ЈУВЕНТУС ПРЕГАЖЕН У ДЕРБИЈУ: Наполи понизио "стару даму" и наставио поход ка Скудету

13. 01. 2023. у 22:47

ФУДБАЛЕРИ Јувентуса доживели су убедљив пораз од Наполија резултатом 5:1. Био је ово меч који је окарактерисан као кључни за наде "старе даме" да би могла да се ове године домогне титуле на Апенинима. Ипак, када је било најпотребнији, црно-бели су потпуно заказали.

ЈУВЕНТУС ПРЕГАЖЕН У ДЕРБИЈУ: Наполи понизио стару даму и наставио поход ка Скудету

Наполи је вечерас као ретко ко у протеклих 20-ак година понизио момке из Торина који су вечерас на стадиону Дијего Марадона у Напуљу изгледали као аматери, посебно бразилски дефанзивац Бремер.

Домаћи тим у 14. минуту долази до предности. Виктор Осимен користи одбитак у казненом простору и шаље лопту у мрежу за предност Наполија од 1:0.

Након гола домаћег тима Јувентус креће офанзивно. Анхел Ди Марија је затресао пречку, Милик је имао добар покушај, али лопта није хтела у мрежу.

Тим Лућана Спалетија је максимално користио шансе. У 39. минути грешку Бремера користи Осимен, упошљава Кваратскелију који лагано погађа за 2:0.

Јувентус се враћа у игру у 42. минуту меча. Анхел Ди Мариа постиже погодак за 2:1 и чинило се како ће ова утакмица у наставку бити веома узбудљива.

То се међутим није десило јер је Наполи декласирао стару даму и у мрежу је ушло готово све што су послали према голу уз катастрофалну игру одбране Јувеа.

Наполи предност повећава у 55. минуту. Након убачаја Квартискелије из корнера Амир Рахмани постиже сјајан гол за предност од 3:1.

Десет минута касније четврти гол у мрежу гостију из Торина.Кваратскелија је асистент, а Осимен стрелац поред успаване одбране за 4:1.

Тачка на овај меч стављена је у 72. минуту. Елмас је погодио за 5:1, што је на крају био коначан резултат овог сусрета.

Наполи је овом победом отишао на 10 бодова предности у односу на Јувентус и прекинуо им је низ од седам узастопних победа у првенству.

Standings provided by Sofascore

БОНУС ВИДЕО: АНКЕТА: Питали смо Београђане да ли Драган Стојковић треба да остане селектор?