ОВО БАШ И НИЈЕ НОРМАЛНО ШТА РАДИ: Ерлинг Халанд, нападач каквог Европа дуго није видела

18. 09. 2022. у 16:49

КАДА је Ерлинг Халанд из Салцбурга прешао у Борусију из Дортмунда мало ко је очекивао да ће Норвежанин да настави са блиставим играма у Бундеслиги, а још мање да ће тако брзо постати један од најубојитијих нападача данашњице. .

Ипак, брзо је показао да Неверне Томе греше о њему. На дебију је у победи Аугзбурга постигао три поготка, а за то му је на терену требало, веровали или не, 34 минута.

Већ у наредном мечу против Келна за 25 минута на терену у победи 5:1 постигао је два поготка.

Постао је брзо миљеник навијача "милионера", а Европа се дивила његовим играма и учинковитости.

Ерлинг Халанд синоним је за учинковитост, за Борусију је одиграо 89 мечева, постигао је 86 голова, уз 23 асистенције, а за све то време добио је само 8 жутих картона за 7.215 минута на терену.

Судбина је хтела да потпише у летњем прелазном року за Манчестер сити, тим за који је наступао и његов отац, Алфи Халанд. Поново су се Неверне томе јавиле са сумњом да може да настави на исти начин, а он их је разуверио. На 10 одиграних дуела за Сити (седам лига, два Лига шампиона, и један у Комјунити шилду) постигао је 14 погодака, а тек је средина септембра...

Иначе, јубиларни 100. гол постигао је у дуелу против Вулверхемптона.

Уколико Халанда поредимо са Лионелом Месијем или Кристијаном Роналдом, јасно је да Норвежанин прети да у будућности надмаши њихове успехе.

Лионел Меси је са 22 године за Барселону постигао 80 погодака, док је Кристијано Роналдо постигао 47 голова.