ЦРНО-БЕЛИ СПАС У ПОСЛЕДЊИ ЧАС: Партизан кроз драму до победе пред вечити дерби

28. 08. 2022. у 15:56 >> 19:09

ФУДБАЛСКИ клуб Партизан победио је Раднички 1923 у мечу осмог кола "Моцартбет" Суперлиге Србије на стадиону Чика Дача у Крагујевцу резултатом 1:0, голом Натха у 87. минуту.

Још једно гостовање екипе Гордана Петрића решено у последњим минутима.

Након почетног испитивања снаге, домаћин је био расположенији. Већ у седмом минуту прва озбиљна ситуација виђена је пред голом Партизана. Филип Ивановић је центаршут Немање Томића послао у руке Александра Поповића.

Бивши фудбалер Партизана, Томић био је видно расположен на старту, смо три минута касније имао је нову добру прилику, покушао је волеј ударцем да распали домаће навијаче, али у томе ипак није успео.

На прву добру прилику Партизан је чекао до 17. минута. Натхо је проиграо Дијабатеа, а крилни фудбалер црно-белих је промашио цео гол са пет метара. Већ у 20. минуту поново се у прилици нашао Дијабате, овога пута проиграо га је Траоре, а он се није најбоље снашао.

Након дуго времена, Ђорђије Јовановић је у 32. минуту тик изнад пречке покушао да поентира. Само два минута касније Немања Томић је одлићно проиграо Видосављевића, алуи добро је реаговао Саничанин.

Навијачи су имали прилику да виде прелепу акцију у 43. минуту када је Душан Стоиљковић одлично дуплим пасом проиграо Видовића, али сигуран је био Поповић.

Мирније је почело друго полувреме, Партизан није успео да притисне домаћина, све се сводило на индивидуалне покушаје по средини, а агонију црно-белих је у завршници прекинуо Натхо, који је после велике гужве у шеснаестерцу послао лопту у мрежу за 1:0.

Партизан на свом стадиону у Хумској у среду игра против Црвене звезде у мечу 9. кола "Моцартбет" Суперлиге Србије.

КРАЈ МЕЧА! Партизан је победио минималном разликом

91. минут - Жути картон за Зорића, три минута надокнаде ће се играти
87. минут - ГОЛ за Партизан! Успео је Израелац да пребаци лопту преко гол линије, после одбијене лопте Лековића. Претходно је Саничанин одлично скочио, пала је лопта пред гол Радничког, где је на правом месту био Натхо. Шок за навијаче Радничког

87. минут - Одлична прилика за Менига, добар и јак шут, али Лековић опет брани! Пробудио је се Квинси у завршници меча
86. минут - Шеховић улази у игру уместо Урошевића, а Фејса уместо Траореа
83. минут - Гужва је у шеснаестерцу Партизана, али црно-бели су успели да избију лопту напред
81. минут - Какав шут Баждара! Млади играч Партизана само што је ушао у игру, умало да одмах постигне гол. Шутирао је лепо са дистанце. Биће корнер за Партизан. Стојан Лековић је одлично одбранио
79. минут - Велика шанса за Раднички! Највећа прилика на овом мечу! Сјајна одбрана Поповића
78. минут - Натхо убацује, али Саничанин не успева да добро захвати лопту главом у шеснаестерцу Крагујевчана
74. минут - Нема сумње да и једни и други желе сва три бода у завршници. То сада показују и домаћи, после два опасна продора и центаршута Варјачића.
71. минут - Дијабате је напустио игру, његово место заузео је Квинси Мениг, као један од последњих адута Гордана Петрића
70. минут - Крајишник улази у игру уместо Немање Томића, капитенска трака сада иде Варјачићу
67. минут - И даље миран ритам, Раднички чува резултат и чека контре, а Партизан не успева да пробије "бункер" домаћих
64. минут - Двострука измена у екипи Радничког
61. минут - Немања Јовић је закаснио са стартом и добија жути картон само 15 минута од уласка у игру
59. минут - Натхо је шутирао у голманов угао, на време је скупио ноге чувар мреже Крагујевчана и лако одбранио овај покушај. Људитељи фудбала могу видети да су играчи Партизана кренули мало живахније у наставку, са више енергије, али још увек им то није донело ништа нарочито
57. минут - Жути картон за Влајковића! Партизан ће имати слободан ударац са око 18 метара. Ово може бити јако незгодно по Раднички
54. минут - Урошевић центрира директно на главу противничком играчу
52. минут - Корнер за Партизан. Лопта пада у казнени простор, али тамо нема никог
49. минут - Слободњак  за Крагујевчане. Прејак центаршут који је прелетео све
47. минут - Црно-бели одмах јако нападају на почетку другог полувремена, али Натхо превише јако додаје, те Рикардо није успео да стигне лопту. Помало чудно да Израелац није видео Дијабатеа који је био сам на другој страни
46. минут - Промена у екипи Партизана на старту другог полувремена. Немања Јовић је ушао у игру уместо Михајла Петковића, ово може значити да тренер Петрић жели нешто офанзивнији фудбал у другом полувремену

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА
Неће Гордан Петрић бити задовољан игром свог тима у досадашњем делу меча, мораће доста боље ако желе и да сачувају своју мрежу, али и да стигну до поготка. Чак осам шутева играча Радничког, а само четири црно-белих

45+3. минут - Велика шанса за Партизан, али Петковић није успео да се снађе у шеснаестерцу. Проверава се у ВАР соби да ли је био фаулиран, али није било прекршаја кажу судије
45. минут - Играће се још три минута у првом полувремену.
43. минут - Одличан дупли пас Стоиљковића и Видовића, али брани Поповић и опет корнер. Након центаршута Томића, Раднички је опет био веома опасан, али лопта иде поред гола

42. минут - Томић изводи корнер за Раднички, али Ивановић који је био потпуно сам шаље лопту главом у други ред трибина

41. минут - Натхо изблокиран приликом покушаја са 20-ак метара, можда боље решење би било да је Израелац покушао центаршут
39. минут  - Добра шанса за Крагујевчане!Након покушаја Јовановића, Раднички добија корнер, али црно-бели лако избијају лопту
35. минут - Са друге стране Партизан је брзо кренуо у контру, али Петковић очајно шутира, чини се као да је изгорео у жељи овај млади фудбалер
34. минут - Видосављевић је био у одличној шанси након паса Томића, али не успева да заврши
33. минут - Пресечена лопта на путу до Рикарда, никако црно-бели не успевају да пронађу зеленортског фудбалера који шири руке, алудирајући да очајнички жели лопту
30. минут - Слободан ударац за Раднички, али Живковић лако избија главом
25. минут - Сада је пауза за освежење
22. минут: Прети Натхо из прекида, никог лопта није дирала, да би у петерцу успео да интервенише голман Стојан Лековић
20. минут - Опет Дијабате и опет преко гола! Овај пут нови крилни играч Партизана је био у нешто тежој позицији

17. минут - Натхо је сјајно пронашао Дијабатеа, али је фудбалер са Малија шутирао преко гола из шеснаестерца. Ово је до сада била највећа прилика на мечу!
16. минут - Томић је добро преварио дефанзивца црно-белих, али је потом поново лоше шутирао поред гола
15. минут - Нисмо у првих 15 минута видели ништа нарочито битно али очигледно је да играчи Радничког желе да буду мало агресивнији, неко време су успевали да круже око шеснаестерца Партизана. Ипак, до сада без опасности пред головима...
10. минут - Две шансе за Раднички испред гола црнп-белих, али Томић шаље лопту небу под облаке
8. минут - Са друге стране и Натхо изводи слободан ударац, али Крагујевчани лако отклањају опасност
7. минут - Вујачић прави фаул над Јовановићем. Слободан ударац за Раднички, али недовољно да се угрози гол Партизана
5. минут - Без занимљивијих дешавања на почетку сусрета. Почетно "опипавање пулса" противника са обе стране.
1. минут - Утакмица је почела након малог кашњења

Текст потписа

Пред сам почетак меча одржан је минут ћутања за легендарног голмана Партизана и репрезентације, Милутина Шошкића, који је јуче преминуо у 85. години живота.

Фото приватна архива

УОЧИ МЕЧА

САСТАВИ

Стадион: "Чика Дача"

Судија: Срђан Јовановић

Раднички 1923: - Лековић - Влајковић, Миличић, Ивановић, Ковачевић - Јовановић, Срнић, Видовић, Томић, Видосављевић - Стоиљковић

Клупа: Раичевић, Зорић, Томовић, Крајишник, Брновић, Милисављевић, Видовић, Варјачић, Максимовић, Пецељ, Убипарип

Партизан: - Поповић - Живковић, Саничанин, Вујачић, Урошевић - Траоре, Андраде - Петковић, Натхо, Дијабате - Рикардо
Клупа: Лукач, Илић, Марковић, Мениг, Шеховић, Баждар, Фејса, Терзић, Белић, Јовић, Влаховић

Тренер црно-белих, Гордан Петрић, најавио је да ће "парни ваљак" у Крагујевцу променити стил игре, као и да ће шансу добити нови фудбалер Хамиду Траоре, који је у Београд стигао као велико појачање.

Подсећамо, Партизан је у четвртак обезбедио пролаз у групну фазу Лиге Европе, а ова утакмица биће последња припрема пред "вечити дерби" са Црвеном звездом који ће се одиграти у среду у Хумској.

Црно-бели су тренутно 11. на табели у "Моцартбет" Суперлиги Србије са осам бодова, док су Крагујевчани једно место изнад, са бодом више.

РЕЧ ТРЕНЕРА

Гордан Петрић најавио је меч:

- Завршили смо европске утакмице. Велико олакшање за играче је што су се квалификовали, за навијаче, за клуб, за људе који долазе да прате Партизан. Сутра је утакмица која може да буде занимљива за нас, јер смо довели играча који може да направи баланс. Сутра ћемо мало другачије играти и окрећемо се првенству. Ове одложене утакмице нам дају после другу проблематику, јер ће се доста утакмица играти недељом и четвртком. Колико сам разумео померају се Куп утакмице, кад треба да се одмарамо ми ћемо играти утакмице, али то је професионализам. Траоре је добио смернице, тренирао је. Играо је три утакмице у турском првенству, делује спремно, жели да се докаже и сутра ће имати шансу то све да покаже. Делује ми као играч између Зђелара и Мореире, па ћемо видети на коју ће страну. Дерби играмо већ у среду. Сигурно је да ће се неки играчи одмарати, али не због Звезде, већ због тога сто су имали неки ритам који њима не одговара, поручио Петрић.

Шеф стручног штаба домаћег тима Дејан Јоксимовић истиче да су добри резултати утицали позитивно на самопоуздање играча и да ће уз помоћ навијача покушати да направе изненађење:

- Добри резултати у претходна два кола утицали су на раст самопоуздања читаве екипе. Настојаћемо да тимском игром, уз додатну дозу енергије, концентрације и посвећености, дођемо у ситуацију да угрозимо екипу Партизана, која се тренутно не налази у баш сјајном моментуму. Сигурно да ће и подршка наших навијача са трибина стадиона “Чика Дача” додатно мотивисати играче да пруже свој максимум у жељи да дођу до позитивног резултата у овој утакмици, поручио је Јоксимовић

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Партизана на Малти бодре црно-беле

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45