ЗВЕЗДА НАСТАВИЛА СЈАЈНУ СЕРИЈУ: Црвено-бели спремни за Монако, Кулибали постигао првенац (ФОТО/ВИДЕО)

30. 10. 2022. у 15:42 >> 18:58

ЦРВЕНА звезда стигла је до нове победе у Суперлиги Србије, пошто је савладала Колубару у Лазаревцу са 2:0 и наставила сјајну серију тријумфа у домаћем првенству.

Ово је црвено-белима била осма узастопна победа у првенству, а меч је обележио првенац Калифе Кулибалија, деби младог дефанзивца Вука Богдановића, као и први старт талентованог нападача Јована Мијатовића.

Одморио је Милош Милојевић неке од носиоца игре пред важан дуел са Монаком у Лиги Европе. Александар Катаи, Немања Милуновић, Осман Букари... су меч предеседли на клупи, Александар Пешић и Милан Родић одиграли прво полувреме, док је Гелор Канга добио поштеду и није ни путовао на овај меч.

Све ово није спречило госте да дођу до 14 победе у шампионату Србије. Такође, капитен Звезде Милан Борјан је 10. пут сачувао мрежу на 16 мечу у лиги.

Били су црвено-бели бољи ривал, али нису успевали да пробију бедем домаћег тима, иако су имали неколико добрих прилика, најбољу Мирко Иванић у 31. минуту. Но, када су сви мислили да ће се без погодака отићи на одмор на сцену је ступио Александар Пешић.

Играо се 45. минут када га је сјајно упослио Мијатовић, а популарном Шиљи није било тешко да постигне седми гол у Суперлиги Србије.

Звезда је и у другом полувремену наставила да напада, да би на самом почетку Кулибали успео да матира Дејана Станивуковића. Бен је прошао по левој страни, послао лопту по земљи и фудбалеру из Малија није било тешко да дође до првог поготка у црвено-белом дресу.

До краја утакмице гости нису много запињали, стали су на лопту сачували стечену предност и уписали нова три бода.

Звезда је и даље прва на табели са 44 бода и у наредном колу дочекује лучанску Младост. Колубара је на деветој позицији са 19 бодова. Следећи ривал Лазаревчанима је Раднички. Тај меч се игра у Нишу.

Колубара - Ц. звезда 0:2 (0:1)

Стадион: "СРЦ Колубара". Гледалаца: око 4.000. Судија: Александар Живковић. Стрелци: Пешић 45, Кулибали 49.

КОЛУБАРА (4-2-3-1): Станивуковић - Јанковић (од 71. Андрић), Аземовић, Бакић, Кочовић - Лончар, Садиковић (од 62. Вукушић) - Ђокић (од 62. Ђуричковић), Милојевић (од 89. Радосављевић), Илић - Кадрић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Гобељић (од 83. Богдановић), Драговић, Ераковић (од 46. Лековић), Родић (од 46. Азаров) - Мијаиловић, Кагва - Бен, Иванић (од 62. Мустафа), Мијатовић - Пешић (од 46. Кулибали).

Друго полувреме: Колубара - Ц. звезда 0:2

90+2' - Крај утакмице!

84' - Велику прилику за Колубару имао је Вукушић. Нашао се очи у очи са Борјаном, али сустигао је Кангва и спречио хрватског нападача да постигне погодак.

83' - Прлику да дебитује за црвено-беле добио је и дефанзивац Вук Богдановић који је заменио Марка Гобељића.

78' - Било је опасно пред голом Звезде. Један играч Колубаре је шутирао главом, али Кулибали је био на правом месту и избио је лопту испред Борјана.

74' - Добар напад гостију. Мустафа је центрирао са леве стране, но добро је био постављен голман домаћих и лако је покупио лопту.

70' - У опасној зони је фаулиран Кангва. Управо ће репрезентативац Замбије наместити лопту и пробати да постигне нови гол. Шутирао је, али је на правом месту био Станивуковић који је одбио лопту у корнер.

63' - На другој страни Петар Ђуричковић и Анте Вукушић су добили прилику да заиграју на овом сусрету. Они су заменили Ђокића и Садиковића.

62' - Гобељић је тукао из велике даљине, али лопта је отишла далеко од гола. Нову четврту измену напаравио је тренер гостију и на терен послао Ибрахима Мустафа уместо Иванића.

Срђан Мијаиловић/ФОТО: ФК Црвена звезда

54' - Други покушај Мијаиловића на утакмици. Као и први пут и сада је добро интервенисао Дејан Станивуковић.

КУЛИБАЛИ СЕ ПРОБУДИО ИЗ ГОЛГЕТЕРСКОГ СНА: Црвена звезда дуплирала предност против Колубаре (ВИДЕО)

49' - Првенац у црвено-белом дресу постигао је Кулибали. Испратио је центаршут Бена високи нападч Звезде и није му било тешко да из непосредне близине постигне гол.

47' - Добар напад Колубаре. Ђокић је шутирао искоса са леве стране, Борјан је зауставио тај ударац. Гол би био свакако поништен пошто се играч домаћег тима налазио у офсајду.

46' - Чак три промене направио је Милош Милојевић на страту другог дела меча. Милан Родић, Страхиња Ераковић и Александар Пешић су завршили утакмицу, а на терену су Иракли Азаров, Стефан Лековић и Калифа Кулибали.

Прво полувреме: Колубара - Ц. звезда 0:1

45+1' - Крај првог полувремена!

ЗВЕЗДА ПОВЕЛА У ЛАЗАРЕВЦУ: Пешић је овако разбио бункер Колубаре

45' - Опет је идеалну лопту послао Мијатовић, али овога пута ка Пешићу који идеалну прилику није пропустио и постигао је нови гол у Суперлиги Србије, укупно седми. Дуго се у ВАР соби проверао гол нападача црвено-белих. Ипак, све је било регуларно.

41' - Велика гужва је била у казненом простору Колубаре. Драговић је играо петом, потом пробао и Пешић, на крају и Ераковић после чијег ударца је лопта отишла поред гола.

31' - Сјајно је млади Мијатовић упослио Иванића. Ипак, "четворка" гостију је из одличне позиције шутирала поред гола и пропуштена је велика прилика да црвено-бели дођу до предности.

Јован Мијатовић/ФОТО: ФК Црвена звезда

28' - Опасан напад домаћих. Садиковић је проиграо Кадрића, овај је желео да асистира Ђокићу, но Борјан је добро ушао у шут и одбио лопту у корнер.

21' - Први покушај играча Колубаре на утакмици. Из велике даљине је пробао Немања Милојевић, али није било опасности по Милана Борјана.

19' - Добар напад гостију. Ударац је опробао и Бен. Репрезентативац Коморских Острва тукао је са скоро 17 метара, ипак није то урадио како је желео, па је лопта отишла мало преко гола.

15' - Забринуо је у трентуку навијаче Звезде штопер Страхиња Ераковић. Ухватио се за прст, указана му је помоћ и млади дефанзивац се вратио на терен.

12' - Нема узбуђења од покушаја везисте црвено-белих. Гости имају лопту, али не успевају да озбиљније запрете.

5' - Прва добра прилика на утакмици. Шутирао је Мијаиловић са неких 20 метара, но Станивуковић је добро регаовао и одбио лопту у корнер из кога није било опасности по домаће.

1' - Почела је утакмица у Лазаревцу. Занимљива сцена виђена је на трибинама. Наиме, један навијач имао је на себи шал Монака, тима са којим црвено-бели играју у четвртак у гостима. Тај меч одлучује о томе ко наставља битисање у Европи и на пролеће.

Уочи меча:

Изабраници Милоша Милојевића улазе у овај дуел као велики фаворит, посебно што су у последња три меча убедљивог славили против данашњег ривала. Звезда је од када је Колубара ушла у елитни ранг нашег фудбала у сва три меча победила Лазаревчане, а укупна гол разлика је 15:1.

Једини меч одигран ван стадиона "Рајко Митић", прошле сезоне шампион Србије добио је са убедљивих 7:1, потом је на "Маракани" било 3:0, а у првом овосезонском окршају црвено-бели су славили са 5:0.

Колубара у овај меч улази са серијом од четири првенствена меча у којима није победила (три пораза и реми), али нема сумње да ће учинити све да фавориту помрси рачуне.

Са друге стране Звезда у Суперлиги има низ од седам тријумфа и у добром расположењу дочекује меч у Лазаревцу.

Стратег Звезде је одлучио да први стартер у сениорској екипи буде млади Јован Мијатовић. Њему ће друштво у срцу напада правити Александар Пешић.

Шампиона наше земље у четвртак очекује гостовање Монаку у 6. колу Лиге Европе. У том мечу ће се одлучивати да ли ће црвено-бели играти и на пролеће у Европи.

Састави тимова:

КОЛУБАРА (4-2-3-1): Станивуковић - Јанковић, Аземовић, Бакић, Кочовић - Лончар, Садиковић - Ђокић, Милојевић, Илић - Кадрић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Гобељић, Драговић, Ераковић, Родић - Мијаиловић, Кагва - Бен, Иванић, Мијатовић - Пешић.

БОНУС ВИДЕО: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00