ВАЖНА ПОБЕДА ХРВАТСКЕ: "Коцкасти" срушили Данску, Француска уписала први тријумф у Лиги нација (ВИДЕО)

22. 09. 2022. у 22:43 >> 22:56

ХРВАТСКА је дошла до важне победе у Лиги нација. "Коцкасти" су на "Максимиру" у Заграбу победили Данску са 2:1 и као лидери на табели улазе у последње коло.

ВАЖНА ПОБЕДА ХРВАТСКЕ: Коцкасти срушили Данску, Француска уписала први тријумф у Лиги нација (ВИДЕО)

Прво полувреме протекло је у великој борби без много изгледних прилика, па су мреже мировале на обе стране.

Много садржајније било је друго полувреме у коме су виђена сва три поготка. Играо се 49. минут када је Борна Соса натрчао на одбијену лопту и изузетно прецизним ударцем са неких 17 метара је сместио у доњи угао гола који је чувао Каспер Шмајхел.

Скандинавска селекције је потом кренула по изједнчање и до њега је дошла захваљујући Кристијану Ериксену. Фудбалер Манчестер јунајтеда је извео праву мајсторију, пошто је након лоше рекације одбране домаћег тима распалио по лопти са око 20 метара и постигао фантастичан погодак о коме ће се сигурно причати.

Само два минута касније, тачније у 79. нову радост Хрватима донео је Ловро Мајер који је одличну акцију крунисао још једним лепим голом.

До краја утакмице промене резултата није било, па су изабраници Златка Далића стигли до веома битног тријумфа који их је одвео на чело табеле са 10 бодова, Данска је друга са једим мање.

Хрватска ће у 6. колу гостовати последњепласираној Аустрији која има само четири бода, док ће Данска дочекати Француску која заузима треће место са свега пет бодова.

Управо су "триколори" у другом сусрету ове групе савладали Аустрију са 2:0 и на тај начин су стигли тек до прве победе у Лиги нација.

Играчи које са клупе предводи Дидије Дешан су отпор ривала сломили тек у 56. минуту када је Килијан Мбапе промешао одбрану ривала и довео Французе до предности.

Тачку на ову утакмицу поставио је асистент код првог гола Оливије Жиру. Нападач Милана је сјајно скочио после центаршута Антоана Гризмана и главом матирао Патрика Пенца.

Француска је до сада имала два пораза и ремија, изгубила је од Хрватске и Данске, а нерешено је играла против "коцкастих" и Аустрије у првом сусрету.