ЗВЕЗДА СЕ МУЧИЛА АЛИ СЛАВИЛА: Катаи са беле тачке за три нова бода црвено-белих (ВИДЕО)

16. 10. 2022. у 13:42 >> 16:16

ЦРВЕНА звезда се после пораза од Ференцвароша у 4. колу Лиге Европе окренула обавезама у домаћем првенству. Теже него што се очекивало, црвено-бели су минималним резултатом савладали Крагујевчане и тако прекинули њихов низ од три победе у Суперлиги.

Једини погодак постигао је Александар Катаи са беле тачке.

Као што је после утакмице изјавио тренер црвено-белих Милош Милојевић, Звезда није на време отворила утакмицу, што је био основни разлог за то што је победа извојевана тек у завршници и то са беле тачке.

Првих пола сата на Чика Дача виђена је веома досадна игра без имало темпа, то је тек у 30. минуту прекинуо продор Бена после кога је Ивнаић главом савладао Рачевића. Ипак, ВАР је тај погодак оправдано поништио јер је нападач са Комора приликом пријема био једном ногом у офсајду.

До краја полувремена виђена је још само једна прилика за госте, када је Канга из слободног погодио стативу гола Раичевића који је већ био помирен са судбином да ће вадити лоту из мреже.

Статистички, забележен је и шут Иванића после асистенције Пешића у 44. минуту, први у оквир гола домаћина, али је Раичевић лако укротио лопту.

Средином другог полувремена Милојевић је извршио троструку измену у оквиру које је уместо Канге ушао потоњи стрелац Катаи. Пре него што је савладао Раичевића са беле тачке, Звездин Магико је голмана Радничког надмудрио и у 63. минуту када је из слободног ударца погодио пречку.

У завршници меча домаћи су имали велику прилику преко резервисте Максимовића који је главом шутирао тик преко пречке Борјановог гола.

Звезда је новом победом стигла до 35 бодова и осамила се на челу табеле са три више од другопласираног ТСЦ који има и две утакмице више.

Раднички је прекинуо серију добрих резултата и пропустио прилику да освајањем бар бода уђе у зону плеј-офа, али прилику за такав скок на табели Моцарт Бет Суперлиге Србије Крагујевчани ће имати већ у наредном колу када на овом истом стадиону дочекују трнутно осмопласирану Колубару која има бод више.

Standings provided by Sofascore

Меч са стадиона "Чика Дача" могли сте да пратите уживо у текстуалном преносу на порталу "Новости", ево како је то изгледало:

Друго полувреме: Раднички - Ц. звезда 0:1

90+1' - Најбоља прилика за Раднички. Све је Чоловић добро урадио, центрирао по левом крилу, упослио резервисту Маринковића који шутира мало преко гола. Много среће за Звезду!

90' - Играће се пет минута надокнаде.

87' - последња измена у Звезди, Иванић уступа место Панкову.

85' - Букари је тукао ка голу Радничког, а лопта је погодила Цветиновића у руку. Лазар Цветиновић је, чини се исправно, проценио да је била рука уз тело па је тако дефанзивац Радничког избега осудбину да на једној утакмици скриви два пенала.

82' - Раднички је после примљеног гола кренуо одлучније у нападу, али Звезда се успешно брани, мада по цену жутих картона које су зарадили Милуновић и Иванић.

75' - 1:0 Катаи је постигао гол и Звезда коначно води. Узалуд су се бунили играчи домаћих, узалуд и звиждуци са трибина, ВАР се није огласио а пенал је извео Катаи и уз доста среће погодио мрежу. Раичевић је прочитао Катаија, али му је лопта "са руке" отичла у гол.

73' - ПЕНАЛ!!! Цветиновић је оборио Пешића и зарадио жути картон. Лопту је узео Катаи..

71' - Акција домаћих преко левог крила. Лепо је центрирао Чоловић, али је у петерцу фаул над Борјаном направио Евандро.

70' - Ибрахим Мустафа улази уместо Срнића. Појачава Милојевић напад у послењих 20 минута

66' - Букари и Гобељић су комбиновали, али само корнер је изборила Звезда.

63' - Пречка се затресла! Погодио је оквир гола Катаи. Био је то покупшај из слободног ударца. Голман Раичевић био је савладан, али је пречка спасила домаће. Ово је други пут да играчи Звезде погађају оквир гола из слободњака, пошто је то у првом делу урадио Канга, када се затресла статива.

57' - Трострука измена у Црвеној звезди. Катаи, Букари и Крстичић заменили су Бена, Митровића и Кангу.

54' - Пожутео је и Филип Ивановић који је непрописно зауставио Пешића који се изборио за слободан ударац, искоса са леве стране. Добру комбинацију извели су гости, али је Бен из изгледне позиције шутирао преко гола.

49' - Добар напад гостију завршен је ударцем Иванића поред гола. Пробао је са неких 22 метра, али то није урадио добро.

46' - Почело је друго полувреме у Крагујевцу, измена није било.

Прво полувреме: Раднички - Ц. звезда 0:0

Окончан је први део меча у Крагујевцу. Играчи Звезде су веома нервозни, јер се игра доста секла фауловима. Виђен је и један погодак који је постигао Иванић, али је он поништен због офсајда у коме се нашао Бен у зачетку акције. Најбољу прилику пропустио је Гелор Канга који је из слободног ударца са 19 метара погодио стативу.

45+4' - Крај првог полувремена!

44' - Притискају гости све више како се ближи крај првог дела. Пешић је лепо оставио лопту Иванићу. Ипак, Раичевић је зауставио ударац везисте црвено-белих.

39' - Велика шанса за Звезду. Канга је извео слободан ударац са 19 метара. Шутирао је снажно у голманов угао, но лопта је погодила стативу.

37' - Раднички, тачније Цветиновић се нашао у доброј прилици, његов ударац одбранио је Борјан, али гол и да је постигнут не би био признат јер се дефанзивац домаћег тима налазио у недозвољеној позицији.

33' - Погодак је ипак поништен због минималног офсајда у којем се налазио репрезентативац са Коморских Острва. То је одлучено после консултације судије Лукића са колегама из ВАР собе.

30' - Практично из ничега је Звезда стигла до вођства. Бен се извукао на десну страну, центрирао је, а Иванић је главом успео да затресе мрежу гола Радничког.

29' - Већ други жути картон за госте. После Ераковића и други бонус у гостујућем тиму нашао се у бележници судије Лукића, у питању је Стефан Митровић.

28' - Доста се сецка игра од почетка сусрета и то црвено-беле чини нервозним. Занимљиво је да после скоро пола сата фудбала није упућен ниједан ударац ка голу било које екипе.

24' - Први жути картон од играча на терену добио је Страхиња Ераковић коме на за сада пробеле задаје Евандро.

20' - Тврда утакмица у Крагујевцу. Нема прилика у досадашњем току, те голмани обе екипе нису биле на искушењима.

10' - Нервозно су реаговали сви са клупе Звезде због неколико мало грубљих стартова играча Радничког. Најбурнији је био резервиста Радован Панков, па га је судија Лазар Лукић казнио жутим картоном.

9' - Први корнер на утакмици извели су домаћи играчи, но опасности по гол Милана Борјана није било па уводни део меча протиче без изгледних прилика.

2'- Мало је недостајало да Пешић казни поигравање голмана домаћих Раичевића. Оклевао је да испуца лопту, напуцао је нападача Звезде, али на његову срећу лопта је отишла поред гола.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Чика Дача" у Крагујевцу.

Уочи меча:

Црвено-бели се налазе у серији од четири тријумфа када су у питању утакмице у Суперлиги Србије. Ипак, тренер шампиона наше земље одлучио је да добрано промеша карте, па су на клупи остали Александар Катаи, Осман Букари... Такође, у тиму нису Александар Драговић и Милан Родић, али они нису ни у протоклу за овај дуел.

И Раднички се са друге стране налази у доброј форми, забележили су три везана тријумфа и на два од три меча су постигли по три гола.

Састави тимова:

РАДНИЧКИ (4-2-3-1): Раичевић – Влајковић, Ивановић, Цветиновић, Пецељ – М. Видовић, Крајишник – Чоловић, Видосављевић, Томић – Евандро.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Гобељић, Милуновић, Ераковић, Срнић – Мијаиловић, Канга – Бен, Иванић, Митровић – Пешић.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Црвене звезде стижу на стадион Ференцвароша