БРУКА ИТАЛИЈЕ У НЕМАЧКОЈ: "Панцери" се играли са ривалом, бламажа Енглеске на "Молиноу"

14. 06. 2022. у 22:42 >> 22:51

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА Италије доживела је праву катастрфоу на гостовању Немачкој. "Панцери" су одржали час фудбала "азурима" пошто су славили са убедљивих 5:2 у четвртом колу А дивизије Лиге нација.

БРУКА ИТАЛИЈЕ У НЕМАЧКОЈ: Панцери се играли са ривалом, бламажа Енглеске на Молиноу

Многи су очекивали много узбудљиви и изједначенији меч, али било је баш супротно, јер су на терену постојали само изабраници Хансија Флика.

Ипак, сви они који су се нашли на трибинама "Борусија-Парк" стадиона могли су да уживају у представи Немачке, а видели су шест голова.

Домаћин је на одмор отишао са 2:0, захваљујући погоцима Џошуе Кимиха и Илкаја Гундогана. Наставак сусрета донео је још бољу игру "панцера". Најпре је у 51. минуту Томас Милер повисио на 3:0, да би Тимо Вернер у размаку од минут постигао два гола.

Нема сумње да је навијачима Италије било болно да погледају семафор у 70. минуту и виде да на њему пише 5:0.

Изабраници Роберта Манћинија су успели да стигну до два поготка. Стрелац је у 78. минуту био нападач Цириха Вилфред Њонто, а тачну на меч стадио је Бастони голом у четвртом минуту надокнаде.

Италија је ових убедљивим поразом прекинула серију од чак 15 утакмица у којима није изгубила као гост.

Велику бламажу је доживела и Енглеска. "Горди Албион" је поражен на "Молиноу" од Мађарске са 4:0.

НЕВЕРИЦА Фудбалери Енглеске/ФОТО: АП

Фантастичан меч одиграо је Роланд Салаи који се два пута уписао у стрелце, док су по један гол постигли Золт Нађи и Данијел Газдаг.

Мађари су лидери ове групе са седам бодова, друга је Немачка са једним мање. Италија има пет, док четвртопласирана Енглеска има само два бода и још увек не зна за тријумф.