"ЗА ДОМ СПРЕМНИ" ДОЖИВОТНА ЗАБРАНА: Усташтво им дошло главе
Неколико недеља након што су светом прошле слике Хрвата из Аустралије који скандирају "за дом спремни", носе усташке заставе и са трибине показују фашистичке поздраве стигла је и казна!
ФОТО: Принтскрин/Твитер/ГЛР_Цларке
Хрватси исељенички клуб Сиднеј јунајтед који се такмичи у аустралијској другој лиги успео је да стигне до финала аустралијског купа, а тамо су изгубили од Мекартура. Навијачи су недоличним понашањем уништили меч, а сада ће због тога екипа морати да плати 15.000 долара.
Током меча је осам навијача избачено са стадиона, а двојица су добила доживотну забрану доласка на фудбалске утакмице које организује Фудбалски савез Аустралије. Сада је клуб добио последњу опомену пред драстичније казне јер су им се сличне ствари дешавале и раније.
Сваки следећи нацистички испад биће кажњен одузимањем бодова, избацивањем из такмичења, а уколико се нешто слично деси у купу Сиднеј јунајтед, који се некада звао Сиднеј Кроација добиће трогодишњу забрану играња у купу.
Савез је осим новчане казне и претњи даљим суспензијама од клуба тражио да укључи своје навијаче у едукативне програме који се баве искорењиванњем расизма, а наложио је и да један део навијача мора да ради у абориџинским и јеврејским заједницама на волонтерској бази.
Овај клуб настао је 1957. године као клуб хрватских исељеника, којих је велики број у Аустралији.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју
ФУДБАБЛЕРИ Цеља у четвртак увече на стадиону "З'дежеле" дочекују атински АЕК у првом мечу осмине финала Лиге конференције (21.00). Словеначки шампион покушаће да се по друи пут заредом нађе међу осам најбољих у овом такмичењу, док грчки представник жели да одличне наступе у Суперлиги употпуни идентичним резултатом у Европи.
12. 03. 2026. у 06:30
КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! "Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!"
Најновије вести из тениса тичу се АТП турнира у Индијан Велсу, на који је са великим амбицијама стигао и Новак Ђоковић.
11. 03. 2026. у 20:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (16)