ХРВАТСКУ ЧЕКА ДРАКОНСКА КАЗНА ЗБОГ РАСИЗМА: УЕФА покренула истрагу након великих нереда у Аустрији (ВИДЕО)
НАВИЈАЧИ Хрватске били су иницијатори великих нереда у Бечу на утакмици фудбалске Лиге нација када је њихова репрезентација играла са Аустријом. Европска фудбалска федерација (УЕФА) сада је покренула истрагу поводом срамних дешавања у овој престоници.
FOTO: EPA
Тада је око четрдесетак навијача "ватрених" са картама за сектор где су били смешетене гостујуће присталице у једном тренутку почело да пали бакље, скандира против хрватског Савеза, а онда је уследила и туча са интервентном полицијом.
ХНС се огласио и покушао да скине одговорност са себе, али ће УЕФА, ипак, истражити цео случај.
Паљење бакљи и физички сукоб са органима реда није једино што се нашим комшијама ставља на терет, па су тако и расистичке испади, скандирање "цигани, цигани" ушли у бележницу нелисордне УЕФА.
Хрватска је раније већ била кажњавана због испада хулигана, како новчано, тако и затварањем дела трибина.
Овога пута очекује се да казна буде дракосна, а хрватска јавност помиње износ од 50.00 евра, као и пражњење комплетне трибине на наредном мечу.
БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера
РОМА БИ ДА СЕ ВРАТИ МЕЂУ ТОП ЧЕТИРИ: "Вучица" иде на ноге традиционално повољном противнику
Након што су оверили пласман у осмину финала Лиге Европе, фудбалери Роме враћају фокус на Серију А и вечерас гостују Удинезеу, традиционално повољном ривалу за "вучицу" (20.45).
02. 02. 2026. у 08:00
СВИ У ШОКУ! Репрезентативка Србије има рак, доктори дијагностиковали карцином - сви се моле за њу!
Најновије вести из српског спорта су уздрмале многе.
02. 02. 2026. у 20:00
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (1)