ПОТПУНО ЛУДИЛО У НАЈВЕЋЕМ ДЕРБИЈУ НЕМАЧКЕ: Борусија и Бајерн у мечу који је имао све! Гол у последњем минуту, три лепотице, црвени картон

08. 10. 2022. у 20:26

ФУДБАЛЕРИ Борусије из Дортмунда и Бајерна из Минхена одиграли су данас велики дерби немачког фудбала. Након борбе "на живот и смрт" у спектаклу од популарног "Де класикера", меч је завршен нерешеним резултатом 2:2.

Тим из Баварске допутовао је у Рурску област са ореолом изразитог фаворита, али ни по чему ту улогу данас није оправдао.

На полувреме изабраници Јулијана Нагелсмана отишли су са предношћу од 1:0 уз чињеницу да су за 45. минута упутили свега два ударца ка голу ривала, наспрам четири шута жуто-црних.

Стрелац јединог гола пре одласка на одмор у 33. минуту био је Леон Герцка, прелепим ударцем са дистанце на асистенцију Мусиале.

У 53. минту дуплирана је предност тима из Минхена, а поново је уследио далекометни пројектил, овога пута севнула је страшна левица Лироја Санеа ван 16 метара.

Супер-талентовани Камерунац у редовима Дортмунда, момак који је "ушао у копачке" Ерлинга Холанда, смањио је потом резултат прелепим финишом и вратио наду страственим навијачима Борусије,

Уследио је страшан темпо, публика је носила Борусију која је покушавала да откине бод љутом ривалу и шампиону Бундеслиге. Кингси Коман је потом у надоканади времена зарадио црвени картон а онда тренутак потпуног лудила на велелепном здању Борусије.

Последњи секунди, 95. минут и БУМ! Антони Модест за тотални делиријум у Дортмунду и коначних 2:2!

БОНУС ВИДЕО: Представљамо стадионе за СП 2022: Ал-Тумама, награђени пројекат

АЛБАНЦИ НАПАЛИ СРПСКЕ НАВИЈАЧЕ! Почели тучу на ЕУРО 2024, али када се чуло Јуриииш! - нису се провели добро (ВИДЕО)

АЛБАНЦИ НАПАЛИ СРПСКЕ НАВИЈАЧЕ! Почели тучу на ЕУРО 2024, али када се чуло "Јуриииш!" - нису се провели добро (ВИДЕО)

Пред дерби меч 1. кола Европског првенства у фудбалу, у коме играју Србија и Енглеска, много тога бурног дешава се и на улицама Немачке, земље-домаћина ЕУРО 2024.

16. 06. 2024. у 16:40 >> 18:14