ПРЕЛЕПО ВЕЧЕ НА БАНОВОМ БРДУ: Чукарички демонстрирао силу! Бисер српског фудбала дебитовао на европској сцени голом

28. 07. 2022. у 21:54

ФУДБАЛЕРИ Чукаричког у реванш мечу другог кола квалификација за Лигу конференција савладали су ФК Расинг Луксембург са 3:0, након што су на Баново Брдо донели капиталних 4:1 са прошлонедељног гостовања...

Права фудбалска успаванка виђена је у првих пола сата игре у престоници Србије. Деловало је да ће тренер брђана Душан Керкез покушати да уштеди енергију својих пулена и у мирном темпу сачувати резултат из Луксембурга.

А онда је Чукарички пребацио у пету брзину...

Прво је у 39. минуту Ђорђе Ивановић украо једну лопту на средини терена, одиграо је Стефану Ковачу, а овај је несебично одложио Мохамеду Бадамосију, који је рутински спровео лопту у мрежу.

Само два минута касније, нападач из Гамбије поново је затресао мрежу, овога пута на директну асистенцију из корнера искусног Марка Доцића. Сјајно се Бадамоси кретао без лопте, предвидео њен лет и најавио да наш представник иде у наредну рунду.

Само што су се играчи вратили са великог одмора, већ је било 3:0. Ђорђе Ивановић заслужено је стигао до гола, након што је био најбољи играч Чуке на терену и изгарао за сваку лопту по врло тешким условима за игру на Бановом Брду.

До краја меча Керкез је могао да одахне и одмори своје кључне играче, па су већ пола сата пре истеке регуларних 90, минута терен напустили и Бадамоси и Ивановић и Доцић.

Шлаг на торту, уследио је у 74. минуту, када је бисер српског фудбала, 18-годишњи Михајло Спасојевић искористио поверење које је добио и након што је дочео кардиналну грешку одбране ривала, поставио коначан резултат од 4:0.

Следећа препрека ка групној фази европског такмичења, брђанима ће бити славни Твенте, што ће бити нека потпуно другачија димензија, свака грешка нашег представника биће сурово кажњена.

БОНУС ВИДЕО - ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17