КУЛИБАЛИ И ДАЉЕ НЕВИДЉИВ: Нови нападач Црвене звезде посе шест утакмица скоро без икаквог учинка

З. ЋОРОВИЋ

30. 09. 2022. у 19:06

НИЈЕ Црвена звезда попут комшија себи дозволила бламажу у шеснаестини финала Купа Србије, али је и после скромне победе (2:0) против Мачве у Шапцу њене навијаче мучило питање на које још нису добили конкретан одговор: како је могуће да је клуб на старту сезоне продао двојицу добрих нападача, Милана Павкова и Охија, а довела недефинисаног центарфора као што је Калифа Кулибали?

Високи шпиц се није одазвао да игра пријатељске мечеве за репрезентацију Малија, како би искористио двонедељну паузу да се физички и кондиционо подигне и спремно дочека други део јесење сезоне.

Зна се да је 29. августа дошао у Звезду "на брзака", да пре тога није одиграо ниједан меч за Нант у коме је на 110 утакмица дао 26 голова.

И тада су се присталице српског шампиона питале зашто се издваја 1,5 милиона евра за нападача који статистички тресе противничке мреже на свакој четвртој утакмици? Зашто баш он уместо Павкова и Охија? Прошло је месец дана и Кулибали још ништа није показао. Тренер Милош Милојевић први пут га је уврстио у стартере за меч са Мачвом и то је била прилика да против аутсајдера и друголигаша демонстрира нешто опипљиво, да проради, разигра се...

Мрка капа, та 63 минута колико је Кулибали провео на терену, просто речено, бачена су у воду.

За то време био је безопасан, без шута ка голу, асистенције, или да је са 197 центиметара разгрнуо дефанзивце у скоку... Све то деловало је обесхрабрујуће баш због чињенице да се Звезда у последње време мучи да постигне погодак. Кулибали је дошао да буде алтернатива Александру Пешићу и већ је сакупио шест мечева (укупно 130 минута). Када се направи поређење, Охи је на првих шест утакмица постигао четири поготка, мада је имао значајнију минутажу.

Кулибали је очигледно још у фази прилагођавања, нико га још не оспорава и на "Маракани" се надају да ће ускоро експлодирати, иако до сада није креснула ниједна варница.

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17