СРБИ СУ ШОУ: Душан Влаховић головима погурао Јувентус, Костић то славио као да је стрелац, па и он добио овације (ВИДЕО)

15. 08. 2022. у 22:40 >> 22:40

ДУШАН Влаховић је на "велика врата" ушао у Јувентус, оправдао је тај трансфер из Фиорентине и играма и головима од "зимског" трансфера до летње паузе, а онда је и на старту нове сезоне обрадовао навијаче "старе даме".

Овог понедељка, Јувентус је угостио екипу Сасуола у 1. колу Серије А, а српски ас је дао гол за 2:0 у 42. минуту, те за 3:0. у 51, када је и постављен коначан резултат.

Пред крај полувремена управо је он био оборен у казненом простору ривала од стране Ђан Марка Ферарија, а онда је Душан Влаховић снажно и прецизно извео најстрожу казну и из једанаестерца удвостручио предност торинског гиганта.

Претходно је, у 26. минуту, велико појачање Јувеа, Анхел ди Марија донео уводну предност. Тада је после неколико солидних напада ривала волеј-ударцем, уз "жабицу",  јер се лопта после шута одбила од тла, спровео асистенцију Алекса Сандра у мету.

Други српски репрезентативац који је члан Јувентуса, Филип Костић, меч је почео на клупи за резерве - где је прилично бурно славио Влаховићев гол за 2:0.

У наставку утакмице и он је добио шансу, али тек након што су се за коначни резултат побринули стрелци два уводна поготка..

Играо се 51. минут када су гости погрешили у свом казненом простору, лопта стигла до Ди Марије, а овај несебично проиграо Влаховића који је, бацивши се, постигао свој други гол.

У 61. минуту, шансу је добио и Костић, који је бучно поздрављен ос тране навијача Јувентуса.

Те овације су га охрабриле да почетна трема, увек присутна када се дебитује за велики клуб, брзо прође, но сама игра Јувентуса није баш била бриљантна, и поред велике резултатске разлике.

Наиме, Сасуоло је имао чак пет шутева више (18:13; а од тих 13, Влаховић је упутио четири, од којих су два у првом полувремену, пре гола, била најопасније) што можда и не чуди, имајући у виду колико је промена претрпела "стара дама" у летњем прелазном року.

Реконструисани Јувентус

Подсетимо, црно-белог гиганта напустили су Ђорђо Кјелини (отишао у Лос Анђелес бесплатно), Алваро Мората (у Атлетико Мадрид, бесплатно), Федерико Бернардески (у Торонто, бесплатно), Матијс де Лихт (у Бајерн, за 67 милиона евра), те Пауло Дибала (у Рому, бесплатно).

С друге стране, првобитно су највећа појачања Јувентуса чинили поменуто крило аргентинске репрезентације Анхел ди Марија (стигао из Пари Сен Жермена, бесплатно), чудесни француски везни играч Пол Погба (из Манчестер јунајтеда, бесплатно), те бразилски дефанзивац Глеисон Бремер (из градског ривала, Торина, за 41 милион евра). Откупљен је од Фиорентине, за 40 милиона евра, и нападач италијанске репрезентације Федерико Кијеза, а онда је доведен и Филип Костић из Ајнтрахта.

БОНУС ВИДЕО: Радоњић запевао, одушевио саиграче

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17