ПАРТИЗАН ИЗГУБИО, АЛИ НИЈЕ РАЗОЧАРАО: "Парни ваљак" одиграо егал утакмицу са турским гигантом, један кикс одлучио

В.М.П.

02. 07. 2022. у 20:31

ФУДБАЛЕРИ Партизана састали су се данас у оквиру припрема за предстојећу сезону са Фенербахчеом. "Парни ваљак" јесте изгубио на генералној проби пред почетак домаћег шампионата, али далеко од тога да је игром разочарао.

ПАРТИЗАН ИЗГУБИО, АЛИ НИЈЕ РАЗОЧАРАО: Парни ваљак одиграо егал утакмицу са турским гигантом, један кикс одлучио

Турски и београдски великан поред фудбалских резултата познати су и по страственим групама навијача, па је пре него што је меч и почео све започето великим инцидентима и провокацијама на националној основи, у сред неутралног Граца.

Већ у другом минуту ривал српског клуба је постигао гол, а томе је највише кумовао чувар мреже Београђана.

Енер Валенсија, најбољи стрелац у историји националног тима Еквадора, дочекао је неспретно испуцавање голмана Стевановића и послао лопту у небрањену мрежу Партизана.

Занимљиво да се поновила идентична ситуација из мечу против Клужа, само што је тада била грешка Александра Поповића, а сада је са испуцавањем сувише оклевао његов колега.

Срећом по Партизан њега није уздрмао кардинални кикс, па се већ до краја полувремена искупио два пута сјајним интервенцијама, на ударце Бруме и поново расположеног Енера Валенсије.

Било је то уједно и све вредно помена у првом полувремену, које је протекло у лаганом темпу двеју екипа, чему су допринели и јако спарни услови за игру у аустријском Грацу.

Најагилнији у табору црно-белих био је тандем са Зеленортских острва Рикардо-Андраде, а управо је овај последњи пропустио највећу шансу, и то тик након повратка са великог одмора...

Нова акавизиција прво је сјајно украла лопту ривалу, а потом се наместила на левицу, међутим лопта је по земљи прошла поред саме стативе.

Оно што је фалило црно-белима јесте играч који може да донесе разлику на терену и буде мотор екипе, а тако је управо деловао момак који је дошао из Карабага. Држао је све конце игре у својим ногама и био инволвиран у сваки напад тима чији дрес носи.

Након обећавајућег почетка наставка, шанси није било све до 80. минута, када је млади Петковић из изгледне позиције шутирао ван оквира гола.

Мреже су и до самог краја мировале, па је један кикс голмана Партизана означио други пораз у припремном периоду славног тима из престонице. Илија Столица засигурно још увек склапа коцкице, али нећа имати много тога да замери својим изабраницима, упркос резултату.

Оно што је посебно занимљиво јесте да би ова два тима могла да укрсте копља убрзо, јер су потенцијални ривали за сусрет у трећем колу квалификација за Лигу Европе.

Треба напоменути да је ово била последња провера пред почетак Суперлиге, где ће се "парни ваљак" у првом колу састати са повратником, Јавором.

Подсетимо Партизан је одрадио припреме у Словенији, у бази у Птују, а пре меча са Фенербахчеом одиграо је и две контролне утакмицу. Прву, у веома ослабљеном саставу, црно-бели су изгубили од Клужа (1:0), док су други меч, такође у комбинованом саставу, победили против Спартака из Трнаве (3:0).

САСТАВИ:

Партизан: Стевановић, Филиповић, Марковић, Шеховић, Урошевић, Фејса, Натхо, Мениг, Андраде, Холендер, Рикардо.

Фенербахче: Алтај, Ошаи, Шалај, Ким, Ферди, Исмаил, Зајц, Линколн, Брума, Роси, Валенсија.

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45