СРПСКИ ОЛД ТРАФОРД: Погледајте како напредују радови на стадиону у Лесковцу (ФОТО)
РАДОВИ на изградњи новог Градског стадиона у Лесковцу ушли су у завршну фазу.
ФОТО: Игор Митић
Реч је о модерном стадиону капацитета 8136 места. Предвиђена висина објекта стадиона је 16,3 метра, висина стубова рефлектора 32 метра, димензије фудбалског терена 105×68 метара, укупно терен са околином 121×85 метара, терен има дренажу и могућност грејања.
Све трибине биће покривене, а утисак је да ново фудбалско здање највише подсећа на легендарни стадион Манчестер јунајтеда, Олд Трафорд.
Подсетимо, широм Србије у току је изградња фудбалских стадиона: нови објекти ничу и у Лозници, Краљеву, Врању, Суботици, Новом Саду и Зајечару. За овај последњи, председник Србије Александар Вучић је рекао да га подсећа на Алијанц арену у Минхену.
У плану је да по завршетку радова на стадиону један меч одигра и фудбалска репрезентација Србије.
БОНУС САДРЖАЈ: Колико су зарадиле селекције на Мундијалу у Катару
Препоручујемо
ВУЧИЋ У ЛЕСКОВЦУ: Стадион се гради по највишим стандардима УЕФА (ВИДЕО)
21. 10. 2022. у 16:32
СТАДИОН "ЈЕДИНСТВА" КАО НОВ: За реконструкцију обезбеђено 10 милиона динара
14. 12. 2022. у 21:23
КО БИ СЕ ОВОМЕ НАДАО: Клуб који са клупе предводи џелат Србије и Црне Горе на прагу је уласка у другу фазу Лиге шампиона!
Карабаг, циљајући да прекине серију од пет утакмица без победе против холандских тимова у Европи, дочекује Ајакс на "Републичком стадиону Тофик Бахрамов" у оквиру шестог кола Лиге шампиона.
10. 12. 2025. у 07:40
ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)
Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.
09. 12. 2025. у 20:50
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)