РАПСОДИЈА ПАРТИЗАНА ПРОТИВ НИШЛИЈА: Лалатовић и Раднички "демолирани" у Хумској

Александар Илић

30. 10. 2022. у 20:48 >> 20:48

ФУДБАЛЕРИ Партизана у 17. колу Моцарт бет Суперлиге Србије дочекали су Раднички из Ниша, славио је убедљиво домаћин резултатом 4:0. Два поготка постигао је Гомеш, а по један, Андрија Павловић и Самед Баждар.

РАПСОДИЈА ПАРТИЗАНА ПРОТИВ НИШЛИЈА: Лалатовић и Раднички демолирани у Хумској

Раднички је био лишен помоћи Басилеа Јамкама, као и Терија Етонгуа, дефанзивци су дуел пропустили због картона против Црвене звезде. Недоступан је такође био и Никола Аксентијевић.

Од старта меча на терену је био само један тим. Раднички је упутио у првом полувремену само један шут ка голу Београђана, док Ненад Лалатовић може да буде задовољан што је на полувремену његов тим имао само два гола заостатка.

Већ у другом минуту Партизан је могао до вођства. Самед Баждар погодио је стативу гола већ савладаног Драгана Росића.

Недуго потом, већ у осмом минуту Партизан је имао вођство, а може да се каже да је Андрији Павловићу асистент био Мака Гаку који је аматерском грешком поклонио фудбалеру Партизана лопту, а он није имао потешкоћа да савлада Росића.

Ни након гола није престала иницијатива црно-белих. Вршили су пресинг на последњу линију Радничког и стварали прилике. Из једне од њих добили су корнер који је Данило Пантић врхунски извео, а највиши у скоку био је Рикардо Гомеш који је увећао предност домаћих.

Александар Месаровић и Саша Јовановић су у наставку припретили, а полушансе Нишлија дефанзивним реакцијама отклањао је Синиша Саничанин. Тек у 27. минуту виђена је шанса Нишлија када је Стефан Цветковић искоса шутирао, а Александар Поповић мајсторски је реаговао.

До краја полувремена је Партизан имао иницијативу, претили су Баждар и Гомеш, али ниједан није успео да погоди оквир гола.

Ни у другом полувремену није Раднички играо ништа боље. Рикардо Гомеш је након соло продора пред голом Нишлија снажно шутирао, лопта завршава иза леђа Росића којем је мало недостајало да је укроти.

Само два минута касније, Александар Месаровић је снажно распалио по лопти поред Марка Живковића, а његов лепо пласирани ударац зауставила је статива.

Играо се 83. минут, Бибрас Натхо је одлично пробио по десној страни, пронашао Самеда Баждара на десетак метара од гола, а он је фантастично кроз шуму ногу затресао мрежу Росића.

Фудбалери Партизана у четвртак од 21 час играју против Словацког. Док ће у Суперлиги играти против ТСЦ, а Раднички дочекује Колубару.

ПАРТИЗАН - РАДНИЧКИ НИШ 4:0

(Павловић 8', Гомеш 15', 55,  Баждар 83')

87' Ретки покушаји Радничког завршавају се далеко од гола Поповића.

83' Самед Баждар се уписује у стрелце. Бибрас Натхо је проиграо младог играча црно-белих, који је са десетак метара повисио резултат.

83' ГОЛ ПАРТИЗАН

72' Опао је ритам након трећег поготка. Црно-бели су укочили, а гости нису имали снаге за више

57' Најбољу шансу за Раднички имао је Александар Месаровић који је погодио стативу након фантастичног ударца.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ТЕРОР РИКАРДА! Погледајте разоран ударац којим је Партизан "досуо со на ране" Нишлија (ВИДЕО)

55' Рикардо Гомеш је индивидуалну акцију завршио феноменалним голом. Шутирао је са ивице шеснаестрца, Росић је покушао да укроти лопту, а она се одбила њему иза леђа.

55' ГОЛ ПАРТИЗАН

53' Партизан и  у наставку има иницијативу, а чини се да је Раднички мало енергичније ушао у друго полувреме. Цветковић је комбиновао са Месаровићем у једном од ретких покушаја Нишлија, али се домаћин одлично брани.

46' Настављен је меч у Хумској.

45' КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА. Партизан је био бољи ривал у првом полувремену. Голове су постигли Павловић и Рикардо. Могли су црно-бели још убедљивије да воде након првог полувремена, али у одређеним моментима домаћи су се одлучивали за индивидуалне, уместо тимске опције, те могу свакако да буду задовољни. Треба истаћи да је Самед Баждар погодио стативу на старту дуела.

43' Ђуришић је добио жути картон због неопрезног старта над Пантићем.

41' Брани се Раднички неколико минута, игра се искључиво на половини Нишлија, домаћин тражи прилику за трећи гол.

38' Искористио је Андрија Павлвовић грешку Ђуришића који је кроз средину шеснаестерца избацио лопту, а фудбалер Партизана то је покушао да казни, снажно је шутирао, али крај гола Росића.

35' Шутирао је сада Димић а поново одлично интервенише Синиша Саничанин. Корнер је потом извео Саша Јовановић, а Партизан се одлично брани.

32' Рикардо је био помало себичан, шутирао је снажно тик преко пречке. Тотална офанзива домаћина у овим моментима.

28' Распалио је по лопти Белић, Росић је био сигуран након његовог покушаја из даљине.

26' Павловић је кренуо у контру, покушао да проигра Баждара, а Савић фантастично реагује и спречава опасну шансу. Одмах на другој страни Стефан Цветковић је снажно шутирао, брани Александар Поповић.

22' Велику шансу имао је Месаровић искоса у шеснаестерцу, тукао је по лопти, а на путу ка голу Саничанин је за

20' Неопрезно је Милан Савић стартовао, а Минаковић штоперу Нишлија без размишљања показује жути картон.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ НЕБЕСКИ СКОК РИКАРДА: Овако је Партизанова гол-машина продужила агонију Нишлија (ВИДЕО)

15' Рикардо ГОмеш је одлично реаговао на проигравање из корнера. Данило Пантић је одлично убацио лопту у петерац за нови гол домаћих.

15' ГОЛ ПАРТИЗАН

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: МАЈСТОРИЈА АНДРИЈЕ ПАВЛОВИЋА: Овако је Партизан казнио поклон Нишлија (ВИДЕО)

10' Ни након постигнутог гола Партизан није посустао. Наставио је са теренском иницијативом. Играју домаћи високи пресинг на половини Нишлија.

8' Погрешио је Гаку на половини Радничког, поклонио лопту Андрији  Павловићу који је затресао мрежу Росића!

8' ГОЛ ПАРТИЗАН

3' Баждар је снажно шутирао, већ је савладао Росића који је одгледао лопту, а савезник Нишлија била је статива

1' Почео је меч у Хумској који се игра пред неколико хиљада навијача.

УОЧИ МЕЧА

ПАРТИЗАН - РАДНИЧКИ

Стадион: Партизана

Судија: Ненад Минаковић

ПАРТИЗАН (4-4-2): Поповић – Живковић, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Пантић, Траоре, Белић, Баждар – Рикардо, Павловић.

РАДНИЧКИ НИШ (4-2-3-1): Росић – Савић, Стајић, Ђорђевић, Гаку – Ђуришић, Месаровић – Јовановић, Димић, Цветковић – Штулић.

Фудбалери Радничког у претходном колу поражени су у драматичном дуелу од Црвене звезде 2:1, док је Партизан у Лиги конференција истим резултатом поражен на гостовању Ници, а претходно је у Хумској против Јавора ремизирао 3:3.

Партизан у меч улази као трећепласирани тим, са две утакмице мање од екипе ТСЦ која има 36 бодова, два мање од црно-белих, док првопласирана Звезда има 41.

Раднички из Ниша који игра у променљивој форми тренутно се налази на 11. месту Моцарт бет Суперлиге Србије.

Предвођени управо Ненадом Лалатовићем са клупе, Нишлије су 2019. године савладале Партизан у Хумској, а стрелац гола био је Нермин Хаскић.

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - Гордан Петрић: Лалатовић воли да игра против Партизана

- Највећи проблем у српском фудбалу су Звезда и Партизан. Тренутно, задњих година, проблем прави Звезда. Оно што ја сигурно знам је да ћемо се борити да одиграмо на најбољи могући начин сваку утакмицу. Боље бити рањени вук у тој борби, него дресирана пудлица у циркусу. Нема више притиска, шта год да се деси. Генерално, ово што сам рекао да не бих волео да се народ посвађа због фудбала. Могу да осетим да се нешто дешава и као тренер и као функционер сам могао. Да не буде да се жалим, имао је и Партизан у прошлости да му неко прогледа кроз прсте, као што сад има Звезда. То се односи на судије. Некад се помагало Партизану, сад се помаже Звезди. Требало је да завршимо 3:1 против Јавора. Нама саопштења не требају. Нисмо били сликари, бавимо се овим послом. Не верујем да је Јавор послао саопштење.

Тренер Радничког је бивши капитен и тренер Црвене звезде Ненад Лалатовић који је увек мотивисан против Партизана.

- Лала је тренер који воли да игра против Партизана и у прошлости је имао успеха и на нашем стадиону. Али не треба ми да се оптерећујемо Лалом. Моји играчи треба да гледају свој посао и да пробају да добију утакмицу на најлакши могући начин. Лалу знам приватно, он је специфичан. Нема таквих тренера пуно у Европи. И Лала се да можда више од свих нас што се тиче битисања поред клупе. Само да не уђемо у ту његову причу, изјавио је Петрић и додао да пристаје и на тријумф минималним резултатом:

- Нека буде 1:0, само да се заврши без повреда јер у четвртак имамо утакмицу сезоне за клуб, играче и за мене.

РЕЧ ТРЕНЕРА РАДНИЧКОГ - Драган Шарац: Чека нас тежак меч

-Пред нама је тежак сусрет. Сви знамо да је Партизан квалитетна, офанзивна екипа, да даје доста голова. Много су опасни, стварају доста шанси. Ми имамо проблема, седам-осам играча не конкуришу за састав. Због црвених картона неће играти Камерунци Јамкам и Етонго, а овај други је добио казну од два меча и неће моћи ни против Колубаре да нам помогне. Са жутим картонима су капитен Пејовић и леви бек Стојановић, плус Марјановића мучи повреда задње ложе, док Аксентијевић дуго има проблема са коленом, али верујем да ће од понедељка почети да тренирају. Такође, и Мићибући је већ дуго повређен, па ни он неће бити у конкуренцији за тим, али би такође требало да ради од понедељка са екипом. Фактички без целе задње линије идемо на меч са Партизаном, али надам се да ће остали играчи који добију шансу да је максимално искористе и да пробамо да освојимо неки бод- рекао је Шарац.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ