ПАРТИЗАНОВИ РИВАЛИ БЕЗ ПОБЕДЕ: Келн ремизирао, Ница и Словацко поражени

28. 08. 2022. у 18:11

КЕЛН, ривал Партизана у Лиги конференција ремизирао је без голова у 4. колу Бундеслига против Штутгарта на свом терену.

Ако је судити по овој утакмици, "јарчеви" нису баук. Изабраници Штефена Баумгарта нису успели да пронађу пут до мреже ривала упркос томе што су од 56. минута играли са играчем више због црвеног картона који је добио Лука Фајфер.

Домаћин је мало појачао притисак од тог момента и до победе је могао у надокнади времена, али Јан Тилман није био прецизан.

Келн је тренунтно осми на табели са шест бодова, три мање има Штутгарт и заузима 11. место у Бундеслиги.

Фудбалери Нице поражени су данас на свом терену од екипе Олимпика из Марсеја резултатом 3:0 у мечу четвртог кола француског шампионата.

Голове за Ницу постигли су Алексис Санчез у 10. и 42. минуту, као и Нуњо Таварез у 37. минуту.

Ница се после четвртог кола налази на претпоследњем месту на табели са само два бода.

Словацко је на свом терену поражено од Либереца 2:1 у дуелу петог кола чешког шампионата. Једини гол за домаћи тим постигао је Ондреј Михалик из пенала у 64. минуту.

Домаћин је од 45. минуту играло са фудбалером мање пошто је искључен Властимил Даничек.

Поготке за Либерец дали су Теодор Гебре Селасије у 45. и Мик ван Бурен у 50. минуту. Словацко је седмо са осам бодова.

Управо је чешки клуб први ривал црно-белих. Тај меч изабраници Гордана Петрића играју у гостима 8. сптембра, а дуел у престоници Србије је 3. новембра.

Други ривал клуба из Хумске је Ница. Први сусрет је на терену "парног ваљка" (15. септембар), док је меч у Француској 27. октобра.

Партизан први меч против "јарчева" игра у 3. колу Лиге конференција у Немачкој (6. октобар). Утакмица у Београду је заказана за 13. октобар.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Партизана на Малти бодре црно-беле