"РИКАРДО И НАТХО АДУТИ ЗА ПОБЕДУ" Бивши играч и тренер Партизана Љубинко Друловић за "Новости" пред сутрашњи дерби

М. БЛАЖИЋ

30. 08. 2022. у 12:00

ЗВЕЗДА је у бољем моменту, али Партизан у дербију (сутра, 20.00), без обзира на актуелну ситуацију, никада не би требало отписивати.

РИКАРДО И НАТХО АДУТИ ЗА ПОБЕДУ Бивши играч и тренер Партизана Љубинко Друловић за Новости пред сутрашњи дерби

FOTO: M. Vukadinović

Некадашњи тренер Партизана Љубинко Друловић тако резонује уочи 168. светковине српског фудбала, уз опаску да ново одмеравање снага вечитих ривала не би требало да донесе много атрактивнији фудбал него претходних година.

- Дерби ће, као и увек, донети велику мотивацију свим актерима, а имајући у виду стање на табели, биће важнији за Партизан. Добар резултат би црно-беле вратио у игру, а важан је и с психолошког аспекта. Звезда је свакако растерећенија - истакао је за "Новости" Друловић, који је на клупи "ваљка" седео 2015.

Црно-бели на најзначајнији меч првог дела сезоне у Суперлиги стижу с две узастопне победе у лиги, у којима је резултат био далеко испред утиска (Младост НС 1:0, Раднички КГ 1:0).

- Гордана Петрића очекује тежак посао. Почели су да побеђују, засада тесно, а и даље је евидентно да је највећи проблем то што на располагању нема више од 12, 13 играча.

Црвено-бели су, као и Партизан, променили тренера у раној фази сезоне.

- Звезда има неупоредиво више опција, па би тако неколико играча који не могу да дођу до веће минутаже сигурно у неким другим клубовима били носиоци игре. Катаи и Иванић доносе превагу и Партизан би могао да обави велики део посла уколико би пронашао начин да их неутралише.

Опасност са црно-беле стране Топчидерског брда по Друловићевим речима стиже "из увоза".

- Партизан има много нових играча, а и даље је по мени најопаснији Рикардо, посебно у шеснаестерцу. Натхо је играч који много зна о фудбалу и ако буде спреман, очекујем да направи доста проблема ривалу. Уз њих бих издвојио и Дијабатеа, који је необичан играч и има значајан потенцијал.

На крају и прогноза.

- Не очекујем много голова. То што је Звезда у бољем моменту не мора ништа да значи, јер смо сведочили дербијима у којима један од два клуба има и 15, 20 бодова предности па уђе у утакмицу с планом и жељом да узме бод. Свакако ће боље проћи екипа која буде мање грешила - закључио је Друловић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

МИ СМО ДЕЦА ОБИЛИЋА, НЕ КОПИЛАД ГРУХОЊИЋА Објављена антиблокадерска химна о победи православља над Пицулиним слинама (ВИДЕО)