СРПСКИ ДЕРБИ У ИТАЛИЈИ: Душан Влаховић и Филип Костић се провели као "боси по трњу" против Филипа Ђуричића

22. 08. 2022. у 22:39

ДУШАН Влаховић и Филип Костић надали су се новој победи са Јувентусом у италијанском првенству, али са тим се нису сложили Филип Ђуричић и његови саиграчи из Сампдорије.

СРПСКИ ДЕРБИ У ИТАЛИЈИ: Душан Влаховић и Филип Костић се провели као боси по трњу против Филипа Ђуричића

Прошлог понедељка, Јувентус је угостио екипу Сасуола у 1. колу Серије А, Влаховић је тада дао два гола, а седам дана касније "стара дама" је имала заказано гостовање у Ђенови.

И, на том мечу, Сампдорија - Јувентус, не само да су мреже мировале (0:0), него је домаћин у већем делу утакмице изузетном борбеношћу прилично нервирао госте из Торина.

Јувентус је упутио само шест удараца током читавог меча, а Ђуричић и клупске колеге притом су мудрије играли, мање грешили (и у девет наврата шутевима пробали да дођу до вођства).

Иако је остало 0:0, мрежа се једном и затресла, и то на поништену асистенцију Душана Влаховића.

Играо се 65. минут када је Ринкон изгубио лопту, она је који трен касније стигла до српског нападача, после чијег је "лажњака" уследило правовремено упошљавање Рабиоа с левог крила, али потони погодак је, због Влаховићевог офсајда, оправдано поништен.

Омар Коли и Душан Влаховић у дуелу на мечу Сампдорија - Јувентус у Серији А / FOTO: Tanjug/AP

Остао је тако наш репрезентативац без асистенције, а остао је без њих и Филип Костић, који је седам пута центрирао с леве стране, али ниједном не на начин који је желео.

Што се Ђуричића тиче, он је одиграо 73 минута а оставио је за нијансу бољи утисак од сународника. А и статистички је мало био бољи, извео је 88% прецизних додавања, наспрам Костићевих 77%, односно Влаховићевих 75%.

Притом је Ђуричић имао и два додавања после којих су његових саиграчи били у шансама, док преостала два Србина нису успела то ниједном да ураде на овом мечу. Влаховић није имао ниједан шут у оквир гола (један ван мете), а Костић два - и оба је одбранио Емил Аудеро, укључујући и опасну "жабицу" у трећем минуту судијске надокнаде времена.

БОНУС ВИДЕО: Радоњић запевао, одушевио саиграче