ПАРТИЗАН ПЛЕШЕ И ПО ЛЕДУ: Напредак "показао зубе" црно-белима, па се "оклизнуо"

05. 02. 2023. у 16:33

ФУДБАЛЕРИ Партизана у оквиру 20. кола Суперлиге Србије гостовали су у Крушевцу, екипи Напретка и стигле до важне победе резултатом 1:0. Црно-бели су мајсторијом Фусенија Дијабатеа успели да по јако тешким условима приђу Црвеној звезди на осам бодова заостатка.

ПАРТИЗАН ПЛЕШЕ И ПО ЛЕДУ: Напредак показао зубе црно-белима, па се оклизнуо

Оно чега се тренер Партизана Гордан Петрић највише и прибојавао уочи гостовања у Крушевцу и дочекало је црно-беле под Багдалом. Зато је и најавио да данас не очекује леп фудбал, а тако је заиста и било.

Црно-беле дочекали су катастрофални услови. Терен је био потпуно залеђен, и сам поглед на травнату површину говорио је да ће бити јако тешко данас парном ваљку. У оваквим условима, тиму од кога се очекује да доминира у поседу, било је неупоредиво теже да искористи надмоћ у техничком аспекту.

На све то температура је била -1, а јак ветар уз снег који је почео средином првог полувремена, додатно су отежавали игру фавориту.

Уверитра утакмице донела је две шансе из категорије стопостотних. Шарић, најбољи стрелац Крушевљана, је у 7. минуту распалио из волеја, а лопта на путу до гола погађа једног од одбрамбених играча црно-белих и одлази тик преко гола Попоповић.

Само два минута касније, велика шанса за парни ваљак. Дијабате је заломио, упутио савршен центаршут ниско, на лопту натрчава Јовић, пуца са свега 4,5 метара, али Петрић скида чист зицер момку из црно-беле школе.

Био је то уједно и једини шут Партизана у првом полувремену, а од тог момента, па све до краја првог полувремена чарапани су били доминантији и боље клизали по залеђеном терену. Ипак, Поповић концентрисан, у неколико наврата сигурно интервенише, а играчи на одмор и окрепљење одлазе при резултату 0:0.

Наставак је донео неку сасвим другачију причу. Петрићеви изабраници адаптирали су се на површину и заплесали у другом полувремену.

Играо се 62. минут када је стигла и награда. Фусени Дијабате је распалио по лопти са дистанце, она је закачила Керкеза, и таман толико променила правац да превари Петрића, и од стативу заврши у голу.

Храбри домаћин је наставио да атакује ка голу ривала, пропустио неколик изгледних прилика, али је ипак највећа у другом делу дошла на другој страни.

Бибрас Натхо је имао прилику да реши меч у 87 минуту, али уследила је невероватна реакција штопера Напредка! Израелац је  изашао очи у очи са противничким чуваром мреже и већ савладао голмана Петрића, али Керкез практично са гол линије интевренише и оставља Напредака у животу.

Ипак, било је то све од изгледних прилика у данашњем мечу, а Партизан је тренутком инспирације Фусенија Дијабатеа решио меч у Крушевцу и пришао вечитом ривалу на осам бодова заостатка.

НАПРЕДАК - ПАРТИЗАН 0:1

СТАДИОН: "Под Багдалом"

СУДИЈА: Милан Митић

СТРЕЛЦИ: Фусени Дијабате 62'

САСТАВИ:

ПAРТИЗАН: Александар Поповић, Златан Шеховић, Игор Вујачић, Светозар Марковић, Александар Филиповић, Бибрас Натхо, Љубомир Фејса, Патрик Андраде, Фусеини Дијабате, Немања Јовић, Рикардо Гомес

НАПРЕДАК: Никола Петрић, Небојша Бастајић, Бојан Чечарић, Стефан Јовановић, Дејан Керкез, Урош Љубомирац, Марко Путниковић, Марко Шарић, Никола Станковић, Никола Вукајловић, Немања Ђекановић

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90 +5 - Милан Митић показује да ће се играти још 5 минута надокнаде времена.

87. минут - Невероватна реакција одбране Напредка! Натхо је већ савладао голмана Петрића, али Керкез практично са гол линије интевренише и спашава гол домаћина.

85. минут - Након прекида од близу три минута, Филиповићу је након повред главе указана помоћ, а меч је настављен. Делује да ће фудбалер Партизана бити спреман за саму завршницу.

77. минут - Стрелац јединог гола напушта терен. Квинси Мениг уместо Фусенија Дијабатеа.

76. минут - Велика шанса за Напредак! Филиповић је на другој стативи покушао да проигра Станковића, али сјајно је ту намеру прозрео Поповић и инсинктивном голманском реакцијом у последњем тренутку лопту скренуо у корнер. Само један гол, али сјајан меч у Крушевцу.

68. минут - Станковић је покушао из огромне удаљености, али Поповић сигурно хвата у наручје његов ударац са дистанце.

66. минут - Жути картон за фудбалера Напретка, Станковића.

62. минут - Гол, гол, гол! Фусени Дијабате је распалио по лопти са дистанце, она је закачила Керкеза, и таман толико променила правац да превари Петрића, и од стативу заврши у голу.

ДИЈАБАТЕ МОЖЕ И ПО ЛЕДУ: Фудбалер Партизана постигао прелеп гол у Крушевцу (ВИДЕО)

55. минут - Партизан умало до гола! Патрик Андраде је распалио са 17,18 метара, али је лопта прозуја поред гола који чува Петрић, остаје 0:0.

53. минут - Нова шанса! Поново Љубомирац, поново је покушао искоса повратник у српски фудбал са Малте. Овога пута лопта је само окрзнула спољни део мреже Партизана.

52. минут - Партизан се мучи и у наставку. Црно-бели и увертири друго полуврема имају велике потешкоће да исконтролише посед, Фудбалери Напретка и у другом полувремену ббоље клизају.

46. минут - Друго полувреме је почело! Напредак изводи лопту са центра.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ, НАПРЕДАК - ПАРТИЗАН 0:0

45 +2 - Митић свирај крај првог полувремена Под Багдалом!Потпуно неочекивна меч, однос у ударцима 5:1 у корист Напретка, 9:1 у корнерима и потпуна контрола поседа Крушевљана. Следи узбудљив наставак меча на залеђеној травнатој површини стадиона у Крушевцу.

45. минут - Главни арбитар показује да ће се играти још два минута у Крушевцу у првом полувремену. Све због прекида након што је фудбалер Напретка, Шарић крварио на средини терена.

41. минут - Нова шанса за Напредак! Љубомирац је распалио из одличне позиције, али његов волеј-ударац са свега 6,7 метара завршава у рукама Поповића.

38. минут - Меч је настављен. Придигао се Шарић након пто му је заустављено крварење носа. Напредак наставља са притиском на задњу линију Партизана.

36. минут - Прекид утакмице! Жути картон добија Патрик Андраде, који је неопрезно ушао у дуел и лактом повредио голгетера Напретка - Шарића . Он сада лежи на терену и крвари док му се укразује медицинска помоћ.

32. минут - Преко 10 минута без икаквих догађања испред гола неког од ривала. Рововска борба на средини терена, Крушевљани одлично парирају великом фавориту. Сада је почео и снег, који под налетима јаког снега пада бочно и онемогућава леп фудбал у Крушевцу.

22. минут - Напредак је у овим тренуцима тим који за нијансу делује боље на терену. Последњих неколико минута протичу у великом притиску популарних чарапана на одбрану Београђана. Неколико опасних ситуација пред голом Поповића и након низа удараца из угла, али Вујачић и Марковић доминирају у ваздуху.

17. минут - Опао је сада ритам утакмице у потпуности након две велике шансе у увертири. Напредак је изненађујуће повукао задњу линију, врши притисак на органзацију напада ривала, а црно-бели се за сада слабо сналазе у контроли лопте.

9. минут - Ау, какав почетак утакмице! Партизан сада пропушта шансу из категорије стопостотних. Дијабате је заломио, упутио савршен центаршут ниско, на лопту натрчава Јовић, пуца са свега 4,5 метара, али Петрић скида чист зицер момку из црно-беле школе.

7. минут - Велика шанса! Шарић, најбољи стрелац Крушевљана, је распалио из волеја, а лопта погађа на путу до гола једног од одбрамбених играча црно-белих и одлази тик преко гола Попоповић. Ударац из угла за домаћина, али без опасности по мрежу црно-белих.

5. минут - Нешто Мирнији наставак сезоне након зимске паузе за Партизан и Напредак. Уводних пет минута протиче у почетном испитивању снага и адаптацији на залеђену подлогу.

1. минут - МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО!

НЕЗВАНИЧНО: Меч је каснио 5 минута јер се до последњег тренутка преговарало да ли ће главни арбитар уопште и означити почетак утакмице.

14:25 - Овога се тренер Партизана Гордан Петрић највише и прибојавао. Зато је и најавио да данас не очекује леп фудбал. Црно-беле у Крушевцу дочекали су катастрофални услови. Терен је потпуно залеђен, биће јако тешко данас парном ваљку "Под Багдалом". У оваквим условима, тиму од кога се очекује да доминира у поседу, биће неупоредиво теже да искористи надмоћ у техничком аспекту. На све то температура је -1, а јак ветар додатно ће отежавати игру фавориту.

УОЧИ МЕЧА

Зимска пауза за изабранике Гордана Петрића је готова. "Црно-бели" на припремама у Турској су одиграли шест контролних мечева у којима су остварили један тријумф, три ремија и два пораза. Последњи у генералној проби пред наставак шампионату против москвског ЦСКА 2:1.

Тренер "парног ваљка" за премијеру у Крушевцу неће моћи да рачуна на капитена, Слободана Урошевића који има парне картоне и Траореа који није залечио повреду зглоба. Партизан је тренутно другопласирани тим на табели са 43 освојена бода, 11 мање од Црвене Звезде, али треба напоменути да је актуелни шампион јуче киксирао на свом терену против Војводине где је одиграо 1:1. Домаћин је у јесењем делу сезоне остварио 13 победа, четири ремија и два пораза уз остварену гол-разлику 46:15.

Крушевљани након одрађених припрема су пуни самопоуздања пред премијерни меч "под Багдалом". "Чарапани" су у Турској одиграли четири контролна меча, у којима су забележили три победе и један реми без голова против Казахстанског Актобеа. Екипа Напретка се током паузе прилично појачала, из Црвене звезде су стигли Никола Кнежевић и његов имењак Станковић, затим естонски репрезентативац Марк Оливер Роснуп, а после пет и по година са Малте се вратио Урош Љубомирац.

Чета Душана Ђорђевића је јесењи део сезоне завршила на 11. позицији Супер лиге Србије уз 19 сакупљених бодова и оствареном гол-разликом 16:21. Крушевљани након 19 одиграних кола имају пет тријумфа, четири ремија и чак десет пораза. "Чарапанима" ће свакако предност бити домаћи терен који ће надамо се бити испуњен до последњег места.

Београђани нису изгубили од Крушевљана на минулих шест међусобних дуела. Последњи пут два клуба су се састала 20. октобра прошле године у Хумској. "Парни ваљак" је славио минималним резултатом, а једини гол на мечу постигао је црногорски интернационалац Игор Вујачић у 31. минуту сусрета.

Изабраницима тренера Петрића неће бити нимало лако у данашњем окршају "под Багдалом". Напредак пред својим навијачима у Крушевцу игра дисциплиновано, а и питање у каквом стању ће бити терен после снежних падавина. "Црно-бели" свакако желе да искористе кикс вечитог ривала и смање заостак у наставку првенствене трке.

РЕЧ ТРЕНЕРА

"ЛЕПОТЕ У ИГРИ НЕЋЕ БИТИ": Гордан Петрић свестан задатка који Партизан има против Напретка

- После седам недеља припрема дошао је да почнемо други део првенства. Оно што могу да кажем је да су играчи сигурно спремнији него што су били у финишу јесени. За почетак имамо захтевну утакмицу, Напредак има све предуслове да пружи добру игру: екипу која је остала на окупу и која се појачала, доброг тренера, знају да играју ове утакмице и да се понашају у складу са ситуацијом у којој се налазе, у доњем делу табеле - изјавио је Петрић на конференцији за медије, и додао да не очекује фудбал "за око" у Крушевцу.

- Сигурно је да ће бити тежак терен за игру, што ће више одговарати њима. На нама је да одиграмо такмичарску утакмицу, јер да се не надамо, лепоте у игри неће бити. На играчима Партизана је да се прилагоде условима, јер они не могу да буду оправдање. Него да играмо такмичарски од првог до последњег минута, спремни смо за то - закључио је тренер "црно-белих".

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01