РАПСОДИЈА ТАДИЋЕВЕ ДРУЖИНЕ: Ајакс прегазио финалисту Лиге Европе, Ајнтрахт не може без Костића (ВИДЕО)

07. 09. 2022. у 20:40

УТАКМИЦАМА Ајакс - Ренџерс и Ајнтрахт - Спортинг настављено је супер-узбудљиво прво коло овогодишњег издања Лиге шампиона која је стартовала јуче.

"Копљаници" су без најбољег играча Антонија који је прешао у Манчестер јунајтед на препуној "Јохан Кројф" арени дочекали прошлогодишњег финалисту Лиге Европе из Шкотске и на идеалан начин отворили меч.

Играо се 16. минут када је ударац из угла извео Бергаус, а задњи везни Мексиканац Едсон Алварез главом је спровео лопту у мрежу.

Само 15 минута касније асистент код првог гола био је у улози стрелца. Бергаус је примио лопту у казненом простору ривала, упутио је ударац, а на путу ка голу она је закачила играча Ренџерса и преварила голмана вице-шампиона Шкотске.

Већ у 33. минуту било је и убедљивих 3:0, Мохамед Кудус је завршио прелепу соло акцију и сјајним ударцем матирао Меклохина који је само погледом могао да испрати како лопта од стативе улази у мрежу.

Ајакс је наставио да доминира, контролише посед и сва дешавања на терену, а заслужених 4:0 било је у 80. минуту када је сјајни Стивен Бергвајн дочекао грешку одбране противника и мирном завршницом поставио коначан резултат.

У истом термину играо се и меч у Франкфурту где је домаћи Ајнтрахт још једном потврдио да нема праву замену за одлазак Филипа Костића, српског репрезентативца који је појачао торински Јувентус.

Бундеслигаш је играо егал утакмицу са португалским Спортингом, али се као "кула од карата" срушила игра Ајнтрахта.

Прво је брзоного енглеско крило Маркус Едвардс у 65. минуту донео велико славље свом тиму. Потом је исти играч и асистирао Франциску Тринкау, бившем играчу Барселоне и Вулверхемптона коме се предвиђала блистава каријере, а у зелено-белом дресу сада показују обрисе свог раскошног талента.

Коначних 3:0 поставио је Нуно Сантос у 82. минуту.

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера