ИНТЕР У ОСМИНИ ФИНАЛА ЛИГЕ ШАМПИОНА: "Неразури" лако са Плзеном, Порто разбио Бриж

26. 10. 2022. у 20:38

ИНТЕР ће играти у осмини финала Лиге шампиона, пошто је на свом терену победио Плзен са 4:0 у 5. колу Лиге шампиона.

ИНТЕР У ОСМИНИ ФИНАЛА ЛИГЕ ШАМПИОНА: Неразури лако са Плзеном, Порто разбио Бриж

Сви љубитељи фудбала су с нестрпљењем чекали дуел Барселона и Бајерн Минхена, али после тријумфа "неразура" дуел на "Ноу Кампу" нема никакав такмичарски значај јер италијански клуб има шест бодова више од Каталонаца и бољи је у међусобним дуелима (1:0 у Милану, 3:3 у Шпанији).

Од старта меча су изабраници Симонеа Инзагија кренули офанзивно, а отпор шампиона Чешке су сломили у финишу првог дела када су голове постигли Хенрик Мхитаријан и Един Џеко.

Ништа се није променило ни у наставку сусрета, домаћин је кренуо по још један гол и до њега је стигао у 66. минуту када се други пут у стрелце уписао репрезентативац Босне и Херцеговине.

Коначан резултат утакмице поставио је повратник на терен Ромелу Лукаку који је Јиндриха Станека матирао у 87. минуту.

Интер сада има 10 бодова, два мање и утакмицу више од Бајерна, Плзен је и даље без бодова у Лиги шампиона.

У другом мечу који је одигран у овом термину Порто је као гост прегазио Бриж са 4:0 и уписао трећу везану победу у елитном такмичењу.

РАДОСТ Фудбалери Порта/ФОТО: АП/Танјуг

Први део сусрета обележио је погодак Мехдија Таремија, а у другом је виђена тотална доминација португалског великана.

Порто је у размаку од 13 минута постигао три поготка захваљујући Еванилсону, Еустакију и поново Таремију.

Тим са стадиона "Драгао" сада има девет бодова, пет више и утакмицу више од мадридског Атлетика. Бриж је лидер са 10 бодова.

Лига шампиона, 5. коло

Среда

Група Б

Бриж - Порто 0:4 (0:1)

(Тареми 33, 70, Еванилсон 57, Еустакио 60)
Атлетико Мадрид - Леверкузен 21

Група Ц

Интер - Плзен 4:0 (2:0)

(Мхитаријан 35, Џеко 42, 66, Лукаку 87)
Барселона - Бајерн Минхен 21

БОНУС ВИДЕО: КОЛИКО ЗАРАЂУЈЕ КИЛИЈАН МБАПЕ: Цифре од којих се врти у глави

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11