ЛУДО ВЕЧЕ У ЛИГИ ШАМПИОНА: Влаховић у сенци Пољака, Јувентус разочарао, Холанд пресудио бившем клубу, ПСЖ умало кикснуо од џелата Звезде

14. 09. 2022. у 22:59

ВЕЧЕРАШЊИМ утакмицама које су донеле прегршт узбуђења комплетирано је друго коло Лиге шампиона.

Најзанимљивији сусрет, барем љубитељима фудбала у Србији био је вероватно меч између Јувентуса и Бенфике, који је завршен поразом бившег шампиона Серије А резултатом 2:1

"Стара дама" за коју наступају Душан Влаховић и Филип Костић савршено је отворила меч, и већ у 4. минуту Аркадијуш Милик је сместио лопту у мрежу главом, након доброг центаршута из слободног удараца Паредеша.

Већ 6 минута касније могло је бити 2:0, али је мало недостајало да Филип Костић са свега неколико метара удаљености постигне првенац у Торину.

Бенфика је успела да консолидује своје редове, и у 40. минуту стигне до изједначења, након што су Португалци добили пенал који је реализовао Жоао Марио.

А велики преокрет комплетирао је бивши играч Ајакса, Давид Нереш, који је из одбитка матирао голмана Перина.

Душан Влаховић био је неприметан, и још једном остао у сенци Аркадијуша Милика у формацији са два шпица коју форсира Масимилијано Алегри.

Поред овог, деловало је да ће се ове вечери догодити и велико изненађење у Енглеској, где је Манчестер сити неочекиванио био на прагу кикса против Борусије из Дортмунда.

Гол острвском шампиону дао је управо Енглез у редовима немачког тима, суперталентовани Жуд Белингем. Он је променио лет лопте након шута Ројса и савладао Едерсона, изазвавши прави делиријум иза његовог гола где су биле смештене присталице које су допутовале из рурске области.

Црно-жути су се бранили грчевито у наставку, без жеље да угрозе гол грађана. А на казну за хазардерски фудбал чекало се све до 80. минута када је, на данашњем мечу десни бек, Џон Стоунс послао страховит пројектил и вратио наду свом тиму.

Само 4 минута касније, Ерлинг Холанд је постигао гол против бившег клуба који га ја лансирао у фудбалске висине. Чудесни Норвежанин у стилу свог идола Златана Ибрахимовића донео је победу новом тиму. Он није желео да покаже емоције након постизања поготка, из поштовања према својој Борусији и страственим навијачима чији је херој дуго времена био.

Актуелни шампион Европе, Реал Мадрид добрано се намучио против бедема Лајпцига. "Краљевићи" су успели да га пробију тек у 80 минуту, када је Валверде прелепо пласирао лопту и донео предност Мадриђанима.

А "шлаг на торту", био је гол Марка Асенсија из судијске надокаде, који је након асистенције Тонија Кроса поставио коначних 2:0.

Занимљиво је било и у Израелу, где је домаћи Макаби, тим који ће остати у лошем сећању црвено-беле стране Београда пружио озбиљан отпор моћном ПСЖ-у.

Француски финансијски гигант се мучио све то 69 минута, када је Меси донео предност тиму са "Парка принчева".

А коначних 3:1 поставио је Килијан Мбапе на асистенцију Марка Вератија и угасио узаврелу атмосферу у Хаифи.

Резултати и стрелци:

Група А: Ренџерс - Наполи 0:3 (Политано 67, Распадори 85, Ндомбеле 90+1).

Табела: Наполи 6, Ливерпул 3, Ајакс 3, Ренџерс 0.,

Група Е: Милан - Динамо 3:1 (Жиру 45. пенал, Салемакрес 47, Побега 77 - Оршић 56), Челси - Салцбург 1:1 ((Стерлинг 48 - Окафор 75).

Табела: Милан 4, Динамо 3, Салцбург 2, Челси 1.

Група Ф: Шахтјор - Селтик 1:1(Мудрик 29 - Хатате 11), Реал Мадрид - Лајпциг 2:0

(Велверде 80, Асенсио 90+2).

Табела: Реал Мадрид 6, Шахтјор 4, Селтик 1, Лајпциг 0.

Група Г: Манчестер Сити - Борусија Дортмунд 2:1 (Стоунс 80, Халанд 84 - Белингем 56), Копенхаген - Севиља 0:0.

Табела: Манчестер Сити 6, Борусија Дортмунд 3, Копенхаген 1, Севиља 1.

Група Х: Макаби Хаифа - ПСЖ 1:3 (Шери 24 - Меси 37, Мбапе 69, Нејмар 88), Јувентус - Бенфика 1:2 (Милик 4 - Жоао Марио 43, Нерес 55).

Табела: ПСЖ 6, Бенфика 6, Јувентус 0, Макаби 0.

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера