиновић био тај који се нашао у изгледној позицији. Овај тинејџер је сада могао да бира страну у коју ће послати лопту, шутирао је са 7,8 метара, али катастрофалан ударац. Пропала је још једна велиак прилика за госте.

67. минут - Гол,гол,гол! Звезда води 3:0, поново сјајни Букари!

58. минут - Измена у редовима Црвене звезде, Кингс Кангва мења Мирка Иванића.

55. минут - Прва претња "брђана" у другом полувремену. Роган је прецизно центирао, Доцић, који је ушао на старту наставак је покушао главом, али лопта погађа спољни део мреже.

48. минут - Катаи је покушао атрактивно из прве из шеснаестерца, али без веће претње по гол Мићовића.

46. минут - Друго полувреме је почело!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!

45. минут - Живнуо је Чукарички! Миладиновић је поново окушао ударац са дистанце, али његов ударац са ивице шеснаестерца одлази мало изнад оквира гола домаћина.

40. минут - Заиста сјајан фудбал за неутралне љубитеље фудбала, све пршти, сјајан темпо, шансе се нижу на обе стране. Већ два поготка, која су била права ремек дела.

37. минут - Велика шанса за Чукарички! Миладиновић је распалио са преко 25 метара, али његов пројектил који је ишао у сам угао гола скида Милан Борјан.

30. минут - Одлично је шутирао Александар Пешић са двадесетак метара у десни угао, али је голман Чукаричког још једном одлично интервенисао и скренуо лопту у корнер.

20. минут - Поново прете изабраници Милоша Милојевића. Овог пута је Катаи центрирао са леве стране, а Букари главом гађао, међутим, право у руке Мићовића.

18. минут - Звездин Бликриг! Букари након феноменалног дриблинга и окрета повећава резултат на 2:0.

15. минут - Гол! Александар Катаи је стрелац!Прелеп погодак, хируршки прецизан ударац.

10 минут - Прете и Брђани преко Овусуа. Наместио се крилни фудбалер Чукаричког и шутирао са 20-ак метара ка голу Борјана, али је то било сувише слабо и траљаво.

5. минут  - Ераковић је остао сам, али је морао боље. Канга је дословно погодио у главу младог штопера Црвене звезде, који је шутирао без одраза из казненог простора, али је пребацио гол.

1. минут - Меч је почео!

УОЧИ МЕЧА

Актуелни шампион се тренутно налази на првој позицији на табели у домаћем шампионату са укупно 57 бодова. "Црвено-бели" су славили на 18 утакмица, док су три пута одиграли нерешено уз гол разлику  57:8 . У последњем колу изабраници Милоша Милојевића су савладали Вождовац на гостујућем терену са чак 6:0, и приказали још једну одличну фудбалску партију. Занимљиво је да је Звезда имала шест различитих стрелаца, а погађали су редом Гелор Канга, Осман Букари, Александар Катаи, Алекс Виго, Кингси Кангва и Мирко Иванић.

Чукарички заузима четврто место на табели Супер лиге Србије са освојеним бодом 41 бодом. Екипа са Бановог брда је од старта ове сезоне остварила 12 победа, пет пута је одиграла нерешено и доживела четири пораза уз гол разлику 41:23. У прошлом колу тим Душана Керкеза је био бољи од Радничког 1923 резултатом 3:2, у утакмици пуној преокрета. За "брђане" су погађали Стефан Томовић, Владимир Лучић, као и Марко Доцић, који је постигао одлучујући гол на мечу.

Црвена zвезда и Чукарички су до сада одиграли 63 утакмице у свим такмичењима. Домаћин  је славио на 50 сусрета, четири пута је меч завршен нерешеним резултатом, док су гости остварили девет победа. Последња утакмица против екипе са Бановог брда је одиграна је на стадиону Чукаричког десетог октобра прошле године у оквиру заосталог седмог кола, а славили су изабраници Милоша Милојевића са 2:0. Голове за тим са стадиона "Рајко Митић" су постигли Александар Катаи и Кингси Кангва.

Гости у данашњи окршај улазе прилично ослабљени. Тренер Керкез неће моћи да рачуна на Владимир Лучића, Радована Панкова и Зоран Поповића који нису у конкуренцији за утакмицу са актуелним шампионом Србије, јер су на Бановом брду на позајмици из Звезде. "Црвено-бели" тренутно имају 11 бодова бодова предности у односу на другопласирани Партизан.

БОНУС ВИДЕО: Првенац Алекса Вига у Црвеној звезди

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17