БУРНО НЕДЕЉНО ВЕЧЕ У ХУМСКОЈ: И судија и ВАР технологија оманули

М. БЛАЖИЋ

25. 10. 2022. у 09:00

ИМАО је Партизан све у својим рукама у утакмици са Јавором (3:3), предност од два гола 20-ак минута пре краја, ривала "на конопцима" и на крају је на готово нестваран начин испустио два капитална бода у шампионској трци са Црвеном звездом.

Screenshot / TV Arena sport

Шокантни реми против ривала који би после виђеног за 70 минута фудбала и "плус два" (3:1) био савладан у свакој од наредних десет утакмица зачиниле су кардиналне грешке главног судије Андрије Стојановића и ВАР арбитра Милоша Милановића!

Свесни су у Хумској да никако нису смели да дозволе могућност да се у утакмици где би требало за све да се питају од првог до 90. минута, питају арбитри, а када је већ дошло до тога, јасно је да су Стојановић и Милановић направили читав низ неопростивих грешака. Све је почело у 11. минуту у ситуацији која је претходила изједначујућем голу црно-белих, када је Белић у свом шеснаестерцу срушио Гигића, а главни судија и ВАР соба нису сматрали да би Ивањичани требало да добију најбољу прилику у фудбалу.

Да ли због жеље да се компензацијом "ваде" за тај детаљ Стојановић и Милановић су отишли у другу крајност и у финишу утакмице одлучили да "казне" домаћина због чињенице да је дошао у ситуацију да од готовог направи вересију. Чист старт Белића на лопту испред Тојчића у 71. минуту јасно је могао да се види на снимку, али Милановић га није видео или није желео да га види.

ОЧИГЛЕДНО Чист старт Белића/Screenshot / TV Arena sport

А онда је у надокнади рвачки захват над Вујачићем у шеснаестерцу Јавора после консултација са ВАР собом потпуно занемарен и Партизан није добио прилику да са беле тачке "извуче" утакмицу коју је морао да реши много пре судијске надокнаде.

ЈАСНО Повлачење Вујачића/ФОТО: Screenshot / TV Arena sport

На питање да ли је на његове пулене утицао резултат из Ниша где је највећи ривал славио у седмом минуту надокнаде, стратег црно-белих Гордан Петрић је у свом стилу прокоментарисао да је то вероватно више утицало на арбитре.

- Није сигурно имало значаја. Можда јесте то што судије нису ни кренуле, чекале су да се заврши утакмица у Нишу, вероватно им је било интересантно у том тренутку. Није се одразило на играче, имали смо 3:1, примили голове из пенала и контре. Има још доста да се игра. Биће оваквих утакмица и са једне и са друге стране. Што пре завршимо до 13. новембра, без овако стресних ситуација и повреда, боље за нас - истакао је Петрић.

БОНУС ВИДЕО: РАЗЛОГ ЗА БЕС У ХУМСКОЈ:Због ове судијске одлуке Партизан се пита вреди ли играти у првенству Србије

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38