ЛУДА УТАКМИЦА У ЛОНДОНУ: "Митро'с он фире" Србину скандирао цео стадион, Фулам шокирао Ливерпул (ВИДЕО)

Александар Илић

06. 08. 2022. у 15:24

КАКАВ меч, страшан меч одиграли су Фулам и Ливерпул, повратник у Премијер лигу играо је на погон Александра Митровића који је са два поготка домаћину донео бод злата вредан 2:2(1:0). Стрелци за чету Јиргена клопа били су Нуњез и Салах.

ЛУДА УТАКМИЦА У ЛОНДОНУ: Митрос он фире Србину скандирао цео стадион, Фулам шокирао Ливерпул (ВИДЕО)

Одмах на старту меча имао је шансу Александар Митровић, али је шутирао крај гола Алисона Бекера. У уводу меча контролу игре имао је домаћи тим, који је више нападао, и претио, посебно по левој страни, али је гост успевао да се брани, имали су дефанзивци редса по боку доста проблема са Бобијем Ридом.

Успео је Ливерпул у 16. минуту да затресе мрежу, али је гол гостију поништен због офсајда Ендруа Робертсона.

Након тога уследила је иницијатива чете Јиргена Клопа који се ослободио почетног притиска и заиграо знатно боље, два пута је претио Салах након центаршута, али је египатски фудбалер шутирао далеко од гола.

Играо се 23. минут када је још једном Фулам показао зубе. Шутирао је Палиња, био је блокиран, поново је опробао шут са двадесетак метара, био је блокиран, само корнер за бело-црне.

Лепа акција Фулама у 30. минуту, Рид је шутирао након добре акције коју је зачео Митровић, а потом је српском нападачу у истом минуту мало недостајало да главом пошаље лопту ка голу гостију.

Узбуђења није мањкало ни у наставку у 34. минуту виђена је експлозија одушевљења навијача на "Крејвен Котиџу". Нова сезона стари Александар Митровић. Србин је након додавња Тетеа по десној страни и небеског скока преко Трента Александра-Арнолда послао лопту под пречку Алисона Бекера.

На полувремену је домаћи тим имао заслужену предност од 1:0, иако је Ливерпул имао посед лопте од 72 процената то им није много доброг донело када је резултат у питању.

Повредио се у на старту другог полувремена Тијаго. Уместо њега ушао је Харви Елиот, а Роберта Фирмина заменио је Дарвин Нуњез који је унео много живости у напад "редса".

Ипак, није то поколебало екипу Фулама, већ су у 57. минуту преко Нискенса Кебана имали прилику да увећају своје вођство. Шутирао је искоса, погодио је стативу.

Од 63. минута уследио је Нуњез шоу. Прво је примио одличну лопту, шутирао по средини, Родак је одлично одбранио, да би минут касније на проигравање Мохамеда Салаха новајлија гостију поравнао резултат.

Када је тешко, ту је Митровић, а своју важност показао је свега седам минута касније. Фаулиран је био Србин при уласку у шеснаестерац, Енди Медли показао је на "белу тачку" након старта Вирџила ван Дајка. Био је Митровић хладнокрван са пеналтика за ново вођство и други гол.

Фантастично је извео корнер Арнолд, а Карваљо, који је играо у Фуламу до почетка ове сезоне распалио је волејем по лопти. Доста среће имао је голман домаћих у том моменту. Ипак, срећа се осмехнула и гостима већ у следећем нападу.

Нису најбоље реаговали штопери домаћег тима, те су Нуњез и Слаах имали превише простора, а први је проиграо Египћанина који је имао јако лак посао за 2:2. Могао је до краја меча Ливерпул до потпуног преокрета, Хендерсон је погодио пречку након сјајног ударца.

На крају домаћи навијачи могу да буду задовољни ремијем против тима који је данас био апсолутни фаворит за тријумф, а Митровић је заслужено дочекао да му цео тим скандира име.

Фулам у наредном колу гостује Вулверхемптону, док Ливерпул чека Кристал палас

БОНУС ВИДЕО: ДИБАЛА ГРОЗНИЦА: Спектакуларан дочек за новог фудбалера Роме

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49