ЛЕПА СИ КАО МИТРОВ ГОЛ У 90. МИНУТУ! Српски ас потврдио класу у финишу меча са Брентфордом

Н. ИЉУКИЋ

22. 08. 2022. у 09:30

ДАНАШЊИ момци, када се удварају девојкама, из рукава знају да избаце бисер: "Лепа си као гол у 90. минуту!" Да знају такве срећнице како Александар Митровић зна да главом закуца лопту Португалцима, или неком тамо Брентфорду пар тренутака пре последњег звиждука судије, можда би и без превише размишљања дошле на заказано место у заказано време.

Српски фудбалски ас је опет дигао фудбалску Енглеску на ноге, а навијаче Фулама бацио у делиријум пре два дана, када је у 90. минуту обезбедио свом тиму први тријумф у сезони на мечу са Брентфордом. Водио је тим из Лондона са убедљивих 2:0, на полувреме отишао са 2:1, гости су у 71. минуту стигли до изједначења, али се, као и много пута до сада, за све питао Митровић. Центаршут Мбабуа с десне стране, скок и трзај главом и лопта која лети баш тамо где треба. А са асистентом и саиграчем Кевином Мбабуом Митровић ће бити директан ривал на терену у 3. колу Мундијала у Катару, у којем Србија игра са Швајцарском.

- Ово је наша прва победа у сезони и пресрећан сам што смо до ње стигли и поред чињенице да је утакмица отишла у драматичан финиш после нашег убедљивог вођства. Овакви тренуци се памте, а ја сам срећан што су навијачи Фулама још једном видели сјајну утакмицу. Имали смо и током ове утакмице успоне и падове, промашио сам две сјајне шансе код нашег вођства од 2:1, а и одмах после изједначења гостију. Ипак, остао сам миран, прибран и веровао сам да можемо до победе - каже Митровић.

Статистика и Александар Митровић се воле од првог дана његове професионалне каријере. Та статистика каже да је, бар до недеље увече, Митровић био на челу листе стрелаца Премијер лиге са још тројицом ривала. Мајсторијама је подсетио на учинак из прошле сезоне, када је понео титулу најбољег играча и најбољег голгетера Чемпионшипа. Тада је исписао неке нове рекорде, али најлепше стране историје Фулама и другог ранга такмичења у Енглеској. И све то са 27 година, када су пред њим можда и најблиставије партије, којих ћемо тек да се нагледамо.

- Сезона је тек почела и од ње очекујемо неке значајне ствари. Екипа функционише врло добро, то навијачи осећају у сваком тренутку током наших утакмица. Ми смо тим који жели да напредује из недеље у недељу и волео бих да ове сезоне будемо достојан ривал сваком тиму који изађе на меч против нас. Срећан сам због својих голова, али они су само резулат сјајног тимског рада - јасан је Митровић.

Ето, тако је изгледао пут Фулама од сумрака до свитања. Извукао се Ливерпул (2:2) у првом колу, провукли су се и Вулвси (0:0) после промашеног пенала нашег аса. Брентфорду је Митровић наплатио све са каматом. Од трећег ружног ремија успео да створи лепотицу од победе. Лепу као гол у 90!

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49