"СРБИН СЕ ПРЕТВОРИО У РОНАЛДА!" Немања Матић и бравура којом је одушевио Италију, а спасао Муриња (ВИДЕО)

31. 10. 2022. у 20:37

НЕМАЊА Матић је једним потезом распаметио све навијаче ФК Рома.

СРБИН СЕ ПРЕТВОРИО У РОНАЛДА! Немања Матић и бравура којом је одушевио Италију, а спасао Муриња (ВИДЕО)

Ветеран у десу римске "вучице" је заблистао у завршници напетог меча са Вероном.

Гости су повели услед, по њих веома срећног, "рикошета" у 27. минуту, потом је Заниоло у судијској надокнади времена првог дела утакмице "претворио" велики промашај саиграча у погодак, да би екипа Жозеа Муриња стрепела за победу до саме завршнице.

А онда је Србин ступио на сцену.

Матић је у 88. минуту сјајним дриблингом преварио чувара на левој страни напада, а онда брзо извео додавање у средину и омогућио младом Волпату да донесе 2:1 Роми (ВИДЕО).

Иако је "вучица" потом дотукла грогираног ривала, јер је Ел Шарави у 92. минуту лукаво постигао гол за 3:1, навијачи римског клуба су "на сав глас" хвалити српског аса на друштвеним мрежама.

Ево само неких коментара непосредно после маестралне асистенције:

- Матић се на тренутак претворио у Кристијана Роналда у врхунцу форме.

- Матић је управо спасао Рому и Муриња. Каква асистенција.

- Матић је геније. Каква класа, какав фудбалер. Не само да су играчи Вероне попадали, већ и Кристанте (играч Роме).

- Матић је постао Зинедин Зидан на осам секунди.

Ова победа је Роми била важна не само због повратка на четврто место табеле, већ и због самопоуздања пред велики градски дерби.

Тада, међутим, за Лацио неће играти Сергеј Милинковић Савић, и то из прилично бизарног разлога.

Римски градски дерби на програму је у недељу, 6. новембра, од 18 часова по нашем, средњеевропском времену.

БОНУС ВИДЕО: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ