ПАРТИЗАН ДОЖИВЕО ДЕБАКЛ: Кошмарно вече за црно-беле у Хумској! Младост искористила сваки кикс и нанела болан пораз Петрићевој чети

11. 02. 2023. у 20:42

ФУДБАЛ се коначно вратио у Хумску, али сигурно не на начин на који су присталице Партизана то очекивале. "Парни ваљак" се након мундијалске, па и зимске паузе вратио у свој "храм", и доживео болан дебакл. Резултатом 4:0, Младост ГАТ однела је цео плен из Београда.

Парни ваљак био је потпуно непрепознатљив у првом полувремену, а најава кошмарне вечери за све у црно-белом стигла је већ у 4. минуту.

Младост је на опште изненађење повела у Хумској и то након једног аута који је изледао безазлено.

Јанковић је послао лопту у шеснаестерац, Светозар Марковић није отклонио опасност како је желео, интервенисао је само до Гала, а овај маестрално пласира лопту у сам угао гола који чува немоћни Поповић.

Само седам минута касније Нови шок у Хумској! Гости из две шансе у самој увертири долазе до капиталних 0:2. Поново је Светозар Марковић неспретно интервенисао, избио лопту само до Кристијана Дал Бело Факундес, а овај попут свог колеге из 4. минута, прелепо смешта лопту у сам угао гола.

Дуго времена је требало да прође како би Партизан консолидовао своје редове и дошао себи након катастрофе која их је задесила у самој увертири.

Петрићева чета тек у финишу првог дела успела је да створи бољу прилику пред голом ривала, али је покушај Слободана Урошевића прошао тик поред стативе.

Гордан Петрић одлучује да убаци нове адуте, а на полувремену су се на терену већ нашли и Фусени Дијабате, Квинси Мениг, као и Љубомир Фејса.

Свежа крв донела је неку нову енергију црно-белима у уводним минутима наставка, али је лопта упркос обећавајућој игри домаћина, поново завршила у њиховој мрежи.

Трагичар је поново био Светозар Марковић, који је скривио једанаестерац, главни арбитар је показао на белу тачку, а Максимовић немилосрдсно конвервотао најстрожију казну у погодак.

Већ у 58. минут потпуни потоп, огромних 4:0 за момке из Новог Сада, стрелац Милић, а црно-белима требало је чудо у завршних 30-ак минута игре како би избегли болан пораз.

Петрићева чета није успела да приреди велики повратак, али јесу црно-бели колико толико поправили утисак.

Уследила је опсада гола противника, шансе су се низале, али је бункер гостију на крају одолео пред свим нападима великог фаворита.

ПАРТИЗАН - МЛАДОСТ ГАТ 0:4

САСТАВИ:

Партизан: Поповић - Живковић, Саничанин, Марковић, Урошевић - Пантић, Андраде, Натхо - Павловић, Рикардо, Баждар.

Младост ГАТ: Милојевић - Илић, Чосић, Гал, Хекман, Јанковић, Дал Бело, Максимовић, Денић, Милић, Митуљикић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ МЕЧА!

90. минут - Бибрас Натхо је умало постигао почасни гол за Партизан, међутим сјајна парада Милојевића.

85. минут - Наставља се велика офанзива парног ваљка! Сва дешавања су пред голом Милојевића, али бункер гостију одолева пред свим нападима Партизана.

СНИМКЕ ТРЕЋЕГ И ЧЕТВРТОГ ГОЛА СА МЕЧА МОЖЕТЕ ВИДЕТИ КЛИКОМ ОВДЕ.

77. минут - Сјајан покушај Слободана Урошевића из слободног ударца! Капитен Партизана је искоса послао убитачан шут, али лопта одлази тик преко пречке.

68. минут - Велика шанса! Квински Мениг се стуштио са левог бока, прелепо зафелширао лопту, гађао сам угао гола, али погађа само стативу.

65. минут - Какав пројектил Баждара са 20-ак метара! Али Милојевић је сјајно прочитао намеру талентованог фудбалера Партизана и уз мало мука успео да примири лопту, остаје 0:4.

58. минут - Ау, шта се ово дешава! 4:0 за Младост, Милић је стрелац, неверица на лицим присутних на стадиону. Песма гробара не престаје, сјајна подршка са трибина, али гости користе сваки кикс парног ваљка. Делује да више нема повратка за Петрићеве изабранике, потребно им је чудо у преосталих 30-ак минута игре.

53. минут - Гол за Младост ГАТ! Максимовић немилосрдно тресе мрежу са креча, огромних 0:3 за гостујући састав. Црно-бели на прагу тешког дебакла у Хумској.

52. минут - Пенал за Младост! Гал је извео корнер, а након тога Светозар Марковић прави нови кикс, фаулира Чосића, а главни арбитар показује на белу тачку.

50. минут - Партизан са много више енергије улази у наставак! Уводних пет минута протиче у опсади гола Младости, неколико неугодних ситуација у њиховом шеснаестерцу, али лопта нема где да прође кроз "шуму" ногу.

46. минут - Друго полувреме је почело! "Враг је однео шалу", Гордан Петрић у игру уводи и Фусенија Дијабатеа и Квинсија Менига, као и Љубомира Фејсу. Утакмица је завршена са друге стране за Патрика Андрадеа, Андрију Павловића и Данила Пантића.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 2 - Главни арбитар свира крај првог дела сусрета. Кошмарно прво полувреме за црно-беле у Хумској. Гости су искористили једине две шансе у самој увертири, а са друге стране офанзива Партизана била је непрепознатиљва. Само 3 шута ка голу ривала, нити један у оквир гола.

42 минут - Велика шанса за Партизан! Данило Пантић је фантастично пронашао Живковића у шеснаестеру, овај главом пребацио до Слободана Урошевића на другој стативи, али покушај капитена одлази тик поред стативе. Остаје 0:2 за госте.

СНИМКЕ ГОЛОВА МОЖЕТЕ ВИДЕТИ КЛИКОМ ОВДЕ

26. минут - Павловић је пао у средини противничког шеснаестерца после једног дуела, фудбалери Партизана су тражили пенал, али је главни арбитар само одмахнуо руком.

22. минут - Главни судија је досудио фаул гостујућем тиму на неких 20 метара од гола Партизана. Ромеин Гал је извео слободан ударац, али је лопта завршила далеко изнад гола црно-белих.

11. минут - Нови шок у Хумској! Гости из две шансе у самој увертири долазе до огромних 0:2. Поново је Светозар Марковић неспретно интервенисао, избио лопту само до Кристијана Дал Бело Факундес, а овај попут свог колеге, прелепо смешта лопту у сам угао гола.

9. минут - Након почетног вођства гости су смирили темпо очекивано, стали на лопту, и за сада без проблема одолевају под притиском великог фаворита.

4. минут - ХЛАДАН ТУШ! Младост води у Хумској, након аута Јанковић је послао лопту у шеснаестерац, Светозар Марковић није отклонио опасност, интервенисао је само до Гала, а овај маестрално шаље лопту у сам угао гола који чува Поповић.

1. минут - Меч је почео!

УОЧИ МЕЧА

Фудбалери Партизана победом су стартовали у наставку сезоне, победивши "под Багдалом" Напредак минималним резултатом. Тријумф "црно-белима" је донео Фусени Дијабате поготком у 61. минуту. Временски услови у залеђеном Крушевцу нису дозволили да гледамо фудбал - било је то надметање два тима у стилу - ко буде боље поднео зиму и мање се клизао по терену, победиће.

У таквим условима чарапани су били чак и био бољи ривал у првом делу утакмице, али како се на крају гледа ко је дао више голова, а не како је ко играо, чета Гордана Петрића је однела у Београд сва три бода. Парни ваљак је успешно искористио кикс вечитог ривала Црвене звезде и тако му пришао на осам бодова заостатка. Екипа Партизана након 20 одиграних утакмица у сезони има 14 победа, четири ремија и два пораза уз остварену гол-разлику 47:15.

Фудбалери Младости ГАТ су изгубили у Новом Саду од Јавора у прошлом колу резултатом 3:2. Домаћи су боље отворили утакмицу и до вођства су стигли у 16. минуту преко Новице Максимовића са беле тачке. Изједначење је уследило само 13 минута, касније када је изједначио Петар Гигић. Преокрет се десио у 34. минуту, Норман Кембел је затресао мрежу Младости за 2:1. Потом се у стрелце уписао и Лука Ратковић у 78. минуту и фактички решио питање победника.

Нису се предавали Новосађани за шта су награђени голом. Играо се 82. минут када је позајмљени фудбалер Црвене звезде, Јован Митуљикић погодио на свом дебију за коначних, 3:2. Међутим, до краја меча Младост није могла до изједначења, и сва три бода отишла су у Ивањицу. Пулене Љубомира Ристовског до краја сезоне чека грчевита борба за опстанак. Новајлија се налази на претпоследњој 15. позицији Супер лиге Србије са 13 освојених бодова, само два више од фењераша Радника из Сурдулице.

У минулом међусобном дуелу који је одигран на "Карађорђу" 14. августа прошле године, парни ваљак је славио минималним резултатом. Гол одлуке је постигао Светозар Марковић у самом финишу утакмице.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Тренер Партизана Гордан Петрић на конференцији за медије пред данашњи дуел је рекао да ће да се на терену пита његова екипа.

- Улазимо полако у ритам четвртак недеља, и надамо се да ћемо што дуже да останемо у том ритму. Играчи су спремни за меч. Ми се сутра питамо, али не сме да буде опуштања - рекао је Петрић, па наставио:

- Мој прва утакмица на клупи Партизана била је против Младости. Победили смо голом Свете у 95. минуту и мислим да је то прекретница сезоне. Од тог дуела Младост је променила 15 играча, само два су остала. Све су то искусни играчи који могу да изненаде - додао је тренер београдских црно-белих.

Што се кадровских проблема тиче, Партизан није у озбиљнијем проблему, само ће му недостајати Хамиду Траоре, како тренер црно-белих каже он је отпутовао у Турску како би сместио породицу на сигурно.

БОНУС ВИДЕО: МАЈСТОР И НА ЛЕДУ: Фусени Дијабате прелепим поготком донео предност Партизану у Крушевцу