ИНТЕР ТОНЕ СВЕ ДУБЉЕ: Удинезе очитао лекцију неро-азурима

18. 09. 2022. у 14:49

МУКЕ за Интер се настављају. Иако је још увек рана фаза сезоне, већ сада би могло да се каже да неро-азури ако нешто под хитно не поправе могу да остану без прилике да се боре за Скудето. Они су данас доживели нови, трећи пораз у последњих пет мечева у Серији А.

Бољи од тима Симонеа Инзагија био је Удинезе који је славио на "Дачија Арени" са 3:1 и наставио са одличним партијама.

Ово је за клуб из Удина био пети везани тријумф и због тога држи лидерску позицију у шампионату Италије.

Дуел је идеално почео за Интер, пошто је Николу Барели само пет минута било довољно да затресе мрежу ривала. Није примљен гол поколебао изабранике Андрее Сотила који су одмах кренули по изједначење и до њега су успели да стигну у 22. минуту када је Милан Шкринијар затресао сопствену мрежу.

Очекивало се да ће Интер кренути са све јачим притиском како се меч буде ближио крају, али то је урадио Уденезе. Ређале су се прилике испред гола Самира Хандановића, да би словеначки чувар мреже поклекао у 84. минуту након што га је одличним ударцем главом савладао земљак Јака Бијол.

Тачку на ову утакмицу ставио је Толгај Арслан који је одлично испратио центаршут Ђерарда Делофеуа и такође главом успео да се упише у стрелце.

Удинезе је трнутно први на табели са 16 бодова, док је Интер шести са 12.

БОНУС ВИДЕО: Реакција "гробара" на игру црно-белих после меча Партизан - Ница