ОФК ВРШАЦ СРУШИО ЈОШ ЈЕДНОГ БИВШЕГ СУПЕРЛИГАША: Новајлија у Првој лиги поразио и Златибор (ФОТО)

Ј.Ј.Баљак

06. 08. 2022. у 16:47

ОФК Вршац, новајлија у Првој лиги Србије, наставља да ниже изненађења. После победе над Инђијом у гостима у првом колу, сада је на домаћем терену успео да савлада још једног бившег суперлигаша, екипу Златибора и то са убедљивих 3:1 (2:0).

ОФК Вршац

Био је то прави празник фудбала на Градском стадиону у Вршцу. Око 1.500 гледалаца дошло је да први пут у том јужнобанатском граду гледа прволигашки меч и да подржи своје пулене, а они су им се одужили на најбољи могући начин.

Најпре је Ђорђе Главинић у 20. минуту из срца шеснаестерца успешно пласирао лопту у сам угао противничког гола, а само 15 минута касније и штопер Милош Николић је велемајсторским волејом поново затресао мрежу Златибора. Била је то најлепша акција на утакмици, која је Вршчане на полувреме одвела са предношћу од 2:0.

Стручни штаб Златибора је у другом делу утакмице извршио две измене. Рмуш и Вукомановић су унели неопходно освежење, па је у 61. минуту Никола Дишић голом успео да врати резултатску неизвесност у меч.

Коначни резултат поставио је Дејвид Ивић, који је у 65. минуту ефектно послао лопту под пречку и тако Вршчанима донео још три велика бода.

За играча утакмице проглашен је Главинић, који је осим свог поготка, асистирао Ивићу за последњи гол на мечу и у више наврата био озбиљна претња противничком голману.

ОФК Вршац у следећем колу гостује Металцу, а Златибор, ком је ово први овосезонски пораз, дочекује РФК Нови Сад 1921.

АЛКАРАЗ НАВУКАО ГНЕВ СРБИЈЕ НА СЕБЕ: Шпанац је покренуо лавину коју не може да заустави! Ђоковић има навијаче који неће ћутати на неправду

НАКОН што је Новак Ђоковић уз много политичких уплива и закулисаних радњи свргнут са места број један АТП листе, на њено чело засела су два шпанска тенисера - Карлос Алкараз и Рафаел Надал. Млађи од њихов двојице, популарни Карлитос желео је да тим поводом пошаље поруку свом сународнику, а судећи по лавини коју је покренуо зажалио је због тога.

04. 10. 2022. у 17:08